Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy oldják meg a gyerek...

Hogy oldják meg a gyerek elhelyezését azok, ahol a baba pl januári, tehát akkor tölti be a 3 évet, és csak szeptemberben veszik fel az óvodába?

Figyelt kérdés

Szeretnénk majd kistestvért, de még nem tudjuk mi lesz. Próbálok minden eshetőségre felkészülni. Bölcsibe szinte lehetetlen bekerülni. Oviba pedig csak szeptemberben lehet menni. (Felénk NAGYON önkényesek az óvodák!!!) A munkahelyem egyébként megszűnik a GYED alatt.

Ha nem lenne mégsem kistestvér, el sem tudom képzelni, hogy mit csinál az ember januártól szeptemberig????

Hasonló helyzetben???


2010. febr. 2. 11:40
 1/4 anonim válasza:

Családi napközi? Vannak nagyon kultúrált, igazán családias, gyerekközpontú helyek, ahol nem a szülők megkopasztására hajtanak és a gyerekkel is lelkiismeretesen foglalkoznak!

Mi ilyen helyre adtuk a kicsit, egész napra négyszeri étkezéssel 45ezer. Tudom, nem kevés, de nálunk az átlag 60körül van, és néhányan elkérik a 80-100 ezret is, miközben a kicsiket épp csak felügyelik. Itt csak heten vannak, rájuk két felnőtt, helyben főznek, nem valami csumit hozatnak. Láttam már a kajákat, hát otthon sem kap jobbat! Pár hónapja jár ide, majd' mindennap hoz egy új mondókát, versikét, éneket, amit bent tanulnak, reggel már ugrik az ágyból, hogy ő megy "oviba" :=). Itthon mindig felugrált evés közben az asztaltól, bármit csináltunk, ott valamilyen furfanggal elérték, hogy ne tegye. Most már itthon is szépen végigüli az étkezést, megtanult fogat mosni, egyre ügyesebben öltözik egyedül, rohamosan fejlődik a szókincse és még sorolhatnám az előnyöket. Egész nap bátorítják, dicsérik a kicsiket, amit 25-30 gyerek között nemigen kapna meg. Szerintem nézz körül a lakóhelyeden, hátha találsz egy jó helyet.

2010. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Örülök, hogy Nektek ilyen jól bejött, és hogy így meg vagytok elégedve.

De most ettől eltekintve, nem durva ez???? Mert azért a legtöbb ember ezt nem tudja megfizetni? És az ????

2010. febr. 2. 13:37
 3/4 anonim válasza:

De, elég szerencsétlen dolog. De nekünk annyi előnyünk származott ebből, hogy már egyáltalán nem bánom.


A nagynál borzasztó nehézségeink voltak az ovival, nem vették fel, csak szept.-től, mivel ő tavaszi, meg kellett oldanunk. Szerencsére időben léptünk, így előző!!! szeptembertől bölcsődés lett! Később nem engedték, azt mondták, csak akkor kapunk helyet, ha a teljes "tanévet" végigjárja! Képzelheted, gyerek a bölcsiben, én tavaszig otthon, gyesen, végigbőgtem ezt az időszakot, de nem volt más választás. Emellett a bölcsiben havi 6-7ezer volt a 3szori étkezés, plusz mindennap más szülő vitte a tízórainak valót (gyümölcsöt, kekszet, stb.), mert az nem járt, minden hónapban tisztasági csomag, plusz a saját pelus, popsitörlő, plsuz már nem emlékszem, mennyi csoportpénz havonta.

Oviban ugyanez, de már nem kértek tízórainak valót, csak reggeli, ebéd, uzsi volt, 6-7ezer/hó áron, plsuz havi 500,- csoportpénz, plusz tisztasági csomag: fogkrém, wc-papír, 100-as pzs, 1 liter folyékony szappan, 100 szalvéta, 1 fertőtlenítő vagy mosószer.

Mindehhez kérték az ágyneműt is és mosásra mindig hazaadták. A gyerek utált odajárni, tanultak sok éneket, mondókát, de mellette elmaradt a személyes törődés, a gyerek szinte mindig kakis posival jött haza (senki nem segített nekik a wc-n), a nagyobbak gyakran elverték a kicsiket és persze ennyi gyerek között mit lát 1 db ovónő? Esélye sincs, hogy mindenkire odafigyeljen! Pont ezért nem is kaptak sokáig villát (kést később sem!), pedig amikor oviba ment, szépen tudott késsel, villával enni, hát ott visszaszoktatták a kanalazásra, mert az nem balesetveszélyes.

A kicsi a családi napköziben már kap kis villát, igazgatják a kis kezét, hogy hogyan kell fogni az evőeszközt, mindig tiszta a popsija. Nem kérnek senkitől sem ágyneműt, sem tisztasági csomagot, csak a saját pelus és popsitörlő kell, de ez szerintem rendben is van, mindenki mást szokott meg.

No, nem is dicsérem tovább! :=) De ha megírod, merre laksz, ha nincs túl messze, megírom szívesen az elérhetőségüket!

2010. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó hallani, hogy a szülő is megnyugszik, meg a gyerek is szeret oda járni. Mint mondtam, egyenlőre csak tapogatózom, az is lehet, hogy elmarad ez a "kín", majd meglátjuk. Biztos felénk is van családi napközi, csak még egyáltalán nem is nézegettem efele. Mondjuk elsőként biztos nem ez lenne a természetes:-(((
2010. febr. 2. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!