Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy a korom miatt nem...

Félek, hogy a korom miatt nem tudom felnevelni a gyermekemet, jogos szerintetek?

Figyelt kérdés
Mire ő 25 lesz, én 54 éves. Anyukám 57 évesen lett rákos, de ugye akkor én 35 éves voltam. Ha én is csak ennyi időt érek meg, egy 25 éves embernek nem marad támasza. Se testvére, mamák nincsenek. Félek, hogy hamar egyedül marad. Ráadásl mivel egyedül nevelem, pénzzel sem birom. Mindig jön ez a bizonytalanság és rettegés, hogy honnan teremtem meg neki az anyagi hátteret. Plsz az, hogy az érzelmi biztonságot nem tudom neki megadni. Jó érzés, amikor az ember még felnőtt fejjel is td a családja védelmére gondolni, arra, hogy na ha megunom az élet nehézségeit, majd hazagrok anyékhoz, tesóhoz feltöltődni kicsit. Neki ilyen lehetősége nincs és ez rettegéssel tölt el. Mi lesz vele???
2014. szept. 19. 14:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen megalapozatlanul rettegsz.

Egyrészt holnap is elüthet egy busz és akkor annyi, de élhetsz vígan 80-90 évig is.


Viszont a gyerekre átragaszthatod ezt a "rettegjünk a világtól" mentalitást, ami viszont VALÓBAN súlyos hátrányt okoz neki, mert egy torz világképpel nő fel.

2014. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ne csak a családjára támaszkodjon. Ha szociális lénnyé neveled (pl. ne rettegjen mindentől), akkor támaszkodhat a barátaira és a későbbi saját családjára is (házastárs, gyerek,stb).
2014. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Ne rettegj felesleges dolgokon, az sosem jó!


Senkinél nincs arra garancia, hogy 90 évig él...


Még neked is lehet új párod, szülhetsz is.

2014. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Már nem szülhetek. 36 éves vagyok... Öreg már
2014. szept. 19. 14:51
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

36? Akkor tartós tejet már ne vegyél!


(egy 37 éves)

2014. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Te nem őt sajnálod, de magadat sajnáltatod. Az ő érdekében ezen próbálj meg változtatni, mert hamar be lehet így kerülni a mérgező szülő kategóriába.
2014. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Fenntartom, szülhetsz még! De ne legyél pesszimista, az nagyon nem jó se neked, se a gyereknek.
2014. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szülhetsz nálam is így van és 34 évesen vállalom a másodikat, a tesójára számíthat, ahogy én is az enyémre. 20 voltam, mikor anyukám meghalt. Nálunk senki nem érte meg az unokákat. Én se ismertem a nagymamámat. Remélem a fiam megtöri az átkot.
2014. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
Ehh, az én anyukám 51 én meg 18 vagyok... és ezerszer fiatalosabb jó néhány 40 évesnél :D szerintem is tök feleslegesen az aggódás.
2014. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

De most őszintén ez most miért jutott eszedbe?

Mert ezt gyerektervezés,vállaláskor kellene átgondolni. Bár hülyeség az egész mert ilyen alapon minden egyedülálló szülő retteghetne utcára lépni hisz mi lesz ha elüti az autó stb.

2014. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!