Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek válás...

Van itt olyan, akinek válás után nem engedte az apuka, hogy külföldre vigye a gyereket? Mármint a kiköltözést! Elmondanátok utána hogy zajlott a kérelmetek a Gyámügy felé hogy pótolják az apa engedélyét ők?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra! Sikerült-e avagy bíróságra került a dolog, és ha sikerült, mi alapján billent arra a választás amire??
2014. dec. 4. 08:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam a bíróság pótolta az engedélyt (akkor még a bíróság hatáskörébe tartozott), valamint 2 barátnőmnek a gyámhivatal adott engedélyt. Egyikünk esetében sem adott az apa magától beleegyezést. Hogy mi volt a döntő esetünkben? Könnyebb megélhetés, mivel a gyerektartás is nagyon alacsony összeg, a gyerek anyanyelvi szinten tanul meg egy idegen nyelvet. Barátnőmnék indok volt, hogy az anya új férje külföldön él, náluk ez családegyesítés is volt. Ez kicsit egyéni is amúgy, számba kell venni a negatív és a pozitív indokokat is és aszerint beadni a kérelmet.
2014. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ha nem telt el két év a válás óta akkor a bírósághoz kell fordulnom? Vagy először megpróbálhatom a Gyámügynél??

Ti milyen sűrűn hordjátok haza a gyerkőcöket?

2014. dec. 9. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Változott a tv márciusban, most már mindenképpen a gyámhivatal az illetékes, anno nálam még 2 éven belül a bíróság volt. Nekem úgy szabályozták újra a kapcsolattartást, hogy az őszi szünet, a tavaszi szünet, plusz a májusi szünet (itt olyan is van) ezek teljesen, plusz a nyári szünetből 2 hét az apáé és az utazási költségek felét neki kell fizetnie. Mivel egy vasat nem ad bele, így a gyerek nem megy. Ezeken az időpontokon felül évente 4 teljes hétvégére kellene kifizetnem apuka útiköltségét plusz szállást neki Magyarországról Angliába, de apuka még egyszer sem jött. A gyámhivatal úgy vette jegyzőkönyvbe, hogy önhibájából nem él a kapcsolattartás jogával.

A barátnőm gyerekei évente 4x utaznak Magyarországra és az apa évente 1x jön 1 hétre. Náluk működik a kapcsolattartás.

2014. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél!!! :)

Te jelenleg dolgozol, vagy csak a párod dolgozik???

Sajnos elég bonyolult a helyzetben vagyok. A jelenlegi páromnak kint kell dolgoznia mivel itthon nem tudott elhelyezkedni, szeretnénk minél előbb együtt lenni mert gy külön szörnyű... Nekem itt van munkám, viszont terhes vagyok... Nem tudom mi a jobb, ha elmegyek táppénzre, majd az államtól kapom a Gyedet (ami elég silány lesz)???

De szerintem kint nem élünk meg egy fizetésből, plusz az én magyar minimális Gyedemből... Nincs esetleg valami jó tanácsod?? :(

2014. dec. 10. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Jelenleg szülési szabadságon vagyok a kisebbik gyerkőccel, ő közös baba a második férjemmel. Kapom az itteni gyed szerűséget, előtte folyamatosan dolgoztam. A nagyfiam suliban volt, míg én munkahelyen. Egy fizetésből nem könnyű az biztos, bár attól is függ, hogy mennyi az a fizetés. Mivel lejár a szülési szabim, igy kiveszem a maradék szabijaimat és felmondok, mert nem éri meg visszamennem dolgozni, annyiba kerül a bölcsi, ráadásul csak 8 hónapos a kicsi. Jó tanácsot sajnos nem nagyon tudok adni. Egy biztos, ha mégis kiköltözöl, Magyarországról nem fogod kapni se a gyest se a gyedet. A párod fenn tudna tartani egy lakást?
2014. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen fenn, csak nem tudom boldogulunk-e ha felőlem semmilyen bevétel nem érkezik... Egyébként te kérted 8 hónapra a Gyest ugye? Úgy tudom ott de döntöd el mennyi időre kéred, és az összeg is ettől függ. Minél több ideig kéred annál kevesebb/hó ugye?? Meg ha jól értem te is dolgoztál kint nem csak a párod ugye? Nekem nincs kint munkaviszonyom.

És ha megkérdezhetem, te akkor még otthon maradsz így is hogy nem kapsz Gyest??? És mikor mész el dolgozni, hogy tervezed???

Valamiféle támogatást azért kapsz???

Ne haragudj nem akarok tolakodó lenni, csak sajnos nincs senki akitől meg tudnám ezeket kérdezni..

2014. dec. 11. 08:31
 7/10 anonim ***** válasza:

3 év és 8 hónap munkaviszony után mentem el szülési szabadságra. Az Egyesült Királyságban nem lehet választani, hogy mennyi időt akarsz gyesen lenni. Összesen 39 hetet fizetnek, és ezt onnantól számítják, amikor abbahagyod a munkát (tehát nem a baba születésétől!) Az első 6 hétben a fizetés 90%-a jár, utána fixen heti 135 font. Mindenkinek ennyi, itt már nem számít, hogy előtte ki mennyit keresett.

Valamint kötelező a terhesség 29. hetéig dolgozni minimum. A bölcsi havonta 1 ezer font körül lenne, mivel 3 éves kor alatt teljes árat kell fizetni, utána olcsóbb, 3 éves kor után heti 15 óra ingyen lesz.

Nem éri meg visszamennem jelenleg, mire kifizetném a bölcsit és az útiköltséget,. No meg eleve nem is vinnék ekkora babát egész napra.

Egyenlőre itthon maradok, miután kifizetik a bennmaradt szabikat, utána bejelentkezek munkanélkülinek, így gyakorlatilag munkanélkülit fogok kapni pár hónapig. Ezen kívül a 2 gyerekre kapjuk a családi pótlékot és egy fajta családi adókedvezményt, ezt most a férjem veszi igénybe, meg ugye a férjem fizetése. Ennyi. Munkanélküli mellett elkezdek tanulni, heti 1x vigyáz majd a férjem a babára. Mellette ő is jár suliba, muszáj fejlődnünk. 2 éves kora után tervezek dolgozni, de csak részmunkaidőben, aztán a kicsi 3-4 éves korára tervezünk még egy babát, addigra megint lesz elég munkaviszonyom a gyeshez.

2014. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy a fizetett 39 hét után lehet még ezt hosszabbítani, lehet kérni plusz 12 hét szülési szabit, de arra már nem jár semennyi pénz. Ez annak jó, aki vissza akar menni, de kicsit később.

Valamint a munkanélkülim ha lejár, onnantól gyakorlatilag csak a férjem fizetése lesz.

2014. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy ilyen részletesen kifejtetted!!!

Remélem Nálunk is minden jól fog alakulni, és mindent meg tudunk majd oldani.

Kellemes Ünnepeket kívánok az egész családodnak!! :)

2014. dec. 12. 07:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, én is viszont kívánok minden jót Nektek!
2014. dec. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!