Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Okosbaba módszert használók!...

Okosbaba módszert használók! Hogyan lehet tanfolyamra eljutni, e-könyvet venni, valamilyen konkrétumot megtudni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk itthon kipróbálni a gyerkőccel a módszert, de nem nagyon találok hozzá anyagokat.
2015. jan. 4. 12:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem véletlenül. Aki kicsit is törődik a gyereke egészséges testi és lelki fejlődésével, az nem trenírozza már születése pillanatától és nevel belőle jól teljesítő gépezetet, hogy megvalósítsa apuciék álmát (igen, beleértve a Polgár szülőket is).


Olvass több Vekerdyt! Nem kell kutatni, akárhol elérhető, és talán találsz benne hasznosítható információkat arról, milyen egy egészséges gyermek-szülő kapcsolat!

2015. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a valóban "értékes" hozzászólást. Továbbra is várom olyanok hozzászólását, akik tudják is miről beszélek.
2015. jan. 4. 13:07
 3/16 sandrachnologic ***** válasza:
16%

Sajnos nagyjabol Sehol, én is kerestem tobb helyen, de mar alig van rola info. 😡 nekem a fiam 3,5 eves, nem oviztatjuk, minden érdekli, hatalmas információ ehsege van. Hamarosan születik a tesója, vele okosbabaznek.


Egyebkent a fiammal kicsi korától angolozunk, rengeteget olvasok neki, sokat kirándulunk es beszelgetunk, mesés a kapcsolatunk, imádjuk egymast, igazan boldog es kiegyensúlyozott gyerek, pedig semmiféle különórára nincs hordva. Otthonoktatova szeretnénk kesobb válni, a tesójával is es vele is (tobb ok miatt).


Szerintem ha sokat beszelsz hozza, kirandultok, olvastok stb hatalmas ismeretanyagot tud a gyerek beszippantani, mint a szivacs. 😊

2015. jan. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Gyerek társaság nélkül van a fiad? És később sem szándékozod oviba, iskolába hordani? És szerinted ez így jó?
2015. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Az okosbaba módszer az, amikor kártyákra rajzolt jelekkel, napi több óra foglalkozással minél több (számára felesleges) információt próbálsz beletuszakolni a babád fejébe, kihasználva, hogy ekkor a legfogékonyabbak a tanulásra. Aztán 3-4 évesen további nyelvekre tanítod, hogy elmondhasd, hogy több nyelvet beszél magas szinten. Semmi köze az otthonoktatáshoz, azt is lehet gyerekbarát, emberséges módon csinálni, követve a gyerek lelki, érzelmi szükségleteit, és megismerve a személyiségét. Aki felesleges infókat tanít, hatalmas tévedésben van, amikor azt hiszi, jót tesz. Én is innen indultam, azt hittem, hogy ha korán tanítom, előnyére válik. SZerencsére pocakosan elég sok időm volt olvasni és már áldom az eszem ,hogy tájékozódtam és nem tettem tönkre az életét. Az otthonoktatás vagy akár unschooling egész más terület, semmi köze az okosbaba módszerhez, nem érdemes idekeverni.
2015. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
kérlek hallomásokra alapozva ne ebben a kérdésben fejtsd ki a véleményed. Tapasztalatod nincs, így számomra abszolút nem mérvadó az, amiket írsz. A kiírt kérdésem szerintem egyértelmű, értő olvasás elvárható (lenne). A többieknek köszönöm!
2015. jan. 4. 13:36
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a ma élő géniuszok, zsenik hány százalékát trenírozták kisbabaként? A legtöbbjük átlagos vagy annál rosszabb körülmények közül emelkedik ki. Nem ettől.lesz jobb élete a gyerekednek. Felesleges. Nem ok nélkül nem találsz semmit róla. Felnőtt az első olyan generáció, akit ezzel oktattak a szülők, és kiderült, hogy nem ér semmit. Így már nem tudják lehúzni a gyereknek legjobbat akaró szülőket. Ebben is a mérték a.lényeg. Foglalkozz sokat a gyerekkel, és az elég. Nem kell mindent szélsőségesen csinálni. Az soha nem vezet jóra.
2015. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A felnőttet úgy értem, hogy bekerültek az oktatási rendszerbe és kiderült, hogy nem ért semmit a sok fáradságos munka. 2008 környékén volt nagy divatja.
2015. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 sandrachnologic ***** válasza:
16%
Nem, nincsen gyerektarsasag nelkul. Gyerektarsasagot biztosithatok neki csaladi es baráti összejöveteleken, gyerekeknek szóló programokon, konyvtarlatogatason (havi 2), jatszohazban es egyeb helyeken is. Nem vagyok a hive a gyerek intezmenyesitesenek es a családból való kiszakitasanak kis korban azert, hogy masik 25 gyerekkel egyidőben moshassa meg a fogat es durva, erkölcstelen mintát lásson, amit sokak gyereke az óvodában illetve az iskolában képvisel. Erdekes modon a szuperjol szocializalt ovis gyerekek siman egymásnak mennek a jatszon es durvulnak, pedig hat ok aztán nagy gyerektarsasagban nőnek fel, a fiam meg az osszs jatszoteri balhebol kimarad, mert önként eljön onnan es nem azert mert fel (testi fölénye lenne boven, mert akkor mint egy 4 eves), hanem mert ha nem tudja ésszel megoldani a dolgot akkor nem teszi erőszakkal...
2015. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tanfolyam. E-könyv. Konkrétum. Saját tapasztalatból. Talán a kulcsszavak segítenek. A többiek máshol tegyenek fel saját kérdést és vitassák meg az elveiket. Köszönöm!
2015. jan. 4. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!