Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne tenni...

Szerintetek mit lehetne tenni ilyen orvossal? Kinél lehetne panaszt tenni?

Figyelt kérdés
Szóval az itteni nőgyógyászról lenne szó aki rendszeresen félre diagnosztizálja a kismamákat, nőket. Pl. a barátnőmet mikor már az utolsó időben volt úgy megijesztette ment hozzá nst-re és mondta neki hogy azonnal menjen be a kórházba mert lassúl a baba szívverése és valószínűleg haldoklik. A barátnőm zokogva lóhalálába ment be a kórházba (tőlünk 30km) és megvizsgálták kiderült hogy a babának semmi baja minden rendben van. Egy másik barátnőm 3 hónappal szülés után ment hozzá rákszűrésre majd a doki közölte vele hogy méhszájsebe van és egy nagy cisztája és valószínűleg méhnyakrákja is van. Zokogva jött ki a vizsgálatról majd másnap felkeresett egy másik orvost a magánrendelőjében és az meg mondta neki hogy semmi baja nincs se méhszájseb, se ciszta a rákról meg ne is beszéljünk. Anyukámnak rendszerint kiakarja venni a méhét mert tele van miómával. Anyu is elment egy másik orvoshoz kiderült semmi baj nincs a méhével. Én most voltam nála 20 hetes terhes vagyok hogy valószínűleg gombám van mert viszketek meg erős folyásom van. Levette a kenetet erre tegnap megyek vissza az eredményért és közli hogy elnézést elfelejtették elküldeni a laborba leveszi újra. Az már csak hab a tortán hogy rendszeresen a rendelési idő kezdete után 1,5-2 órával jön meg majd sietve kidobálja a nőket és közli hogy csak az első x betegre van ideje mert hogy rohan a másik rendelőbe mindegy hogy a kismamák már 2 órája várnak rá. Az a baj hogy a környéken az összes rendelőbe ő van max a kórházba lehetne menni másik orvoshoz. Ilyen orvos ellen nem lehetne valahol panaszt tenni mert kb. estig tudnám sorolni hogy milyen hibákat követ el. Gondolom neki is van felettese ahova lehetne fordulni, de hova?
2014. dec. 6. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

az intézmény igazgatójához lehet fordulni, de nem sok esélyt látok, hogy eredménye lesz.

mindenhol van betegjogi képviselő, illetve az orvosi kamaránál is lehet rá panaszt tenni.

úgy tudom, hogy az utóbbi két helyen minden esetet kivizsgálnak.

és amint tudsz, fogadj másik orvost!

2014. dec. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És sejtem melyik doki ,de leírnád melyik városban van?
2014. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolso privatban megirtam
2014. dec. 6. 12:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelentheted a felettesénél, az orvosi kamaránál és a betegjogi képviselőnél is. De sajnos nem biztos, hogy bármit is elérsz vele. Nálunk volt olyan orvos, aki ölt, nem egyszer és mégsem küldték el. Pedig az ő hibája volt, mert seggrészegen ügyelt, azt sem tudta mit csinál. Végül szintén részegen elütött egy embert, akkor került ki a képből végre. Rettegett tőle mindenki, mégsem tettek semmit. Remélem nagyobb sikerrel jársz, és a fáradozásodnak lesz eredménye.

Megírnád nekem is, hogy hol van ez a doki, mert nekem is van rá egy gyanúm, főleg a méhszájsebes és a miómás történet ismerős nekem, én is ismerek egy ilyen dokit, aki mindenkit ezzel ijeszteget, majd kezel stb, persze jó pénzért,és már sokszor derült ki nála is, hogy abszolút fals a diagnózis.

2014. dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyi sztorit hallasz róla, miért nem mész máshoz?
2014. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na, pont ezt akartam én is kérdezni, amit az előző. :)

Már ne haragudj, de semmi értelme nem volt elmenned hozzá. Főleg nem mennék terhesgondozásra, mert nem csak rólam van szó. Az első esetben viszont én nem haragudnék, inkább vizsgáljanak meg feleslegesen, mint későn. Valószínűleg akkor tényleg lassabb lehetett a szívhang az átlagosnál, ezért küldte be. És ha gond lett volna és nem küldi, az lenne a nagyobb baj, nem? Én átéltem ezt a dolgot, és perceken múlt a babám élete. Van olyan, akinek meghalt így. Szóval jobb egy "felesleges" vizsgálat, nyilván nem volt megfelelő felszereltsége a rendelőben, így továbbküldte.


A kérdésedre a válasz: betegjogi képviselő. Mindenhol van, nézz utána.

2014. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, a betegjogi képviselőnél kell panaszt tenni. elméletileg minden intézményben kötelezően ki van függesztve, hogy ki a körzeti képviselő. Ha nincs, akkor a neten is utána tudsz nézni.
2014. dec. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rossz a híre, akkor el kellene kerülnie mindenkinek nagy ívben. És ha nem lenne páciense, az nyilván feltűnne a főnökeinek is.

De persze a kényelem nagy úr...

2014. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!