Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha úgy megyek el nőgyógyászhoz...

Ha úgy megyek el nőgyógyászhoz hogy szeretném magam kivizsgáltatni hogy lehet-e gyerekem, akkor elkezdi vagy elküld valahová, mikorra derül ez ki, mennyi idő?

Figyelt kérdés

Van egy dokim , régóta hozzá járok, szerinte semmi bajom, majd jön ha úgy gondolja...

Nem sikerült teherbe esnem.

Most másik dokihoz elmegyek.


28/N


2015. jan. 2. 01:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell izgulni,amikor már vagy egy éve próbálkoztok.De ,ha így mész,az orvoson múlik,mennyire vizsgál ki.Nálam csak annyi volt,hogy megnézett,rendben vagyok e fizikálisan.Max annyi,hogy visszaküldenek a háziorvoshoz,egy általános vérkép,vizelet vizsgálatra.Komolyabb kivizsgálás csak egy év sikertelen próbálkozás után van és ha a nőnél nincs semmi,akkor jön a pasi.
2015. jan. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pasi rendben. próbálkozás 2 éve
2015. jan. 2. 03:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én 35 évesen, 12 év sikertelensg után kerestem fel egy orvost, már nehezen viseltem, hogy az összes hasonló korú ismerősöm gyereke iskolás, de min. óvodás, nekem neg nem akar jönni...


Az első lépés az volt, hogy a ciklus egy meghatározott napján el kellett mennem vérvételre. Őszintén megmondom, már nem emlékszem, hogy ez pontosan hányadik nap volt ( talán 16., de nem biztos), de fontos volt, hogy nem előbb, nem később, hanem az a nap. Úgy kellett időpontot meg beutalót kérnem a laborba, hogy amikor megjön, akkor szóljak , hogy mikor megyek.

Jó 3 hét alatt jött meg az eredmény, amikor mentem vissza a dokihoz, már volt egy kis meglepim felé. Azzal fogadott, hogy az értékek működő petefészekre utalnak, jöhet a második lpés a vizsgálatban.

Itt megállítottam, hogy ne folytassa a mondókáját, és orra alá dugtam egy pozitív terhességi tesztet. Úgy látszik, nekem ennyi kellett, valahol pszichésen, hogy elinduljon valami a törtnetben, talán nem véletlenül pont akkor, abban a hónapban fogant meg a lnyunk. Ma már ő is boldog ovis csaj.

Érdekesség, hogy sokáig azt hitte a doki, hogy méhen kívüli terhes vagyok, mert 7 hetesen se petezsák, se terhességre utaló jel nem volt, Nemhogy szívhang. Csak magas hcg szint. De ott volt Ő!!!


Az én esetemben itt értelemszerüen megrekedt a kivizsgálás menete. Gondolom, vannak itt olyanok, akik nagyobb tapasztalattal rendelkeznek.

2015. jan. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kloetta ***** válasza:

én sima városi rendelésre jártam 2 éve ugyanahhoz a dokihoz gyógyszert íratni meg rákszűrésre - tuti nem tudta ki vagyok, nem hogy egy magándoki.

Mikor mondtam hogy babát szeretnénk az volt neki az első, hogy akkor a férjem menjen el spermatesztre, én járjak hozzá ciklus közepén peteérés vizsgálatra.

Ha alapjáraton nincs semmi egyéb bajod, pl hormongondok, akkor csak türelem :(

mi januárban kezdtük és júliusban fogant a fiam.

A házidokidtól kérhetsz egy nagyvérképet, abból láthatod van-e valami nagyobb gond pl.

2015. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem endokrinológushoz menj, vagy meddőségi szakemberhez, ne szülész-nőgyógyàszhoz, mert ez nem az ö területük. Hormonkép, vérkep, aztàn ami kell.

Nekem amúgy fél évet mondott a dokim, és az Inofolicot ajànlotta.


Van amúgy ovud? Vezetsz görbét?

2015. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

vezettem én már mindent, de semmi nem hozott még nekem babát.

vitaminokat és clostilbegyt is szedtem, de semmi. vérvizsgálatom nem volt.

Amik voltak: rákszűrés rendben. petefészkek rendben. hüvelyi,hasi ultrahangon minden oké.

2015. jan. 2. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:
ez ìgy kevéske. Kellene hormonsor (3. és 21. napi), ha ez oké, akkor àtjàrhatósàgi, esetleg ciklus követés. Jó lenne tudni hogy egyàltalàn ovud van-e.
2015. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!