Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tesztek, ha a gyerek...

Ti mit tesztek, ha a gyerek olyasmit kér, amit tapasztalat alapján nem fog megenni?

Figyelt kérdés

Példa: az asztalon áll nálunk egy tál narancs. Már többször adtam belőle a fiamnak, de eddig nem jött be neki az íze.

Ugyanakkor állandóan mondja, hogy ő kér, de mikor kibontom, már nem kell neki.

Mi erre a megoldás? Ételre, főleg egészséges ételre, nem akarom azt mondani neki, hogy nem adok, de feleslegesen sem akarom megpucolni.

Tegyem el, hogy ne lássa? Akkor meg hajlamos vagyok megfeledkezni róla.


2014. dec. 20. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Használni kellene azt a szót, hogy N E M .
2014. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet azért kéri, mert szép, színes és nem éri el

tennék mellé olyanokat ami egészséges, szereti hogy azt is kérje :)

valamint leadnék egy pucolatlan narancsot játszani

2014. dec. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*tekézzen :)
2014. dec. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Használom azt a szót, hogy nem, de mint írtam, az ételeket nem akarom tőle tiltani. Aztán majd nem kér soha gyümölcsöt, mert én azt mondtam rá, hogy nem kap.


Annak sem vagyok éppen a híve, hogy az étellel játsszon.

De akkor marad az, hogy majd elteszem valahová, ahol nem látja.

2014. dec. 20. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Te ismered a saját gyerekedet. Ha tudod, h nem fogja megenni, mondj nemet. Ha esetleg te eszel narancsot és ő is kér, akkor adj neki egy darabkát. Látni fogod, h jóízűen megeszi-e vagy csak a szeme kívánta.
2014. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem eszi meg, mert már háromszor eljátszottuk ezt.
2014. dec. 20. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Probalj mandarint venni vagy csinalj narancs/ mandarin levet belole. (a narancsot en vizzel higitom kicsit)
2014. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!