Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár éves szabadság gyed ideje...

Jár éves szabadság gyed ideje alatt, amit majd később vehetek igénybe, amikor visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Tegnap beszéltem telefonon a cégemnél a munkaügyissel és közölte velem, hogy alá kell majd írnom egy papírt, hogy fizetés nélküli szabadságra megyek. Ők intézik a gyedet, mert kifizetőhely. Utólag gondolkodtam rajta, hogy akkor nem is jár nekem majd éves szabadság? Értitek mit akarok ezzel? Azt hogy ha majd visszamegyek dolgozni és be kell szoktatni a gyerekemet oviba, akkor lesz-e szabadságom, amit kivehetek?
2010. febr. 1. 21:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

A GYED első évére jár csak szabi.

2010. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De így is, hogy aláíratják velem azt a papírt? (fizetés nélküli szabi) Nekem az a papír a fura, egyébként még nem írtam alá.
2010. febr. 1. 21:46
 3/21 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem értem.

Mikor mész fizetés nélküli szabira? Mennyi idős a gyerkőc?

2010. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hamarosan fog csak megszületni. Elmegyek először tgyás-ra, utána gyed-re. És a munkahelyemen azt mondták, hogy majd ha megszületik a baba, akkor kiküldik a papírokat és alá kell majd írnom egy olyan papírt is, amin fizetés nélküli szabadsága "megyek".
2010. febr. 1. 21:56
 5/21 anonim ***** válasza:
4%
Hát ha aláírod a fizetés nélküli szabit,akkor már szerintem nincs se szabid,se pénzt nem kapsz rá...
2010. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Aha, akkor itt valami "bűzlik" igaz? Tudtok ajánlani valami munkaügyis/munkajogi infóvonalat? Valahogy nem vagyok nyugodt.
2010. febr. 1. 22:03
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem mehetsz gyed-re, csak ha nem vagy aktív dolgozó! Ezért kell a fizetés nélküli szabi. Egyébként a tgyás idejére és a gyed első évére jár a szabi. Amikor visszamégy dolgozni újra jár a rendes szabi, időarányosan. Mielőtt dolgozni kezdesz, kivetetik veled a felhalmozódott szabikat, és marad annyi szabid, amennyi arra az évre,a melyikben visszamentél dolgozni, már jár. Pl. ha 20 napod van egy évre, és júli 1-én mégy vissza, akkor arra az évre még 10 napod lesz. Remélem érthető volt. Ha nem írod alá a fizetés nélküli szabit, nem kapsz gyedet.
2010. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja, és ha van még kérdés, írj emailt.
2010. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi, most már értem :) Megijedtem, hogy így akarnak esetleg "kiejteni" a munkahelyemről. Sajna én semmit nem értek az ilyen dolgokhoz.
2010. febr. 1. 22:07
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az évi rendes szabadság és a fizetés nélküli szabadság két külön dolog. A gyed első évén kívül még a tgyás 168 napjára jár szabadság. Ezeket a napokat (illetve a szülés évében ki nem vett napjaidat ha maradtak még) veheted ki ha visszamész dolgozni. A gyed folyósítása alatt munkajogilag fizetés nélküli szabadságon vagy a munkahelyedről. Ezt a fizetés nélküli szabadságot gyermeked otthoni gondozására kapod. Munkavégzési kötelezettséged nincs, így értelem szerűen munkabér sem jár erre az időre. A gyed a díjazás amit erre az időre kapsz. A gyermek otthoni gondozására kért fizetés nélküli szabadságnál a munkáltatónak nincs mérlegelési jogköre, ha a dolgozó kéri engedélyezni kell. Munkajogilag így tiszta a dolog Te kéred, a munkáltató pedig engedélyezni fogja a fizetés nélküli szabadságot.
2010. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!