Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy akinek nincs kocsija az szegény és nem tudna felnevelni plusz 1 gyereket?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 15:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

Aki így gondolkodik, elég szűklátókörű :))))


Nekünk sincs kocsink, szerintem nem is lesz, de 4 gyereket simán bevállalunk, van mire és van hova. :) Az autó egyáltalán nem létszükséglet, felesleges a mi életünkben például :)

2014. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom ehhez a kérdéshez kapcsolódik:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Én sem gondolom, hogy feltétlen szegény, akinek nincs autója, de manapság fontos dolog.

Amit most tettél fel kérdés, elég sarkalatos, és könnyű r válaszolni, de azért ez jóval bonyolultabb és összetettebb. Nekünk két gyerekünk van és én speciel nem tudom elképzelni az életünket autó nélkül, de ugye mindenki igénye más és más. Nekünk nagyon hasznos dolog és elengedhetetlen. Akinek ez nem létfontosság, ne ettől tegye függővé, hogy vállal-e gyereket vagy sem.

2014. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Tényleg van a legtöbb emberben egyfajta lenézés azokkal szemben, akiknek nincs autójuk, és úgy vállalnak gyereket. Vagy ha nem is lenézés, de valahogy azt feltételezik, hogy ők csóróék, mert még kocsira sem telik.

Nekünk nincs, mert speciel jogsink sincs. Jártam ugyan vezetni régebben, de nem ment. Lehet, hogy valamikor majd újra megpróbálom, de egyelőre jó nekem utasként :D A páromnak sincs jogsija, pedig ő is járt vezetni, csak aztán nem volt ideje befejezni, most meg már az elejéről kéne kezdenie, az megint csak sok idő. Jó, nem mondom azt, hogy amúgy bármikor tudnánk kocsit venni, ha akarnánk. Nekem eleve olyan irreálisan soknak tűnik az ezzel való kiadás, hogy nem értem, honnan van egy átlagos keresetű családnak erre pénze. Pedig nem élünk rosszul, pont átlagosan, de én sajnálnék az autóra ennyit költeni. A másik, hogy egy csomó macera van vele, legalább is én nagyon ezt látom: most, hogy esett a hó, mindenki vakargatja a szélvédőt reggelente, a ház előtt a parkolót a kutya nem takarítja, így mindenki csúszkál, aztán ott a gumicsere évente kétszer, aztán ha menni kell valahová, akkor egy csomószor nincs parkolóhely (pl. ha anyukámmal megyünk strandra, mindig fél órákat körözünk, mert nincs hova állni), vagy ha a városban akarnak megállni, akkor is megy a szentségelés, hogy mindenhol fizetős, és nem mindig tudja az ember, hogy meddig lesz ott, aztán ha lejárt a jegye, és nem ért vissza, akkor megbüntetik, satöbbi. Hát nekem erre nincs szükségem... Tény, ha bevásárolni megyünk, akkor tudnánk örülni egy autónak hazafelé, de anélkül is mindig megoldottuk eddig is.

2014. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Hármas vagyok, elolvasva a linkelt kérdést, azért így már más a helyzet. Nekünk persze, hogy nem hiányzik a kocsi, amikor megyeszékhelyen lakunk, igaz, külvárosban, de öt percre tőlünk Tesco, Spar, kisbolt, gyógyszertár, a gyerek iskolája három percre, ovi és bölcsi egy percre a lakástól, a belváros felé innen legalább három különböző busszal be lehet jutni, ötpercenként tuti jön egy, a megálló is kb. 20 méterre van a lakástól. Szóval igen, így nem érezzük hiányát az autónak, sőt, pont azért, mert ennyire a közelben van minden, igazából elég nagy pazarlásnak érezném, ha még erre is költenénk. De nyilván máshogy érezném, ha egy kicsi faluban laknánk, ahonnan napi kétszer megy busz a városba, és jobb esetben egy vacak kisbolt van összesen, ahol háromszoros áron adnak mindent, és se az iskola, se a munkahely nem a közelben van. Na, így már valószínű, hogy én se sajnálnám a pénzt autóra, és azon lennénk, hogy valahogy megoldjuk, hogy legyen (illetve azon lennék, hogy valahogy megtanuljak vezetni, mert ugye nálam ez is gond).

