Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak egy rossz álom...

Tényleg csak egy rossz álom okozhatta?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban 6 éves kisfiam kiabált, hogy menjek át hozzá, mert nagyon dobog a szíve. Megfogtam, és tényleg olyan gyorsan dobogott, mintha ki akarna ugrani a kis testéből. Kérdeztem rosszat álmodott-e, azt mondta nem emlékszik. Simogattam, beszélgettünk, és fokozatosan, pár perc alatt csillapodott a heves szívdobogása.

Férjem szerint csak egy rossz álom miatt volt, de én nem vagyok nyugodt. Soha nem volt még ilyen nála, de én mindjárt rémeket látok.


2014. dec. 18. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Magán vélményem, hogy bizonyára ez valami idegeskedés volt, esetleg rossz álom.

De lehet, hogy szorongás. Nekem is volt gyerekként, és most, hogy felnöttként vissza jött, tudom, hogy akkor is az volt.

Kérdezd ki mi nyomja a szívét, mitöl fél. Mert, hogy fél minden ember. Hogy szokott-e rossz dolgkora gondolni, és mi az?

Kisgyerekeknél is van a jövötöl való félelem ami akár szorongásig is átmehet. Arra jellemzö az erös szívdobogás érzés. Szorongás oka lehet pl, hogy fél, hogy a egyedül marad, hogy a szülei meghalnak, esetleg az ö halála gondolata. Esetleg tényleges dolgoktól oviban, iskolában, más gyerekektöl, vagy kokrétum mint bezártság, sötétség vagy állatoktól való félelem.


Akármi is áll mögötte, soha ne mond neki, hogy "ah az nem baj" neki az amiöl fél a legkomolyabb dolog, mert ha nem tenné nem érezné azt. èrtsd meg hogy mi a baja, és ezzel már egy kicsit segítesz is neki.

2014. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Okozhatta az is, de nem tudom, lehet én vagyok túl aggódós, de lehet hogy legalább felhívnám a gyerekorvost, és elmondanám neki az esetet, ő jobban tudja, hogy kell-e aggódni, lehet-e ez bármi szervi problémának a jele. Lehet hogy tényleg csak stresszel valamin szegényke.. A suliban/oviban nincs semmi gond?
2014. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
El fogok vele beszélgetni. De ahogy írjátok, van az oviban egy kisfiú,aki sokat cikizi, bántja. Lehet, miatta szorong.
2014. dec. 18. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!