Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka (kismama...

Van itt olyan anyuka (kismama aki esetleg tanul? Vagy tanfolyamra jár gyerek gondozás melett? Ha igen mire jársz?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 16:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre járok levelezőn, 1 éves a kislányom.
2014. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen szakra? mennyire megterhelö?
2014. dec. 9. 17:01
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
SOTE dietetikus szakon végzek. Második gyereknél kezdtem, mellette dolgoztam. Részidős képzés, megterhelő, de legalább nem lógattam a lábam négy évig. Most jön a harmadik az utolsó, nála már nem akarok tanulni azért:)) Elég volt. Nagyon kemény tud lenni vizsgaidőszakban, bár lehet én veszem komolyan. Nincs karácsony sem nyugiban. A SOTE még kemény is. De mondjuk előtte egy laza fősulit végzetem, az nem lett volna vészes most gyerekek mellett sem. OKJ tanfolyamok meg nagyon jól végezhetők gyerek mellett is.
2014. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Én esti Okj-s képzésre járok. 2 szakmát ad 3 év alatt. J
2014. dec. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
3. éves diplomás ápoló vagyok nappali tagozaton, és január 21-re vagyok kiírva az első babánkkal :)
2014. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Én jogi egyetemre járok levelezőn, 4. éves vagyok. Még a gyerekvállalás előtt kezdtem el, nemrég múlt 2 éves a lányunk. Nagyon megterhelő, mert semmi segítségünk sincs és a férjem is sokat dolgozik. Sokkal nehezebb most, mint munka mellett, de az 5. év és az államvizsga lesz a legérdekesebb, mert akkor már dolgozni is fogok.
2014. dec. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pázmány jogi karán, jogász szakon vagyok végzős, amikor a kislányom született 2 félévet passziváltam.

Nehéz, akkor tanulok, amikor ő alszik és hétvégén, ha a férjem tud rá vigyázni, főleg, hogy záróvizsgákra készülök.

2014. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már végeztem a nyáron, de amióta megvan a fiam, folyamatosan tanultam, fura is, hogy most már nem kell :)

Mivel szakmunkásképzőt végeztem, az érettségihez hiányzott két osztályom, ezért amikor terhes lettem, beiratkoztam levelezőn a gimnázium 11. osztályába, mire lejárt a GYED-em, addigra le is érettségiztem pont, és mellé még lett egy nyelvvizsgám is. Utána egyetemre mentem, nappalira, ott mondjuk eltöltöttem mondhatni fölöslegesen egy évet egy olyan szakon, amit nem fejeztem be, mert kissé más volt, mint amilyennek képzeltem, de utána megtaláltam az igazit, és végül szociális munka szakon szereztem diplomát. Szóval nálunk úgy alakult, hogy én éppen akkor fejeztem be a tanulást, amikor a fiam elkezdte, mivel ő meg idén kezdte az első osztályt :)

Mondjuk szívesen tanulnék még, de munka mellett már nem igazán tudok rá időt szakítani (már az egyetem alatt is dolgoztam, de végzősként nem sok időm ment el, alig voltak már óráim), pedig felvettek mesterképzésre is, de nem hiszem, hogy abból lesz valami. Talán majd ha lesz kistesó, akkor újra elkezdem a tanulást, de egyelőre még sajnos nem jött össze. De amúgy nem is nagyon tudom elképzelni a babázást tanulás nélkül, nekem ez a két dolog nagyon összetartozik :)

2014. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Munka mellett kezdtem még el,most 3. féléves vagyok pénzügy-számvitelen.Májusban lesz egy éves a baba,akkortájt lesz a vizsga is. Tanulni nem tudok,csak a suliban,segítségünk nincs,nagyszülők messzire.Csak a Párom tud segíteni,amikor suliban vagyok,addig ő van a fiával (ez remekül működik)
2014. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Julie S ***** válasza:
Egyetemre járok, nappali tagozaton, agrármérnöknek tanulok. Gyerek előtt egy évet elvégeztem, utána két passzív félév jött, most vagyok másodéves. Megterhelő, mert éjjel tanulok, ezért néha keveset alszom, meg pénzügyileg is megterhelő, mert bébiszittert fizetünk. Agglomerációból járunk be Bp-re tömegközlekedéssel, a bébiszitter is Bp-n van, szóval sokat is utazunk, sok idő, sok energia. De elhivatott vagyok, úgyhogy megéri.
2014. dec. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!