Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azért csökkenhet a tejtermelés...

Azért csökkenhet a tejtermelésem, mert a baba kihagy étkezéseket? Vagy ne pótoljak? Belekavarodtam.

Figyelt kérdés

3,5 hónapos

az esti 19:30-as etetés után úgy bealszik, hogy a 22:30-as etetés már rég a múltté, ehelyett kb hajnal 3-kor ébred, innenstől 3 óránkénti lenne a dolog.

általában a reggeli (9ó)és esti(19:30) étkezést oldom meg pótlással, de napközben is bele-bele csúszok mert nem érzem telítve a mellem (nappal nemigen tudok fejni, mérni, mert hol mamánál vagyunk, hol annyira ordít, hogy rohanok vele szoptatni, szóval nem tudom mennyi a tej, saccra pótolom ki)és mert nappali etetések után 1 ó múlva sírós

de kb 4 óránként van 100 ml tejem, ami elégnek tűnik, de a nappali 3 órásakhoz meg kevésnek bizonyul


2014. aug. 21. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
nem rosszból mondom de nem jol csinàlod! mêrt pótolsz? kimondta, hogy pótolni kell? Minél többet van cicin annàl több lesz a tejcsi.attol h nem érzed telitettnek a melled van ott amennyi kell neki.de ha tovàbbra is kipotolgatod akkor annyival kevesebbet fog kiszivni. annyival kevesebb is lesz a tejcsid..
2014. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
80%
Ahogy első írta. Így csak egyre kevesebb tejed lesz. Kettőt tehetsz. Vagy elfogadod ezt, és marad a vegyes táplálás, feltehetően egyre nagyobb arányban a tápszer javára, vagy nagy lelkierőt merítesz, és próbálod fokozatosan elvenni a pótlásokat, ezzel párhuzamosan gyakrabban mellre tenni. Ha egy óránként, akkor egy óránként. De ez csak pár nap, esetleg egy hét, utána viszont, ha már elég tejed lesz, akár teljesen el is hagyhatod a tápszert, és a szopizások közti idő is újra kitolódhat. Ha a gyakori mellretétel nem megy, akkor viszont fejni kellene (ugyanott vagy időveszteségben...), és a lefejt tejet visszaadni tápszer helyett. Aztán ha már minden tápszer kiváltva, akkor a fejést is el lehet hagyni.
2014. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem mondták, hogy pótoljak én gondoltam csak, mert tuti sok benne a vitamin és mert zavar, hogy nappal kajálások után, nem kidőlve alszik, hanem 1 óra és telitüdős sírás. ekkor adig teszem mellre, míg a tápszer kész lesz(forr és hűl, kavar és továbbhűl), hogy ne sírjon
2014. aug. 21. 22:56
 4/19 A kérdező kommentje:

most olvasom másodikat

valahol tyúk, tojás a dolog ami a pótlást és termelést illeti, habár, lehet a baba igényei nőnek, nem a tej volt a kevesebb...


minenesetre megpróbálom a javaslatod

köszi

2014. aug. 21. 22:59
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

az igény szerinti szoptatás lényege, hogy amikor a baba kér, cicit adunk neki. ha így eteti valaki a kicsit, mindig elég a teje. (akkor is, ha 24 órából huszonnégyszer fél órán át kell ciciztetni a kicsit, és ha mondjuk egy jó kis alvós napon csak mondjuk 4 óránként, esetleg átaludt 6 óra után kér a gyerek)


amúgy meg nincs csoda, ha alszik is a gyerek egyszer-egyszer 5-6 órát éjjel, lesz olyan, hogy két óránként ébred.


ha valamiért csökken a mennyiség, akkor a gyerek majd feltornázza, többet fog kérni.


a tejet egy dolog apasztja - ha nem eszi a gyerek. vagyis a tejet pont apasztja a pótlás, hisz nem serkenti semmi se a szervezetet a gyártásra.


ezért áll el azon anyák teje azelőtt, mielőtt a gyerek maga, vagy az anya (mondjuk 20 hónap átszoptatott hónap után kicsit belefáradva) döntene a végéről.


ne mérd a tejet, a grammokat és az időt. ha kér cicit, adni kell neki. akkor mindig elég lesz a tej.


