Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez normális lenne? Mindenki...

Ez normális lenne? Mindenki így áll hozzá, és csak nekem vannak ábrándjaim?

Figyelt kérdés

Még nincs kisbabám, de egyszer majd szeretnék, nagyon. Sokfelé utánaolvasok, tájékozódok, hogy majd amikor eljön az ideje, ne csak úgy pislogjak, mint hal a szatyorban.


A társaságban van egy pár, kettejük viszonyáról nem szeretnék külön szöveget írni, bár az is megérne egy misét. Nagyjából fél éve született gyerekük, egy aranyos kislány. A dilemmám az, hogy a szüleit nagyon szívesen képen törölném, de nem tudom, tényleg jogos lenne-e, vagy csak nekem vannak irreális elképzeléseim a babákról.


Elsősorban, minden egészségügyi megfontolás nélkül, csak mert anyukának kényelmetlen, nem szoptatják. Táppal etetik, de azt akárhányszor csak felsír. Vagy megpróbálják elaltatni, vagy a szájába nyomják a cumisüveget a táppal, ha az nem megy. Emiatt már túlsúlyos is a gyerek, látszik rajta, hogy ez nem az az aranyos kis gyerekháj, konkrétan 3 álla van... És mikor megkérdezzük, az anyuka csak cinikusan megszólal: "megnézem én, mennyire fogsz szoptatni, ha saját gyereked lesz..." . Oké, lehet, hogy nem úgy van, ahogy én azt tanulom/olvasom pszichológiai, orvosi könyvekben, de azért alapja csak kell, hogy legyen, nem?

Az anyuka gond nélkül eljár bulizni. 2 hónapos baba mellett ment el éjszakára a barátnőivel. Önmagában ez nem lenne probléma (bár el nem tudom képzelni, hogy van ereje otthagyni a babát), de a gyerek apja nem tagadta, és most se titkolja, hogy nem akart babát, az anyja erőltette. Miközben elvileg ő vigyáz a picire, végig videojátékokkal szórakozik, és néha felhangosítja a zenéjét, mert sír a gyerek, nem hallja jól. Nem túlzok. Tényleg.

Valamelyik nap a nő hisztériás rohamot kapott, mert öt (!!!) percen keresztül nem tudta elhallgattatni a síró babát.


És még sorolhatnám. Vannak köztük tényleg a gyerek számára káros tetteik is (foci VB közepén kocsmába vinni 3 hónaposan- halláskárosodás garantált). Kérdés: ez mindenkivel előfordul? Mindenki ilyen rövid úton megbánja, és legszívesebben megszabadulna a gyerekétől? Vagy tényleg jól látom, és ez nem normális? Csak, hogy tudjam, mire számítsak, ha majd egyszer én is az anyaság berkeibe lépek. Mindenkit megőrjít a gyereke?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 9. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Durva...szerintem ezek nagyon nem normális dolgok.
2014. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Oké, lehet, hogy nem úgy van, ahogy én azt tanulom/olvasom pszichológiai, orvosi könyvekben, de azért alapja csak kell, hogy legyen, nem?"

De igen, az az alapja. Csak abból is többféle van, nagyon sok dologban gyökeresen ellentétesek.

Ráadásul valószínűleg te sem pont azt fogod csinálni, amit olvastál, remélhetőleg hozzá tudod igazítani a saját gyereked igényeihez. Ők így csinálják, szerintem ne szólj bele. Nem mondom, hogy jó, de az ő életük, nincs jogod ítélkezni. Megmondta, hogy nem akart babát az apa, gondolom az anya meg ezt hallgatja. Nem egyszerű ez se, hidd el, nem mindenki alkalmas szülőnek. Olyan is van, aki azt hiszi, hogy jó szülő lesz, és közben derül ki, hogy nem megy.

