Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyolc hónapos kisfiam éjszaka...

Nyolc hónapos kisfiam éjszaka körül belül 20x kel fel, de ne mtudom miért!? Egyfolytában enni akar és kéreti magát mellém! De sokszor ez sem válik be nála ha néha oda veszem magamhoz!

Figyelt kérdés
Elején jól bírtam,hogy nem alszunk,de mostmár egyre fáradtabb és stresszesebb vagyok!Mit tegyek?Probáltunk már nyugtató teákat nem segítettek!Valaki tud segíteni?
2010. febr. 2. 06:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nálunk is így volt ebben a korban, és nekünk eltartott egész egy éves koráig. Baromi fárasztó dolog. Mi átköltöztünk a mi szobánkba mikor egy éves lett, és láss csodát, azóta egész éjszaka alszik.

Nálunk többnyire ez attól volt, hogy 4 rágófoga jött egyszerre, aztán meg megszokta, hogy kapott vizet, és utána meg azért ébredt. Aztán meg azért, mert tudta, hogy valaki mindig odamegy hozzá.

Bocsáss meg, hogy igazi tanáccsal nem tudok szolgáni, de nekünk se vált be semmi, csak mikor külön szobába mentünk.

2010. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Én akkor még szoptattam. Mondták, hogy hagyjam a cicit, valószínűleg már nem igazán van benne. Este ekkor adtam neki tápszert. Soha nem vette a cumisüveget a szájába, de most hamar rákapott. Az is lehet, hogy neked elég lesz ennyi, és minden megoldódik.

De nekünk nem, így aztán elkezdtük az alvásprogramot:

1. lépés: Berakod magad mellé a kiságyba a kicsit este lefekvéskor. Elmondod neki, hogy itt az ideje aludni, szép álmokat. Aztán lefekszel. Ha sír, 5 percenként (nézd az órát) fölé hajolsz és azt mondod neki, hogy most nem veheted ki. Nincs semmi baj, itt vagy. Aztán lefekszel. Max 1-1,5 óra múlva elalszik (nálunk fél óra volt). Nekünk utána végigaludta az éjszakát el sem tudtam hinni. A következő nap ugyanez a program, de sokkal rövidebb az idő. A 3. nap már szinte nincs is sírás. De fontos, hogy lefekvés előtt adj neki tápszert. Ezután jön a 2. lépés. Szívesen leírom, ha ez bejön, mert volt olyan is akinek nem jött be. De általában beválik. Ha nappal sem alszik, akkor foglalkozz először csak az esti alvással, utána térj át a nappalira, ha az esti már rendben van.

2010. febr. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!