3,5 hónapos baba még nagyon rapszódikus. úgy kábé 6-7 hónapnál fognak kialakulni időpontok (amik nem időpontok igazán, hanem intervallumok. pl. reggel 6 és 7 közötti szopizás, 10 körüli szopizás, éjjel 3 órakkor felébredős gyors szopizás... stb)


minden gyerek más, nem lehet könyvet írni, okosat mondani az evés rendszeréről, vagy mennyiségéről. az én babóm 3 hónapos koráig nem bírt ki 45 percet cicizés nélkül. lassan, komótosan evett, szerencsére nem hallgattam a háromóránként fél órás szoptatás szükséges tanácsokra - mert akkor már nem lenne tejem.


mindig adj cicit, ha kéri. ja, és ne számítson, hol vagytok, biztosíts lehetőséget az evésre (legyen szoptatósfelsőd, szoptatósmelltartód, kendőd, ilyenek)


ha már nagy lesz, jobban bírja ha üres a poci, ki fog bírni akár 2 órákat is. ha majd 6-7 hónaposan sikerül valamiféle hozzátáplálási szertartást kialakítanotok, akkor akár még 4-5 órát is cici nélkül lesz.


most még igény szerint, amikor ő kéri (vagy ha úgy érzed, túlfeszül a cicid a tejtől, és könnyítenél rajta, de nem akarsz fejni) kínáld oda neki a cicit :)


ne adj neki pótlást, ha jól fejlődik (heti egyszeri méréssel deríthető ki) főleg ne cucliból, mert az még rosszabb.


:)

2014. aug. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem pedig jól csinálod. Mire kezded a hozzátáplálást, nem lesz tejed, de lesz egy emésztésre alkalmas babád, aki végigalussza az éjszakát és te is nyugodt leszel, ő pedig nem a mellen fog tudni csak megnyugodni. Ha nem akarsz vérszemmel szoptatni 1 éves korig stb. akkor azt csináld, amit érzel és látsz, hogy jó a babádnak.


Gyűlölni fogtok érte, de nekem nagyon bejött így. 10 órát alszik éjjel, nem sír, nem fáj a hasa, nem ordít, ha nem veszem fel azonnal, amikor jelzi hogy ehes stb.

2014. aug. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
ja és hozzátáplálással 3 hónapos kora óta 8, majd 10 órákat aludt. Előtte kellett a 3-4 óránkénti evés neki.
2014. aug. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*tápszeres pótlással
2014. aug. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem pedig tök felesleges okoskodni, ha szoptatni akarsz, adj a babádnak, amikor csak kéri! Ha pedig 6 hós korára /ahogy az egyik okos kommentelő tanácsolta/ el akarodhagyni a szopikat, akkor pótolj! De lehet, hogy addig sem húzzátok anyatejjel.

Szoptasd a babád, amikor éhes! Picike még, egyáltalán nem lenne az sem kirívó, ha óránként kérné az anyamellet. Ha komolyan veszed, nem jelent majd az sem problémát, ha a babád 1 éves korában véreres szemekkel fogsz éjjel szoptatni /nem pontosan azt idézem, amit itt vki leírt, de ez volt a lényeg/, hát majd elszalad ez az idő, és egyszercsak a babád elválasztja magát. Addig viszont állj rendelkezésére, ez a dolgod! Anya lettél!

2014. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

próbálom elnyújtani még az anyatejet, csinálok pár "szabadnapot" hogy óránként is akér ha kell

viszont való igaz lehet, pótlással hosszabbakat alszik, volt idő hogy ez is aggasztott, hogy nappal szinte nincs is alvása (de ha sötét lenne és csend, lehet ok lenne, de ez nekem nem működne, megyek vele ide-oda, meg takarítok, stb)

2014. aug. 21. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!