Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a szülőknek orvossa...

Miért kell a szülőknek orvossal riogatni a gyereküket?

Figyelt kérdés

Miért nem veszik észre, hogy ezzel csak a saját, de még inkább az orvos dolgát nehezítik meg nagyon? Anyum gyerekorvos, és szokta mondani, hogy már kikészítik az ilyen gyerekek az idegeit azért, mert a szülő mindig azzal fenyegette a gyereket, hogy ha nem viselkedik, akkor orvoshoz viszi vagy hogy majd az orvos szurit ad neki. Emiatt rengeteg gyerek már hisztizik a rendelőben, bömböl, üvölt, nyugtalan, és amikor be kell menni akkor nem hagyja magát, rángatózik, üt, csap, meg harap. Az anyja meg kiabál vele, hogy maradjon nyugton, pedig pont ő tehet az egészről.

Védőoltásnál a legrosszabb a helyzet, pedig fele ennyire nem lenne rossz, ha a szülők nem riogatnák ezzel.

(én elhiszem, hogy rossz állapotban van az egészségügy, de nem kellene még ezzel is nehezíteni az orvosok dolgát)


Miért kell ezzel fenyegetni, riogatni, ijesztegetni a gyereket? Voltam én is orvosnál még anno úgy, hogy a váróteremben már a falak is megrepedtek annyira üvöltött pár gyerek, meg féltek.



2014. febr. 11. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszitek, hogy ezzel riogatják őket? Az én gyerekem is sír már akkor amikor bemegyünk a rendelőbe, pedig soha nem mondtam neki ilyeneket. Nem hülye a gyerek, emlékszik, hogy legutóbb is oltást kapott, nem kell ezzel fenyegetni.
2014. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Onnan hogy anyum rengeteg szülővel beszélt, és rengetegen mondták, hogy "jaj hát csak picit szoktam mondani neki, hogy ha nem viselkedsz akkor jön a csúnya orvos".

Nem is feltételeztem, hogy a gyerek hülye, de én is hallottam már számtalan szülő szájából ezt.

2014. febr. 11. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk tízből tizenegy gyereknek mondja ezt az anyukája a rendelőben. :)
2014. febr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez tényleg elég buta dolog.

Férjem is mesélte, hogy amikor ült a szájsebészeten, volt ott egy anyuka 3 év körüli kisgyerekkel, és mondta neki, hogy "ne hangoskodj, mert kijön a doktorbácsi, és szurit ad. Ugye nem szereted a szurit? Anya is fél tőle, stb. ..."

Pedig azt mondta, addig egész értelmesnek tűnt anyuka, de ennél a beszólásnál rájött, hogy tévedett.

Én sem tudom miért kell ezt csinálni, hogy beleneveli a rettegést a gyerekbe, aztán üvölt vele, meg rángatja be a rendelőbe, ha szerencsétlen fél és ordít, ha be kell mennie akár egy receptért is.

2014. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem kalauzzal riogattak, minden vonatúton rettegtem, és amikor jött, akkor zokogtam, hogy jó leszek, csak ne vigyen el. Szegény kalauz meg soha nem értette, hogy mi a bajom.

Az öcsémet meg az orvos ijesztgette, hogy ha nem marad nyugton, akkor szurit kap. Ő minden fehér köpenyestől félt, még mamától is (amikor abban látta), aki védőnő volt.

2014. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, régebben hallottam hasonlókat én is, főleg amikor én voltam gyerek. Eszembe se jutna ilyesmi soha. A gyerekeim szeretik a doktor nénit, tudják, hogy segíteni akar, még az oltások után is szívesen mentek tanácsadásra, nem féltek. Szerintem mindent el kell mondani nekik előre, a bizonytalanság a legrosszabb nekik. Ha tudja, hogy oltást fog kapni, egy pillanatig fáj, aztán vége, akkor semmi baj, és máskor is hinni fog nekem, mert tudja, hogy igazat mondok. :)
2014. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
El sem tudom képzelni, mit gondol ilyenkor a szülő. Képzeljétek! Múltkor a nődokinál vártunk magánrendelőben. Míg anyát bent vizsgálta a doki, addig apa kint maradt a kislánnyal (kb. 2 éves). A kislány elkezdett hisztizni, mire az apuka azt mondta neki,h ha nem hagyja abba, akkor beviszi a doktor bácsihoz, és őt is meg fogja vizsgálni, mint anyát!!! Mi többi várakozók meg majdnem leestünk a székről...
2014. febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem észre, bizonyos szülőknek kell egy "gonosz" alak, akivel riogathatják a gyereket, hogy viselkedjen. Unokaöcsémet mindig a zsákos emberrel fenyegették, most ott tartunk, hogy 11 évesen nem mer egyedül lemenni az utcára fényes nappal, hogy a házzal szemben lévő szelektívbe kivigye a szemetet. Grat az ilyen szülőknek.
2014. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!