De ettől még nem mondanám azt, hogy képtelenség meglenni kocsi nélkül, csak hát persze ki mihez van hozzászokva. Ha egész életemben egy ilyen helyen éltem volna (kocsi nélkül), akkor már rég hozzászoktam volna, és nem zavarna nagyon, hogy a napi két buszjárathoz kell igazodnunk. Viszont ha a mostani kényelmes helyzetemből kerülnék oda, akkor megbolondulnék, az tuti. Még akkor is, ha egyetlen gyerekünk sem lenne. Néggyel meg pláne. Mondjuk ha kapásból lenne négy gyerekem, akkor is, mert jelenleg csak egy van :D De azért kettőt simán bevállalunk, kocsi nélkül is - de csak itt, a városban :)

2014. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Autó szükségessége élethelyzet függő is. Amikor Bp. belvárosában laktunk, akkor is volt autónk, (amivel marha macerás volt minden nap parkolni) de a férjem munkája miatt szükség volt rá. Nekem jogosítványom se volt 35 éves koromig. Évek óta egy kisvárosban élünk, ami nem a világvége, de ha bármit el akarok intézni, minimum 2*2 km séta. Ez tavasztól őszig oké, de télen + nagyobbat az ellenkező irányba oviba hurcolni már kell az autó nekem is. Be kell valljam, kinyílt a világ, amióta nem a férjemet kell várnom haza mint a messiást, h el tudjak menni a dm-be. (az még messzebb van)
2014. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
egész egyszerűen nincs idő letenni a jogsit a férjemnek munka mellett. én meg a gyerekek miatt nem tudom...
2014. dec. 29. 17:14
 7/22 anonim ***** válasza:
Háát, ez is egy indok. Én este jártam az elméleti oktatásra, épp fürdetésre értem haza, heti 3x. A kicsi akkor volt 8 hónapos, még szopott oktatás előtt, aztán meg után. De csak 3 hét volt az elmélet, így ki lehetett bírni. Szerintem. A gyakorlati részét talán nehezebb leszervezni, de az is megoldható késő délután vagy kora reggel rugalmas oktatóval. Vagy napközben, ha valaki vigyáz a gyerekekre 1-1,5 órát (nagymama, szitter, barátnő).
2014. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Sajnos abszolut nincs segítségem. Anyu dolgozik, anyós nem hajlandó rájuk vigyázni, idegenekben nem tudok bízni.
2014. dec. 29. 18:39
 9/22 anonim ***** válasza:

Én sem tudom elképzelni az életemet autó nélkül, de ettől függetlenül nem nézem le azt, akinek nincs. Nincs rá szüksége, pénze, teljesen mindegy. Kivételes esetekben mindent meg lehet oldani autó nélkül is, nincs kikötve, hogy csak autótulajdonosoknak legyen gyerekük.

Van busz, van vonat, van bicikli.

Meg lehet oldani, ha az ember akarja. Mi is meg tudnánk, csak már túl kényelmesek vagyunk, és nekünk belefér.

2014. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Én mondjuk párnak sem tudtam volna elképzelni olyan férfit, aki nem tud vezetni. Nekem az olyan férfiatlan. Nem arról van szó, hogy legyen a legújabb BMW-je, de minimum egy jogsija legyen és ha autó is van hozzá az sem árt. Én 17 éves korom óta vezetek. Fura lenne, ha én fuvaroznám a férjemet.

Amúgy nem nézek le senkit, akinek nincs autója. Autó nélkül is meg lehet lenni, és nem ettől tenném függővé a gyerekvállalást. Ha nem lenne autónk, nekünk a két gyerekkel fél napos program lenne, mire eljutnánk a 40 km-re lakó szüleimhez. Egy óra BKV lenne, plusz egy óra VOLÁN, plusz mire összeszeded a két gyereket meg a csomagokat pakolni. El nem tudnám képzelni.

2014. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!