Imádom a gyerekeimet, de nem lennék őszinte, ha eltitkolnám, hogy voltak nehéz pillanatok, időszakok. De az enyémek, és nem őrjítenek meg. Akartam őket, a nehézségeikkel együtt. Soha nem csinálnám vissza.

Viszont nem vagyunk egyformák.

Térjünk vissza témára, ha megszületett a sajátod. :)

2014. dec. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Uh, hát ez elképesztően abnormális. Természetesen ennek semmi köze sincs a valódi anyává váláshoz.

Én úgy gondolom, hogy sokszor azért vállalnak gyereket az emberek, mert (olyanunk még nincs, próbáljuk ki), vagy éppen eszköz a kezében, valamilyen cél eléréséhez.

Ezeknek a gyerekvállalásoknak a vége általában az ilyen, vagy ehhez hasonló esetek, amit te leírtál. :(

2014. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre a viselkedésre nincs mentség. Ez nagyon nem jó így. Szerintem ők nem érettek még meg egy babára. Hány évesek? Bár tök mindegy, ez akkor sem normális.

Hogy egy másik kérdésedre is válaszoljak, nekem is volt már ol an gondolatom, hogy mennyivel könnyebb volt minden, mielőtt gyerekem lett. De meg is bántam rögtön, hogy ilyesmi akár csak meg is fordult a fejemben. Tény és való, hogy nagyon nehéz. Bár ezt is embere és gyereke válogatja. Én nem vagyok egy türelmes ember (sajnos nagyon nem), és ez nem változott azóta sem, hogy ő 8 hónappal ezelőtt megszületett. Kiborulok mikor már ötödjére ébred éjszaka, hogy mióta mászik és feláll még wc-re is rettegve megyek el, mert tutira felborul amíg én ott vagyok. Nem tudok enni, amikor akarok, nem tudom ledőlni, amikor akarok, nem akkor fekszek bele a kádba, amikor akarok stb stb. De amikor rám néz és mosolyog, belecsimpaszkodik a nyakamba, összebújva alszunk el, kacag, boldog, akkor azok a dolgok, amiket régen bármikor megtehettem, semmiségnek tűnnek. Ő egy kis csoda. Az életemet adnám érte, imádom. Nem is lehet leírni, hogy mit érzek iránta. Szóval nekem nehéz. És biztos mindenkinek az. Kinek jobban, kinek kevésbé. De ez a legjobb dolog a világon.

2014. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a legkülönfélébb szülők léteznek!


én már azon kiakadtam, hogy amikor a látogatók jöttek immunhiányos újszülötteket nézni, bűzlött a váró..mi lehet akkor otthon...hova kerül sok kisbaba...

2014. dec. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

28 évesek a szülők. én a magam részéről egy kicsit tényleg ítélkezem, mert nem értem, hogy bánhat így a gyerekével, aki előtte évekig depresszióban volt, hogy nem jöhet össze. aztán amikor végül megszületik a baba (aki különben nagyon nyugodt), ennyire semmibe veszik. de tudom, hogy minden eset más, nem élek benne.


pontosan ezért kérdeztem, hogy mire lehet számítani. tisztában vagyok vele, hogy a gyerekvállalás nem csupa rózsaszín köd és finom babaillat, de nem hittem volna, hogy annyira rossz, mint az ismerősömék esetében.


köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt! :)

2014. dec. 10. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

2. vagyok, újra,

Ne aggódj, jó a hozzáállásod, nem veled van baj. Én csak arra utaltam, hogy sokan nem jól kezelik azt, ha másképp alakul az életük, mint ahogy tervezték. A baba nem akkor és annyit alszik, mint szeretnénk, fáj a hasa, jön a foga, nem eszik, hisztis, nem tudsz elmenni számodra fontos eseményre, stb. De megéri, mert ez egy csoda. Van amit nem irányíthatunk. Ha ezt el tudod fogadni és a gyereked mindig az első, nem lesz baj. Többek között ettől lesz valaki érett a szülői szerepre.

2014. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!