Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénzetek marad kajára,...

Mennyi pénzetek marad kajára, ruhára, miután kifizettetek mindent (pl. lakáshitel, rezsi stb)? Hányan vagytok a családban?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy ki-mennyi pénzre vállal gyereket. Mennyi félretett pénzzel vállaltatok babát?
2014. dec. 10. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Félretett pénzünk most jelenleg 200ezer ft, a többit beleraktuk a családi házunkba, amiben nem is lakunk, mert a férjemnek sok idő onnan a munkábajárás. Én gyesen vagyok, a párom fizujával együtt havi 230-330 között mozog a bevétel. Fizetünk egy lakástakarékot, plusz egy élethosszig tartó megtakarítást. Ha a rezsinket kivesszük még, albival együtt olyan 70ezer télen. Körülbelül olyan 90-110ezer közt marad a hónapra. Hárman vagyunk, én, a párom és a másfél éves kisfiam.
2014. dec. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Osszes netto jovedelmunk 230ezer korul van.plusz kapunk 15ezer cafeteriat. 1 gyerekunk van.

Rezsi:40ezer

Hitel:14ezer

Felreteszunk havi:12 ezer

Lakastakarek:6ezer

Bolcsi:9ezer

Biztositas:3ezer

Sajat a lakasunk, sajat az autonk. A lakasra fizetunk havi 14 ezret meg 3 evig. Kb ennyi. Ha durvan is mondom de minden szamlaval 85ezerbol ki vagyunk. A maradek kajara, ruhara, szorakozasra, tankolasra megy el.

2014. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Felretett pènzünk 400ezer e maradt a teljes lakàsfelújïtàs baba szoba berendezèse utàn, de a nappali bútoron kìvül kinden új :-)

2 lakàskaszàt fizetünk ezt is lehet annak nevezni.

Egy fizetèsből èlünk mert èn külföldről jöttem haza mior kiderült hogy terhes vagyok ès nem fogadjàk el a kinti munkàm ïgy csak a gyes jàr ès az emelt csalàdi mert 1500gramm alatt született a kicsi. Amit kapok elmegy a picire, dèvèny torna tàpszer, baba kaja, ruha, pelenka , es ami kell. Minden kifizetèse utàn tehàt lakàsrèszlet, rezsi, benzin, havi 60ezer marad. Ezt osztjuk be szórakozàsra, ennivalóra ruhàra.Rokonok, nagyik nincsenek. Èn egyàltalàn nem panaszkodom szerintem megvan mindenünk.

2014. dec. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Félretett pénzünk nem sok van, volt mostanában több kiadás és elment (új matrac, uj laptop, 2 okostelefon). Amúgy a rezsink nem túl sok, hitelünk nincs, a rezsi befizetése után marad kb 250 ezer, csak az a baj, hogy mindig elmegy hülyeségekre (a férjem a kaja, műszaki cikk, én meg a ruhák, parfümök, kozmetikumok rabja vagyok). Lassan tervezzük a gyereket, biztos akkor jobban visszafogjuk majd a hülyeségeinket, mert másra fog kelleni.
2014. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
230 körül van a bevételünk. Csekkek 80 ezer körül vannak. Így 150 körül marad. 3an vagyunk, 10 hónapos a kislányunk. Jelenleg nincs félretett pénzünk. Volt egy elég nagy probléma ami elvitte. De újra kezdjük a gyűjtögetést.
2014. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Nekünk is a hülyeségekre költött pénz visszaszorításán kell dolgozni :)


Nekünk olyan 230eFt környékén lesz mindennel együtt a bevételünk, ebből kb. 130eft fog maradni kajára, ruhákra egyéb dolgokra. Júliusban érkezik a kis trónörökös :)

Régebben sokkal nagyobb lábon éltünk, többet költhettünk, nagyon át kell gondolni, hogy mire költünk majd.


Jelenleg 300eFt megtakarított pénzünk van, ennyiből szerintetek be lehet rendezni a babaszobát? Meg lehet venni a szükséges dolgokat (első pár hétre gondolok)? Nem nagyon néztem még körül, hogy milyen árak vannak.

2014. dec. 10. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kettőnk bevétele 400 ezer forint. A lakásra és egyéb fizetnivalokra kB. 110 ezer megy el (nekem van diakhitelem is). Havonta 100 ezret teszünk félre plusz van egy lakaskasszank. 1 millió forintot szeretnénk legalább osszesporolni mire bele vágunk bármibe is.
2014. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 40 ezer marad, de ebből csak pelenkát, tápszert és ételt veszek, ruhákat nem szoktam venni, nem is telne rá.

Ha nagy ritkán kell, akkor használtat veszek.

Egedül nevelem a lányom.

2014. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

minden alapkiadás után (ebben rezsi-ovis kajacsekkek-hitel is benne van) kb 45 ezer marad négyünkre, ebből kell enni, ruházkodni, bevásárolni a muszáj-dolgokat, esetleg gyógyszertár (ajándék/szórakozás) stb mindent.

nagyon nehéz, pedig mindketten két helyen dolgozunk. a gyerekek 6 és 4,5 évesek, akkoriban amikor vállaltuk őket durván egy százassal több maradt havonta, ebből vidáman megvoltunk, félre is tettünk stb.. amit azóta feléltünk nagyjából az évek alatt.

2014. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Havi bevételünk 600 ezer forint. A férjem felsővezető, én pedig az államigazgatásban dolgozom. Tavaly vettünk új lakást, abba beleáldoztuk a megtakarításainkat, úgyhogy most picit úgy érezzük, hogy a nulláról kezdjük megint, de nem panaszkodom, semmiben nem szenvedünk hiányt. Akkor volt egy picit rosszabb, amikor csak a gyedet kaptam. Egyébként sajnos elég sok hitelünk van, pontosabban a férjemnek, amelyeket még akkor vett fel a családjával /pl. szüleinek vett fel egy nagyobb hitelt/, amikor még nem ismertem. Havi szinten nincsenek problémáink, a fiunk és a születendő kislányunk semmiben nem szenved hiányt. Hónap végére nagyon változó , hogy mennyi marad. Elég sok kiadásunk van, de olyan 100 ezer megmarad.
2014. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!