Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Újpesten (és általában)...

Újpesten (és általában) keresztelővel kapcsolatban tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve lakunk Újpesten, a Károlyi kórház környékén, de nem tudom, hogy melyik plébánián kell keresztelési engedélyt kérni ahhoz, hogy vidéken kereszteltethessük meg a kisfiamat. A Szent István térre kell menni a nagy templomba, vagy abba, ami a lakáshoz a legközelebb esik (az a palotai felüljáró lábánál van)? Illetve nem fizettünk egyházi adót mióta itt lakunk, ezt most kérni fogják? Ez mekkora összeg manapság? Gondolom visszamenőleg be kell fizetnünk, ugye?
2014. szept. 12. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem annál a plébániánál/közösségnél keresztelkedtem, ahova lakóhely alapján tartozom.


Elmentem egy másik plébániára, elmondtam a szándékomat és kiszolgáltatták a bevezető szentségeket.

2014. szept. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell külön engedélyt kérni, azzal a pappal beszélj, akinél kereszteltetni szeretnél. Ő megmondja, mit kell tenned. Nekünk a legegyszerűbb ügyintézés a reformátusoknál volt, a katolikusoknál nem jártunk eredménnyel, mert a keresztapa nincs megkeresztelve.
2014. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudnám minek a keresztelő akkor, ha valaki magasról tesz Istenre? Ezt sose értettem.
2014. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből jött le az, hogy "teszünk Istenre". :( Sem magyarázkodni, sem szabadkozni nem fogok valaki előtt, aki sem engem, sem a körülményeket nem ismeri. Egy kérdést tettem fel, amire választ vártam volna. Vidéki katolikus keresztelő lesz, minden le van rendezve, az ottani pap kérte, hogy a lakhely szerinti plébániáról szerezzünk keresztelési engedélyt. Ennyi.
2014. szept. 12. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:

"Illetve nem fizettünk egyházi adót mióta itt lakunk"

Tehát nem sűrűn jártok sehova és ezen az oldalon tetted fel a kérdést, ami azt jelenti, hogy fogalmad sincs kihez fordulhatnál. Magyarul magasról teszel Istenre, ez is csak egy divat-keresztelő. Ajándékra, meg módos keresztszülőkre hajtasz?

2014. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

És téged a keresztény jóindulat vezérel? Az, hogy az elmúlt egy évben szültem egy gyereket, őt NEVELTEM, gondoskodtam róla, a családomról, kórházban feküdtem egy műtét miatt, és közben nem jártam rendszeresen templomba egy csecsemővel biztos főbenjáró bűn az Úr szemében. Neked biztos nincs gyereked, de ha van is nyilván férfi vagy.

Nem akarok magyarázkodni, a testvérem és a barátnőm lesznek a keresztszülők, egyiküket sem áll szándékomban lehúzni, nem veti fel őket a pénz, nem kértünk ajándékot egyiküktől sem.

2014. szept. 12. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!