Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol a gyerek az anyja nevét...

Ahol a gyerek az anyja nevét viseli ott éri az anyát/gyereket hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
Gondolok itt rendes házasságból született gyerekre, vér szerinti apától. De mégis úgy döntöttek, hogy az anya nevét vegye fel a gyerek. Volt valami megkülönböztetés, megszólás a gyereknél vagy az anyánál bárki részéről is később? Ha ismertek ilyen történetet, ott mi volt a névváltás oka?
2014. dec. 16. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ez ma már senkit sem érdekel szerintem.
2014. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én anyu nevét kaptam, mert apu neve nagyon fura, nagyon utálta, nem akartak kvázi megszívatni egy olyan névvel :D. Sose bántott vele senki, nem ért semmi megkülönböztetés minket. Volt, aki rákérdezett, hogy akkor apukám nem is az igazi apám-e, de elég hamar felfogták, hogy mi a szitu. Azért a Meleg András elég hülyén fest egy bemutatkozáskor...
2014. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Még akkor sem, ha a szülök csak együttélnek, vagy a gyerek egyéjszakás akcióbol lett és így nincs apja.


Senki nem foglalkozik ilyennel, kivéve téged, mert ez már nem az elsö kérdésed.

2014. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogyan az első vlaszoló írta. Ez ma már senkit sem érdekel, mint ahogy az sem, hogy a szülők házasok- e, vagy sem. Nem nagy csoda ez ma már, mindennapos dolog.
2014. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért érné? Ha iskolára gondolsz, lehet, hogy nem is tudják, hogy mi az apa vezetékneve. Lehet, hogy mind hármotok vezetékneve ugyanaz. Ma már annyira össze-vissza vannak a nevek, hogy szerintem nem foglalkoznak ezzel.
2014. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kicsit off: szerintem a Meleg egy teljesen normális név, van jelentése, nem kérdeznek vissza, hogy tessék, meg hogy hogy kell leírni...


anno újságot hordtam ki reggelente, ott volt pl Kaki akárki, meg Bugyi is. meg Kuka.

2014. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem foglalkozik vele senki.


A környezetünkben (iskola, ovi, bölcsi), volt olyan ahol anyuka nagyobb fia más apától volt, így a két gyereknek más volt a vezetékneve, volt aki azért kapta az anyjáét mert apuka nem vállalta még szülés előtt lelépett...

Egyiket se bántotta senki soha. Ennek szerintem manapság nincs jelentősége.

2014. dec. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. És miért baj, hogy visszakérdeznek, ha nem értik a nevedet? Nekem echte sváb nevem van, nem sok emberrel találkoztam, aki elsőre le tudta volna írni. Gyanús is mindig :) Villámgyorsan tudok betűzni.

Kérdező: évtizedekkel ezelőtt is lehetett, hogy az anyja nevét kapja meg egy gyerek. Nem értem, h mi lehet a probléma. Főleg, h már napokkal ezelőtt is olvastam hasonló kérdést. Téged érint?

2014. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyannal, akit emiatt hátrány ért volna, pedig volt két olyan osztálytársam is, aki az anyukája vezetéknevét viselte (egyik általánosban, a másik középiskolában). Mindkettőnél azért, mert az apuka neve nem volt éppen előnyösnek nevezhető (és most ez egy enyhe kifejezés volt). Én inkább azt nem értem, hogy sok esetben miért NEM az anya vezetéknevét kapja a gyerek, ha az apáé kimondottan pejoratív. Olyat is ismertem, ahol a gyerek már felnőttként változtatta meg a nevét az anyjáéra, akinek teljesen hétköznapi, de szép vezetékneve volt, míg az apáé az volt, hogy Retkes, így szegény csaj is ezt a nevet viselte 18 éves koráig. Nem értem, miért jó ez, miért nem lehet a normálisabb nevű szülő vezetéknevét továbbvinni.
2014. dec. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem is sváb nevem van, de nem egy gyakori. és sose tudják leírni, pedig csak három betű, de négy lenne, valakinek elírták az anyakönyvi kivonatában, ezért már nem ck-val van, pedig eredetileg azzal lenne, és mindenki ck-val írandót hisz kapásból. de azzal együtt se egy gyakori név, én mindig utáltam, hogy úgy kell bemutatkozni, hogy betűzöm a nevem.

de most tökmindegy, mert angliában vagyok,itt meg akárhogy is betűzni kéne.

2014. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!