Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogalmazási problémában...

Fogalmazási problémában segítség? Köszönetnyilvánítási levélben szeretnék utalni arra, hogy segített, belekavarodtam a szövegbe. Anyakönyvről van szó, polg. Mesternek levélben

Figyelt kérdés

szóval a gyermekem anyakönyvének módosítását, nem intézte az anyakönyvvezetés(apa külföldi, nagykövetség vett fel apaságit, viszont a gyermek családi gogállása még mindig apa nélkül állt fenn, ahogy szülés után felvették, az apasági nyilatkozatot szépen félretették..)


így írtam a polgármesternek, kértem segítségét.


ezután egyből mindenki rajta lett az ügyön..

kiderült, hogy a nagykövetségtől még okmányokat hiányolnak, amiről a nagykövetség nem is tudott...de most már felvették velük a kapcsolatot, meg stb


viszont a polgármester olyan levelet ír nekem, amiben közli, hogy márpedig nekem erről tudomásom volt, hogy miért áll az ügy, az anyakönyvezési osztály semmiben nem hibás, magyarán én vagyok a hülye.


nos, úgy akarom ezt lereagálni, hogy írok egy köszönöm levelet, amibe szépen beleszúrom, hogy neki köszönhető még az is, hogy egyáltalán felvették a telefont fehívni a nagykövetséget, mert addig a pillanatig nem tették ezt meg.magyarán nem én voltam a hülye, hanem csak a polgármester miatt álltak neki intézkedni.



szószerint valami ilyesmi lenne:

Tisztelt ph úr !(csak rövidítek)


Ezúton szeretném figyelmét megköszönni gyermekem anyakönyvezése ügyében, mert így, (vagy mert ennek kapcsán, vagy mert ennek köszönhetően....itt nem tudom hogy írjam a visszautalást)végre a nagykövetség tudomására jutott egyáltalán az, hogy itt dokumenteket hiányolnak és ezért nem halad a dolog.

Sajnálom, hogy mindezért önhöz kellett fordulni, önt terhelni ezzel.

De még mindig nem intéznének semmit.



a vége elég pongyola, rég írtam már ilyen leveleket..


2014. dec. 25. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy látod, nem mindenki egy született fogalmazó.
2014. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mindegy, úgy is a tartalom a lényeg, a forma csak engem minősít...
2014. dec. 25. 21:54
 3/3 A kérdező kommentje:
úgy tűnik, magát a kérdést is rosszul fogalmaztam meg...
2014. dec. 25. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!