Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most vállaljak be második...

Most vállaljak be második gyereket vagy később? (Bővebben alul. )

Figyelt kérdés
Ha most visszamegyek dolgozni, a kategórialépéshez 2 évnek el kell telnie, plusz le kell adnom egy portfóliót és letennem egy vizsgát(aminél nem én döntöm el, mikor jönnek vizsgáztatni). Most kb.110e lenne a fizum, akkor pedig 142e-re emelkedne. De így sokallom a tesók közötti korkülönbséget (4 vagy 5 év, és én is 35 fölé csúsznék. Húzzuk ki kevesebbel még két évig, vagy menjek vissza melózni, aztán megint haza tesózni? Közös bevétel addig 200e, mert 86e a GYED. Amikor az elsőt terveztük, úgy volt, hogy alapból ide sorolnak, de aztán egy évet nem számoltak bele pályán töltött időnek, amit korábban igen... :-(

2014. dec. 15. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a babát választanám, és utána a munkát, megszakítás nélkül.
2014. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a babát választanám, és utána vissza dolgozni. Én is már most ezen filózom, pedig az én fiam még csak 7 hónapos.
2014. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem nekem is és mi úgy döntöttünk, hogy ha a fiunk egy éves koráig összejön a kistesó, akkor maradok és talán a harmadikkal is így lesz majd, ha viszont nem sikerül a következő 3(max 5 hónapban), akkor vissza kell mennem dolgozni és akkor a tervezett 3 helyett csak 2 fog beleférni a korunkba, de akkor a kistesó nálunk is 38/43 évesen fog már csak jönni, ha jöhet egyáltalán.
2014. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
folytatom: szóval mi a babát választottuk és a nagy pénzkiesést, de már akkor, amikor a fiunk összejött, mert pont előtte kaptam egy nagyon jó állásajánlatot, triplázhattam volna a fizetésemet, de akkor már az első is későn jött volna, mert akkor csak 4-5 év múlva kezdhettük volna el. Szóval így már most azt mondom én is, hogy akkor lemondtunk a pénzről, most is lemondanék, mert arra még van idő a gyerekek után is szerintem.
2014. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :-)
2014. dec. 15. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!