Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki gondolja úgy, hogy 75...

Ki gondolja úgy, hogy 75 ezerből egy havi 30 ezres törlesztésű lakáshitel mellett, képes megélni és fenntartani egy kertes házat?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyedül 45-ből nem lehet megélni.

Egy jó példa:

[link]

És azóta csak drágultak a dolgok. Persze megtakarításod 0, így bármi elromlik, például a fűtés télen, akkor nincs pénz szerelőt hívni.

2014. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog! Éhenhalnál.
2014. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha csak egy normál hónapot nézünk, kifejezetten laza lenne, szerintem pont ezen a szinten mozgok, bár ketten vagyunk, ami azért picit más, de az embernek és főleg a háznak azért akadhatnak extra kiadásai, közlekedni is kellhet, miegymás...

Nekünk Net nélkül 15 ezer alatti a rezsi 2 főre (rengeteget megy a gép és minden villannyal megy, még a víz is... viszont tudom, hogy ez nem tipikus rezsi egy 80nm-es házra. a fűtés benne van, elvégre az is villany, mint minden), az ételköltség fejenként havi 30, de ezen sokat lehetne faragni, olyan sok egyéb pedig inkább csak az építkezés miatt van, most épp burkolunk. Persze, wc papír és ilyesmi kell, de tisztítani szinte csak vízzel szoktunk, kozmetikumokra se igen költünk... Bezzeg amíg motoroztunk, más volt a kiadás, s azt nem feltétlenül érzi luxusnak az ember, van, akinek kell, különben nem él, hanem vegetál. Ez sok más hobbira és életminőségjavító dologra is igaz, ezért nem költünk kevesebbet ételre, azon nem akarunk nagyon spórolni.


Nagyon körülményfüggő a dolog. Éltem már kevesebb pénzből, bár nem nagyon hosszan (csak jópár hónapig), nem saját házban és nem világos számomra, hogyan.

2014. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Marika47 válasza:
Az éhenhaláshoz sok, megélhetéshez kevés.
2014. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon necces, még akor is, ha a kert sokféle zöldséget és gyümölcsöt megterem, és esetleg csirkét is tartasz.

De 45 ezerből fizetni a szemétszállítást, a vizet, a gázt a villanyt, és emellett még enni és ruházkodni??? Hát ez nagyon neccesen hangzik, és a végletekig puritán életvitellel kell együtt járjon.

2014. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Nem mindenütt van szemétszállítás, gáz, ruhát kevésből is ki lehet hozni, ha kell (s van, aki kap rokontól is)... Ha ezek a körülményfüggő dolgok szerencsésen alakulnak, akkor nagyobb a mozgástér. Persze ez csak "nagyon visszafogottan elképzelhető" szintre hozza a "teljességgel lehetetlen"-t... A necces jó szó.

S nincs tartalék (vagy igen aprócska), BÁRMI váratlan jön, az valószínűleg óriási problémát okoz. S olyan ember kell, aki elviseli, hogy nincs néha egy pici nyaralás, egy apró luxus, csak igen olcsó hobbija van...

Mert sokmindent el lehet viselni, de hogy az ember kicsit is jól érezze magát, annak vannak anyagi feltételei is.

2014. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hát én nem
2014. aug. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Te jó ég! Szerintem ez teljesen kizárt! 45-ből mindent megoldani...
2014. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orbánc Viktor meg mind az aki rá szavazott
2014. aug. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!