Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Figyelemzavaros lenne az...

Figyelemzavaros lenne az egyetemista lányom? Hogy jutott el idáig?

Figyelt kérdés
Egy óránál soha nem tudott többet tanulni. GImiben sem. Érettségire sem készült semmit, azt mondta, azért tanult 4 évig. Sokszor ha mondok neki valamit, látom hogy koncentrál aztán megkérdezi, mit is mondtam? Ha tanul, akkor teljes csendnek kell lenni, mert ha akármilyen kis hang vagy zaj van, már eltereli a figyelmét és azt mondja, nem tud odafigyelni. Most láttam hogy tanul amíg itthon volt, és 40 percet tanul max, utána fél óra szünetet tart, utána megint max 40 perc, de eddig max 2 órákat készült egy vizsgára, most diplomázik egy hónap múlva. Most hogy láttam hogy tanul, meg mennyit, furának tartom nagyon. Van egy autista gyerek a családban, ő hasonló. Miért nem tud egy óráig sem koncentráltan tanulni?
2014. dec. 9. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tanultam, méghozzá tudatosan, 40 percet egyben, utána negyed óra szünet. Én pszichológiát végeztem, az első évben mondta az általános lélektant oktató nő, hogy így ideális. Ezzel nincsen gond szerintem. Én egyébként pl. nagyon könnyen tanultam hallás után, a gimiben kb. soha nem kellett leülnöm otthon a könyvek mellé, mégis végig én voltam az évfolyamelső.
2014. dec. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő is ilyen, órákra sosem tanult külön, mert azt mondja, ott odafigyel és akkor megjegyzi. De nagyon furcsállom hogy hogy tud órán, ami 1 óra 40 perc, odafigyelni és megjegyezni, mikor most láttam hogy 40 percig képes tanulni. Akkor szerinted nincs baja ugye?
2014. dec. 9. 11:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Őszintén kétlem. "Megnyugtatlak" egyébként: ha volna is, felnőttként már nagyon ritkán korrigálható.
2014. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szia! Ez egyáltalán nem gond. Ő így tanul könnyebben, sőt ez lenne a normális is. Abban a 40 percben maximálisan odafigyel és memorizál. Szünetekkel meg könnyebben felfrissül az agy. Jó ez. Ne féltsd :) én is igyekszem ezt a módszert követni, mert hatékonyabb, mint 4-5 órán át nézni az anyagot, aztán a 2. órába érve, már csak üresbe nézi a betüket..
2014. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én sem tudok másképp tanulni, megőrülök, ha csak ülök és nézek ki a fejemből. Szerintem teljesen mindegy, hogy mennyit tanul és koncentrál egyszerre, a jelek szerint ismeri magát, ha eljutott a diplomáig:) az a fontos, hogy ő tudja, mire van szüksége :) Légy rá büszke! :) Ügyes lány!
2014. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De miért baj ez? Ha már diplomázik, nyilván sikeres a tanulásban. Szerintem tök jó, hogy megtalálta a saját, hatékony és kis befektetést igénylő, és nyilván célravezető tanulási módszerét. Akármije is van, ha van, nyilván már korrigálta/kompenzálta.

Egy dologért irigylem a felnőtt gyerekek szüleit: hogy már látják, hogy sikeres, rendes ember lett a kis kosztosból!

2014. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki az órákon úgy figyel, hogy otthon alig kell tanulnia, az nem figyelemzavaros.

A te lányod nagyon is koncentráltan tanul, és ha ehhez képest lankad a figyelme, szünetet tart. Egy figyelemzavaros nem veszi észre, hogy már nem a tanulásra figyel, nincs ilyen önkontrollja.

Egyébként ha lányod képes önállóan szervezni az életét, rendben tartani a holmiját, stb. végképp nem kell aggódnod. Nem úgy értem, hogy tökéletes rend van a szobájában, de viszonylag ritkán veszti el a holmiját, felejt el fontos időpontokat, nem kési le rendszeresen a határidőket ...

Egyébként ha a

2014. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20-30 percnél tovább senki sem tud aktívan figyelni. Hangzavarban sem tud szerintem senki, legalábbis én nem ismerek ilyet.
2014. dec. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!