Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, kockáztatnátok vagy kivárnátok a megfelelő időt?

Figyelt kérdés
Tudom ez inkább párkapcsolati kérdés, de kisgyerekesek válaszára lennék kíváncsi. Van egy 4 éves kislányom. Az apjától teljesen elhidegültem, már csak élünk egymás mellett, Ő próbálkozik, de vannak dolgok amiket tett és ezzel kiűzött belőlem minden szeretetet. Nagyon szenvedek már ebben a kapcsolatban, amit próbálok több - kevesebb sikerrel titkolni. Elhagyni nem merem, mert azzal mindent elvennék tőle, semmije és senkije nincs rajtunk kívül. Mindig is csak élősködött rajtam, fogalmam sincs, hogy annak idején mit láttam benne. Félek, hogy a gyereken bosszulná meg, elvenné tőlem, stb. Nyilván erre kicsi az esély, mert sokat nem foglalkozik Vele, csak elméletben van nagyon oda érte és jó dicsekedni Vele, de volt már, hogy azt mondta, hogy nem hagyná meg Őt nekem. Gondolom ez csak fenyegetés, mert tudja, hogy mással nem tud magához láncolni. Azon se lepődnék meg, ha a gyereket is csak azért akarta volna, mert akkor az nagyon sokáig egy biztos pont ami miatt nem fogom elhagyni. Nem tudom mit csináljak, de azt nem élném túl, ha elveszíteném a kislányomat, illetve azt se akarom, hogy nélkülem legyen az apjával. Bántani soha nem bántotta, de nincs hozzá türelme, nem ül le Vele játszani, szinte semmi. Ha meg a gyerek nem akar odamenni hozzá, akkor Ő sértődik meg. Úgy érzem, hogy addig nem biztonságban amíg ez a helyzet áll fent, mert addig én is folyton jelen vagyok. De nem tudom meddig bírom ezt, a kapcsolat miatt nagyon boldogtalan vagyok, a kislányom az egyedüli boldogságom. Megbeszélni nem akarom a problémát, mert azon már túl vagyunk és Ő ugyanúgy csinálja azt amiért ez az egész helyzet kialakult, csak titkolja. Annyi olyat hallani, hogy az apa elvitte a gyereket, és egy 4 évesnek még bármit lehet mondani, hogy hol az anyja. Van valaki köztetek hasonló helyzetben? Mit tanácsolnátok nekem?

2014. dec. 30. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha minimális gyerektartás mellett is képes vagy felnevelni a picit, akkor irreálisak a félelmeid.


Nem maradnék egy ilyen kapcsolatban. Áltatod magad, hogy a gyereknek így jó.

2014. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Képes lennék eltartani, a lakás is az enyém, szüleim is segítenének. Tudom, hogy ez senkinek sem jó, de mi van akkor ha a gyereken bosszulná meg? Mi van akkor ha elviszi? Én ettől félek nagyon, és nem akarok rettegésben élni.
2014. dec. 30. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy beleragadtatok egy olyan helyzetbe, ami egyikőtöknek sem jó. Mert ne hidd, hogy ezt hosszú távon a lányotok nem sínyli meg. Ha nincs is hangos veszekedés, de ezt az érzelmi sivárságot ő is érzékeli. Azt akarjátok, hogy ilyen mintái legyenek egy kapcsolatról? Ha így nő fel, felnőttként jó eséllyel ő sem fog tudni normális párkapcsolatot kialakítani és teljesen normálisnak, evidensnek fogja tartani a boldogtalan családi légkört.

Szóval csak a gyerek miatt kár maradni, ezzel többet ártasz, mint használsz.

De a férjed miatt is kár maradni, mondván, hogy neki akkor nem lesz senkije. Felnőtt ember, nem foghatod a kezét élete végéig. Ő törődik azzal, hogy te milyen rosszul érzed magad ebben a kapcsolatban? Mármint tényleg tesz is érted valamit? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem. Akkor te miért érzed kötelességednek, hogy vele maradj? Ne áldozd az életed egy ilyen emberre, hiszen te is csak egyszer vagy fiatal, hetven évesen már hiába keseregsz azon, hogy elment melletted az élet.

Teszem hozzá, az a mentalitás sem túl egészséges, ha neked az egyetlen boldogságod a gyerek. Érteni értem, hogy miért van ez így, de attól még nem jó. Bármennyire is a gyereked, azért mégsem azonos veled. És ha egy rajtad kívülálló személyen múlik a boldogságod, az sosem vezet jóra. Ő is érezni fogja ám, hogy ez számára mekkora felelősség, és olyan megfelelési kényszert pakolhatsz rá a későbbiekre nézve, hogy idős koráig azt fogja nyögni.

Azt meg komolyan ne vedd már, hogy apuci azzal fenyeget, hogy elveszi a gyereket. Mégis miért tenné? Te magad írtad, hogy nincs hozzá semmi türelme, nem játszik vele, nem foglalkozik vele. Ha el is vinné (amit nem fog megtenni), három nap után sikítva vinné vissza, mert nem tudna vele mit kezdeni. De ezzel ő maga is tisztában van, esze ágában sincs elvinni. De még ha lenne is, miből gondolod, hogy ezt meg tudná tenni? Ha a gyerek hozzád kötődik jobban, a nevelésében eddig is te vállaltál nagyobb részt, és el is tudod tartani, akkor kár ezen aggódnod. Nem úgy megy ám, hogy csak úgy elviszi a gyereket, és kész passz.

2014. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy meg, ha ettől ennyire tartasz (meg amúgy is, erre szükség van), menj a bíróságra, kérj gyermekelhelyezést, ezek után feketén fehéren le lesz írva, hogy kinél van a gyerek helye. Ha el tudod tartani, és mint írtam, amúgy is hozzád kötődik jobban, te foglalkoztál vele többet, akkor úgyis nálad helyezik el, az apa meg ha trükközni próbál, akkor visszahozathatod. Nem olyan egyszerű ám eltűnni egy kisgyerekkel.
2014. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!