Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Téli vagy nyári születésű...

Téli vagy nyári születésű babát válaaztansl inkább? Miért?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 14:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*választanál
2015. jan. 3. 14:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Szeptemberit.
2015. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nyári! mert azt gondolom hogy egy nyári baba feltud készülni a télre. immunredszerileg. de ezt én gondom így. a másik ők én is nyári vagyok, és jobb kint ünnepelni a szülinapokat mint bent!

de ez tényleg csak az én véleményem..:)

2015. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha tehetném, télen szülnék. Énis téli vagyok, a párom is téli, az évfordulónk is télen van. Egyébként is imádom a havat, a telet, a hideget :) és szeretem, hogy december 20-án van a születésnapom (nyilván nem szeretném, hogy karácsonyi gyerekem legyen, de decemberben szülessen azért)
2015. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egészséges, okos, boldog babát. A lányom februárban született, így mire utcára vihettem, pont megjött a tavaszias melegedés. A következő télre meg már elég nagy volt ahhoz, hogy a szabadban lehessünk, ha hideg volt is. Ez így tök jóvolt.
2015. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a lányom márciusi

a fiam novemberi


mindkettőnek megvolt az előnye és hátránya is :)

2015. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Keso tavaszit. Ehhez kepest van ket teli gyerekem (az egyik epphogy Karacsony elott szuletett).

Imadom a telet, az eskuvonk is telen volt, mert az a kedvenc evszakom, de gyerekszulesre a legrosszabb nekem :)

Maga a terhesseg: ha keso tavasszal szulsz, az azt jelenti, hogy nyar vegen esel teherbe, a nagy meleget meguszod, mind az elejen, mind a vegen. Telen meg nem oriasi a hasad, nem csuszkalsz a jegen gorogdinnyenyi hassal, nem kell uj telikabatot venni, amibe beleersz es 677 reteget magadra huznod. Szulesre is kellemesebb meg zuhogo esoben is menni, mint -15 fokban.

Gyerekkel: nem a tok sotet kinti idot nezed, mikor ugyis radzuhan az otthoni dekkolas isdoszaka, nem kell 5 mrd ruhat raadnod a picire egy levegozeshez vagy mondjuk, hogy egyaltalan berakd a kocsiba es eljuss vele barhova. Ha keso tavasszal szulsz, nyaron meg max megfordulni fog, de tuti nem teper le rogton a kertben, nyaralason a kiteritett szonyegrol. Szoval nyugis nyarad van. Egy eves kora korul, amikor elindul a gyereked, nem anorakban es hotaposoban michelin-babakent probal lavirozni a minuszokban kint uz utcan, hanem keso tavasz-kora nyaron konyu ruhaban es cipoben szagolgathatja a viragokat orakig, ha kedve van.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. En mar az elso szulesem utan azt mondtam, telen tobbet soha. Ehhez kepest a kicsi is teli lett :)

De majd a harmadik... :)

2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

február végi-március eleji-június legeleji születésűek a gyermekeim.

FEbruár-március jó volt abból a szempontból, hogy mire jó idő lett, mehettünk sétálni, már nem kellett agyonöltöztetni őket. Nyáron már lehetett velük mozdulni- nyaralni is voltunk abban az évben mikor születtek. Ősszel, mire jött a hidegebb újra, addigra már nem csak a földön feküdtek- már másztak, a karácsonyt már élvezték, nagyon cukin örültek a fának. A terhesség is viselhetőbb volt szerintem télen, nem viselt meg a meleg.(a meleget nehezen tűröm :( )

A nyár eleji szülésben a kismamaként való öltözködés egyszerűbb volt- viszont vele az a nyár nehezen telt. Nem tudtunk mozdulni semerre, apukájával ment a kisebbik fiam néha strandolni. Miatta kicsit szar volt. Valamint rossz volt, hogy a nagy melegben állandóan izzadt a pici, de közben mivel az újszülötteknek nincs hőháztartása és bugyolálni kellett- így takargattuk is. Sokkal macerább volt az öltöztetése. Valamint mivel 2hós koráig állandóan kézben létet igényelte és állandóan összeizzadtam vele sajna szájpenésze is lett. Hiába fürödtem naponta 3-4x, állandóan folyt rólam a víz- (szülés után a hormonok :S)

Összességében a február-márciusi szülés számomra sokkal ideálisabb volt.

Más nyári születésű baba anyukájától is hallottam ezt az indokot, hogy azért nem szülne mégegyszer nyáron, mert akkor azon a nyáron nem tud elmenni sehova pihenni kicsit- ami hiányzott nekik- mert nyaranta csak elmegy egy kicsit az ember feltöltődni. Egy 4-5-6+ hónapossal már nyilván könnyebb kimozdulni, mint egy 0-4hóssal. Ez szerintem nem önzőség, mert pl mi is kibírtuk itthon a nyarat, de a kisebbik gyerek miatt azért jó lett volna elmenni pár napra valahova. De akkor még olyan pici volt a pici, hogy nem hagytam volna senkire sem őt. Mindegy- megoldottuk de ha választhanték, inkább a tél végi szülés.

Karácsony körül nem szülnék, ha lehetne választani. :)

2015. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a tavaszira szavazok!
2015. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én szültem tavaszal,nyáron ,és télen ,mindegyiknek meg volt a maga elönye,hátránya.nincs tökéletes évszak mindenkinek.
2015. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!