Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelővel kapcsolatban...

Keresztelővel kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés

Lányomat nyáron megkereszteljük, de nem szeretnénk nagy felhajtást csinálni, csak a nagyszülők lesznek ott, a szülők és persze a keresztszülők. Ez nálunk az én szüleim válása miatt hat nagyszülővel számolva 10 fő.

Na most. A dédszülőknek nem tetszik, hogy ők nincsenek meghívva, amiből 5 van, viszont, ha már a dédszülőket meghívnánk, akkor abból adódna még, hogy mást is hívjunk, abból meg, hogy a többieket is, akik így összesen 35-en lennének. Erre mondtam a Páromnak, hogy akkor vagy csak a nagyszülőket hívjuk, vagy mindenkit, mert ha már plussz egy valakit meghívok, akkor a másik, akit nem hívok jogosan sértődik meg.

A lakás, ahol lesz egy kis fogadás, ott is épp elég lesz a 10 ember, mert sajnos kicsi a lakás. Étterembe nem szeretnénk menni, mert sajnos nem tehetjük meg, de mégis egy kis összejövetelt szeretnénk.

Hogy értessem meg a dédikkel és a többi rokonnal, hogy csak egy kis családi szertartást szeretnénk? Mert amennyire örültem, hogy meg lesz keresztelve, most már annyira nyűgnek tűnik inkább, mert mindenki lázad.

Hiába mondtam, hogy az én kislányom, mi szeretnénk eldölteni, sőt, el is döntöttük már, de nem értik.

Segítenétek, másnál hogy volt ez?

Köszönöm előre is!



2015. jan. 6. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
En ugyan igy voltam az eskuvovel. Mert szuk csaladit akrtunk, de aztan felmerult a kerdes, hogy hol is kellene meghuzni a hatart es nalunk is voltak olyanok, hogy de hogy hogy ezt vagy azt nem hivjuk meg mikor amazt meg igen. Hat ezt valahogy meg kell erteniuk vagy figyelmen kell hagynod, hogy nem ertik. De azt az egyet nem ertem, hogy a dedik miert nem tartoznak a szuk csaldba. En meghivnam oket es a testvereket is sztem. Marmint az enyemeket es paromet. De dediket mindenkeppen. Valamint csinalhatod ugy is, hogy legyen ott mindenki, de nem mindenki van meghivva a fogadasra. Na azt mar meg lehet erteni. Es en ugy tudom szoktak is ugy csinalni.
2015. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* figyelmen kivul kell hagynod
2015. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az esküvőből kiindulva szerintem lehetne olyan vendég, aki csak a templomba hivatalos és a szűk család (tehát a 10 ember) mehet a lakásba.
2015. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is hívjátok meg a dédiket. Örülni kell, hogy vannak, és ki tudja, meddig élnek. Ne bántsátok meg őket.


Alternatív megoldások a fogadásra:

1. a gyülekezetnek biztosan van egy terme, gyülekezeti háza, ahol lehet fogadást rendezni, tartsatok ott egy szeretetvendégséget. Vagy a templomkertben. A gondnoktól vagy a lelkésztől kérdezd meg, hol és milyen feltételek közt lehetne ezt megvalósítani. Utána még mindig felhívhatjátok magatokhoz a legközelebbi rokonokat, és senki sem fog megsértődni. Ha így egyben van a rokonság, a dédik is jobban érzékelik, hogy ennyi ember nem férne el nálatok.


2. Tartsátok annál a fogadást, akinek a meghívottak közül a legnagyobb háza van, vagy kertje. Ha valóban közeli, kedves rokonok, akkor nem szégyen ezt megbeszélni velük.

2015. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha a dédszülő meghívásával miért adódik, hogy másokat is meg kell hívni. Szerintem a dédszülő ugyanolyan jogú nagyszülő, mint a nagymama és a nagypapa. Jogosan vannak megsértődve! Attól hogy őket meghívjátok, nem kell a sógornő unokatestvérének a keresztlányának az unokáját is meghívni.
2015. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam alap, hogy a nagyszülők és dédik a meghívottak között voltak.

Ez nem jelenti azt, hogy meg kell hívni minden unokatesót és távoli rokont.

Amúgy mi sem csaptunk nagy felhajtást. Szerényen készültünk, de voltunk vagy 20-an egy szobában. :)

Tök jó volt. :)

2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Kérd a nagyszülők segítségét a dédszülőkkel való kommunikációban. Az, hogy nem fértek el annyian a lakásban, elég jó indok. Eszembe nem jutna meghívatni magam bárhova, ráadásul dédszülőket feltehetőleg szállítani is kell, de hát ez van, ha az ember megsértődik. Muszáj lesz megérteniük. Ne rendezz kislagzit a keresztelőből, ha nem szeretnél. Amúgy sem arról szól a dolog.


Abban tökéletesen igazad van, hogy ő a ti kislányotok és ti szeretnétek eldönteni. Muszáj lesz ehhez ragaszkodnod, mert a gyereknevelés minden kérdésébe nagyon sokan szeretnek beleszólni, és ha látják, hogy hagyod magadm lehet, hogy halálra szekálnak majd, hogy miért cumizik, miért nem bilizik, miért nem fekteted már le, mért nincs rajta sapka... Kedvesen de határozottan, már az elején le kell fektetni a szabályokat.

2015. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is evidens volt, hogy a dédszülőket meghívjuk...

Inkább spórolnék egy étteremre, de nem bántanám meg őket!

2015. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!