Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várni a megfelelő időpontra a...

Várni a megfelelő időpontra a baba vállalásával? Ti átgondoltátok és kivártátok? Ebben a helyzetben kivárnátok?

Figyelt kérdés

Képzeljétek el a következő szituációt: a férj és feleség fiatal házasok, eredetileg 30 éves koruk körül akarták az első gyereket, de mindketten rákattannak a témára, és ezért pár évvel korábban szeretnék. A férjnek határozatlan idejű biztos munkahelye van, a feleség most kapott 1 éves szerződéses munkát (könnyű, otthonról is végezhető szellemi munka), ahol a későbbiekben valószínűsíthető, hogy hosszabbítani fogják, ebben a munkában 3 hónap a próbaidő. Megbeszélik, hogy a gyerekvállalásnak úgy állnak neki, hogy legkorábban a szerződés lejárta utáni pár hétben szülessen, ehhez viszont még egy pár hónapot várniuk kell.


A feleség már egy ideje nagyon szeretne gyereket, és ezt a pár hónapot sem szívesen várná ki. Persze mindketten tisztában vannak azzal, hogy elsőre kevés embernek jön össze, de azért az is benne van a pakliban, tehát azzal is számolni kell.


Ti belevágnátok a kigondolt időpontnál előbb? Vagy megvárnátok, hogy a szülés időpontja a szerződés lejárta utánra essen, ha esetleg elsőre összejön?


A babát mindketten szeretnék, csak a férj szeretné kivárni hozzá a legjobb időpontot, ami csak pár hónap, de a feleség türelmetlenebb, és nem annyira racionális típus, már most szívesen belevágna. A munkahelyén kedvesek, sok a gyerekes, várhatóan jól reagálnának, de nem lehet biztosan tudni, mert friss a munkahely.


A férj azzal érvel, hogy az márcsak pár hónap, és tényleg nincs essze. A feleség szerint viszont bármikor bármi közbejöhet (költözés, munkahelyváltás), ezért minek várjanak addig, mikor úgysem biztos, hogy azonnal összejön.


Mit gondoltok? Saját példák is érdekelnének, hogy mi a megfelelő időpont a gyerekvállaláshoz. Érzelmileg készen állnak mindketten, egzisztenciális problémáik nincsenek, viszont a feleség munkahelye nagyon jó, nagyon rugalmas, tehát jó lenne ha hosszabb távon is megmaradna.



#gyerekvállalás #megfelelő időpont
2014. nov. 11. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Aranyos történet, de az élet nem ilyen. Ennyire nem lehet időzíteni a fogantatást, meglehet, hogy egy évig nem sikerül.


Nincs megfelelő időpont a gyerekvállalásra. Ha nem a szüleitek tartanak el, van hol lakni és van mit enni, akkor a többi már megoldható.

2014. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak ezen a pár hónapon múlik én kivárnám. Soha, nem lesz teljesen tökéletes időpont, mindig benne lesz a pakliban a "Mi van ha?"
2014. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megértelek mindkettőtöket...de tényleg :)

Mi első babára kicsit több mint 1,5 évet vártunk, volt egy vetélésem is az elején.Így mikor összejött nagyon örültünk. Tesót hamar szerettünk volna,de nagyon nem voltak ideálisak a feltételek...férjemnek megszűnt a munkahelye,alkalmi munkái voltak,én ugye otthon voltam...mégis úgy gondolkodtunk,hogy kezdjünk el próbálkozni mert mire összejön lehet évek telnek el...na a 2. hónapban megfogant a tesó,fiunk akkor 1,5 éves volt. Mire 3 hónapos terhes lettem,férjemnek lett állandó melója.Nem hozott túl sokat,de tudott mellé mást vállalni,így elvoltunk. Szeretnénk 3. babát is, most lesz hónap végén 2 éves a kisebbik,már kb 2 hónapja próbálkozunk, de előtte se védekeztünk rendszeresen és mégse jött eddig össze...Bocsi,hogy ilyen hosszú lettem...amúgy ha visszatekerhetném az időt,lehet a 3. babával korábban elkezdünk próbálkozni,bár nem akartam a 2.és 3. között is csak 2 év korkülönbséget, de ki tudja mikor fog összejönni...?

2014. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még.
2014. nov. 11. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen azon a pár hónapon semmi nem múlik. Vigyáz mert így nagyon ráfogsz görcsölni.
2014. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi egy évvel hamarabb kezdtünk próbálkozni mint ahogy szerettük volna mert pajzsmirigy betegség miatt nem sok jóval kecsegtettek.De egyből összejött.Annyira nem bánom de lehet jobb lett volna rá jobban készülni lelkileg, testileg. Én elmennék inkább kivizsgálásokra és kivárnám.
2014. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!