Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez jogos volt? 6 év körüli...

Ez jogos volt? 6 év körüli kisgyerek lerandakövérezhet egy idegent, és még az a szemét, amiért szól?

Figyelt kérdés

Egy kb. 110 kg körüli harmincas nő ült a buszon, amin én is utaztam. Mellette kb. egy hat év körüli kis srác, kis sráccal szemben az anyukája. A gyerek a nő felé fordul, és megkérdezi:

- Te miért vagy ilyen randa kövér?

Erre a nő: - És Te miért vagy ilyen kis neveletlen?


Anyuka rögtön ordítani kezdett, hogy hogy mer a nő az ő gyerekének ilyet mondani stb. Na már most, szerintem, egy ekkora gyereket már meg lehet arra tanítani, hogy ilyet nem mondunk. A nő semmi bántót nem mondott, nem mondta a gyerekre, hogy bunkó, mivel mégiscsak egy gyerek. Megjegyeztem, hogy szerintem tényleg nem illik ilyet kérdezni, erre az anyuka :

- Jó, de akkor meg simán csak nem kéne neki válaszolni, nem leneveletlenezni a gyereket.

Erre én: - Ha egyszer az...

Nem törődtem velük többet, leszálltam a következőnél. Anyuka azért még puffogott, amíg a busz meg nem állt.


Most tényleg ekkora bűn az, ha egy neveletlen gyerekre azt mondják, hogy neveletlen? Vagy ez annyira édibédi volt tőle?


2014. máj. 15. 20:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Ez azért van mert a Magyarok 90%-a egy büdös *********** és azt hiszik bármit megtehetnek de ha megmondod a véleményed akkor egyből nekedugranak.
2014. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Tök igaza volt a nőnek, hogy visszaszólt. Nagyon utálom az ilyen szülőket, akik szerint mindent megtehet a gyerek és nem szabad semmiért sem rászólni.

Ha az anyja nem szólt volna rá, én is rászóltam volna.

2014. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen jogos volt.

Nem vagyok öreg, de ha én ilyet mondtam volna, repült volna a tasli.

Pont múltkor volt, hogy Margit-szigeten futottam, anyukák pletykálnak, gyerekek futóuton játszanak, nem probléma, kikerülöm. Erre a kölök elém állt és direkt úgy lépett, hogy ne tudjam kikerülni. Ráordítottam, hogy fejezd be gyorsan. Nagyon gyorsan eltakarodott.

De fel nem fogom, hogy mernek ilyeneket, nekünk még megmondták, hogy tiszteld a felnőttet!

2014. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez abszolút szülői hiba. Anyukának előbb kellett volna rászólnia a gyerekre, minthogy a hölgy visszakérdezett. Valóban neveletlen, de nem az ő hibája, hisz (ezek szerint) senki nem mondta még neki, hogy ez illetlenség. Arról nem beszélve, hogy a túlsúlynak bármilyen oka lehet. Legközelebb a gyerek majd "kinevet" egy mozgássérültet és akkor is anyuka lesz felháborodva? Valószínű az ő neveltetéséből is kimaradt valami.
2014. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jogos volt.Engem elszomorít az hogy ilyen gyerekek lesznek majd egyszer felnőtek és kitudja mit fog majd akkor megengedni magának. Hihetetlen hogy anyukának állt fejebb!!!
2014. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, ráadásul nekem még úgy tanították, hogy idegen felnőttet nem tegezünk le sem...
2014. máj. 15. 20:38
 7/23 anonim ***** válasza:
93%

Alapvetően nem szerencsés dolog egy gyereket minősíteni, és nem a tettét.


Megint más kérdés, hogy az egyetlen elfogadható reakció az anya részéről rászólni a gyerekre, követelni, hogy kérjen bocsánatot a nőtől, majd külön az anya is bocsánatot kér.

2014. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

"Igen, ráadásul nekem még úgy tanították, hogy idegen felnőttet nem tegezünk le sem..."


- Ebben a korban még nem mindegyik ismeri a magázást. Rengeteget fordulok meg elsős/másodikos iskolás közt, és van, aki letegez, pedig tanárként nem szabadna.

2014. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

En ehez csak annyit tudok hozzafuzni, hogy egynap anyukabol egy rancos ven lufnya lesz...es a gyereke ezt is meg fogja majd jegyezni....

A holgynek igaza volt. A masik pedig az, hogy ertelmes szulok gyermeke 6 evesen mar tudja mit jelent a tapintatossag, tarsasagban, emberek kozott hogyan kell viselkedni. Ez a kerdes egy 4 eves gyerek szintje volt aki meg tenyleg azt mondja amit lat...es az megint mas, hogyan is fejezi ki magat az a gyerek es honnan veszi azt, hogy egy tulsulyos ember (legyen az ferfi vagy no) ronda is..!!!! A szulok masok hata mogott igy beszelnek otthon a gyerek meg mint a szivacs. Anyuka orulhet, hogy nem jart arra egy punk, hogy ragot ragasszon a hajaba...

2014. máj. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Ettől még nem biztos, hogy neveletlen a gyerek. Egyszerű gyermeki ártatlansággal megkérdezte, hogy miért kövér a néni. Az biztos, hogy a randa már sok volt. A néni pedig reagált rá, ahogy írod, nem sértőn. Itt az anyuka volt a bunkó, mert vagy elnézést kellett volna kérnie, vagy elmagyarázni a kisfiának, hogy ilyent nem mondunk senkire, vagy befognia a száját és inkább lapítani.


Kisfiamat is megkérdezte egyszer hangosan, hogy a másik csoportba járó kisfiú miért ennyire csúnyán kövér. Mondtam neki hogy nem tudom, lehet, hogy beteg, lehet hogy túl sokat eszik. De nem mondunk senkire ilyent, hogy csúnya kövér, mert ez bántó és neki rosszul esik. Erre az 5,5 évesem elgondolkodott, majd megkérdezte, hogy akkor azt mondhatom hogy rá, hogy vastag? :)

2014. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!