Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik szerint lassan minden...

Akik szerint lassan minden "élelmiszer szemét", amit az üzletben lehet kapni, mégis mit ad a gyereknek enni?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, aki városban lakik, nem az, aki mindent maga termeszt falun.
2014. dec. 29. 13:35
 1/5 Lencsibaba0121 ***** válasza:
100%
Gondolom elmegy a bio-boltba és megveszi ugyanazt a szemetet, amit máshol is árulnak, csak 5-ször annyiért! :) Viccet félre téve: gondolom kijárnak piacra, vagy van ismerősük falun, aki termel nekik!
2014. dec. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom más városokban hogy van, de itt Budapesten van bio ABC, bio piac, mindennek meg lehet venni a vegyszermentes változatát. Még mirelit pizzából is van bio.

De sima piacon is meg lehet venni minden átlagos dolgot, amit amúgy vidéken a kertben termelnél.

Sőt előfizetni is lehet zöldség/gyümölcs csomagokra, amiket vidéken termelők hoznak frissen a kiskertből.

Termelői piac is van a közelben, ott ingyen árusíthatnak vidéki kistermelők (főleg Szabolcsból és Heves megyéből jönnek).

Tejbolt is van, amiben csak egy vidéki család saját kézműves termékeit lehet venni Pl. a joghurtba csak lekvárt vagy friss gyümölcsöt tesznek ízesítésnek és ráadásul olcsóbb is mint pl. a Danone.

Amúgy én sajnos nem tehetem meg, hogy mindenből biot vegyek, de mivel ezek a boltok működnek évek óta, így feltételezem megvan a törzsközönsége, akik csak itt vásárolnak.

De van még desginpiac meg mittudomén mi, én oda nem járok, de biztos ott is van csomó E-mentes finom étel.

2014. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát pusztán a csomagolás alapján higgyem mindenről, ami nem bio, hogy sz@r, és mindenről, amin az áll, hogy bio, hogy az szuper? Érdekes nézet.

Nekem még csak annyi tűnt fel a bio cuccokkal kapcsolatban, hogy félperc alatt megrohadnak.

2014. dec. 29. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért mennek hamarabb tönkre, mert nincsenek telenyomva tartósítószerrel.

Mamám rengeteget hüledezett azon,h mennyi ideig eláll a hűtőben, amikor bejött a dobozos tej. Az ő tehenéből frissen fejt tej, kevesebb ideig állt el.

Nem kell mindenről elhinni, meg nem is kell bio, de érdemes keresni egy megbízható termelőt, aki tudod, h tényleg azt adja el, amit mond.

Pl. házi tej meg dobozos tej között te is érzed a különbséget, nem kell élelmiszermérnöknek lenni ahhoz, hogy felismerd,h tényleg az-e.

2014. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bio webáruház.
2014. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!