Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már valaha bébiszitte...

Voltatok már valaha bébiszitterek? Milyen volt? Pénzért vagy ingyen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Három helyen bébiszitterkedtem régen. Az egyetem alatt volt két család, ahol vigyáztam a gyerekekre. Egyik helyen vendéglátósok voltak a szülők, ott éjjel kellett őrizni a három lurkót, jó volt, mert tudtam tanulni, míg ők aludtak. Másik helyen a két ovissal kellett játszani, míg az anyuka is otthon volt, és a kisbabájával foglalkozott. Harmadik helyen Angliában volt, fél évig voltam annál a családnál, két kislánnyal voltam éjjel-nappal, plusz a háztartásukat vezettem, mert a szülők mindig inkább mást csináltak gyereknevelés helyett. Természetesen pénzért voltam mindhárom helyen.


Sokat tanultam ezekből az évekből. Most nekünk is van állandó, hivatásos bébiszitterünk a két kisfiúnk mellett, sosem hagyom egyedül velük, de nagy segítség a jelenléte sok esetben. Jól megfizetem érte, de sokat is várok (pontosság, rendesség, tartalmas időtöltés a kisfiaimmal).

2012. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. aug. 17. 12:33
 3/5 A kérdező kommentje:

És még azt elfelejtettem kérdezni, hogy el kell végezi valamilyen tanfolyamot ahhoz hogy bébiszitterkedhess? Vagy vannak olyan családok, akik minden képesítés nélküli embert is alkalmaznak?

És mennyi pénz lehet ezzel keresni?

2012. aug. 17. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, vannak tanfolyamok erre, de még jobb, ha van egyéb idevágó végzettséged (dajkaképző, óvónő, stb.). Sok szülő azt hiszi, hogy a szakképzett bébiszitterek többet kérnek, de mivel mára dunát lehet rekeszteni belőlük, a legtöbben kénytelenek alább adni az áraikból... nekem mindenesetre fontos volt a végzettség, hiszen gyerekekre vigyázni (főleg ugye az enyémekre!!!) nagy felelősség, tudni kell etetni, pelenkázni, szükség esetén elsősegélyt nyújtani (a kicsik néha félrenyelnek, elesnek, leesnek innen-onnan, stb.), és koruknak megfelelően játszani velük, lekötni őket.

Természetesen sokan nem rendelkeznek bébiszitteri képesítéssel, de jó tudni, hogy aki így munkát vállal, főleg ha még hirdeti is magát, megtalálhatja az APEH, amit ugye nem kell bemutatni. Ha nem akarsz tanfolyamot végezni, legjobb az ismeretségi körödben bébiszitterkedni.


Az árak helyenként változóak, ezért azt tanácsolom, hogy nézz körül, felétek mennyiért vállalják a bébiszittelést. Nézz végig pár hirdetést. Van, ahol 500 Ft már jó pénz, máshol nulla. Mi egy városban élünk, itt a legolcsóbb, szakképzett bébiszitter 650-ért vállal egy gyereket egy órára, ahogy körülnéztem. Én a miénknek óránként adok 1000 Ft-ot a két gyerekre, ő ezért a pénzért hétvégét és esti időszakot is vállal, de van, akinél ez már kiemelt kategória.

2012. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csecsemő és gyermek szakápoló, óvónő, drámapedagógus vagyok:) És vállalok még néha gyerkőcöt, mert kell a pénz. Imádom:) VAn hogy én megyek, van hogy a gyerek jön. Mindkettőnek megvannak az előnyei. Én már csak úgy vállalom ha hozzám jön, és 700-1000Ft óránként. Általában ha sokat vagyok vele napközben felfelé, ha csak aludni jön át és reggeli előtt elviszik, lefelé kerekítünk. Persze amíg alszik, azt nem számoljuk bele:)

De tartalmas a program mindíg, minőségiek az ételek, és jobban imádom mintha az enyém lenne (még nincs sajátom).

Általában ovisaimról, vagy volt ovisaimról van szó.

2012. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!