Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan alakítanátok át...

Ti hogyan alakítanátok át kisgyermeketek napi étkezési rendjét úgy, hogy este 6 órakor a férjemmel együtt tudjunk vacsorázni?

Figyelt kérdés

Emlékszem gyerekkorom családi étkezéseire, anyum és apum is mindig az asztalnál ült, amikor csak tudtunk, közösen étkeztünk. Apukám munkarendje lehetővé tette, hogy este 7-8 körül hazaugrott közös vacsorára, aztán ment éjszakai műszakba.

Nekem nagyon fontos lenne, hogy legalább este együtt étkezzünk, a 21 hós kisfiam, a férjem és én. A férjem fél 6 körül ér haza, és Ő legkésőbb 6 órakor vacsorázni szeretne, mert 6 után már nem akar enni. Annyi az előzmény, hogy az elmúlt pár hónapban nagyon nagy súlyfeleslegtől szabadult meg sportolással és fegyelmezett étrenddel. Ezt nagyon becsülöm benne, támogatom. Viszont a fiamnak van egy nagyon frankó napirendje, amelybe sehogy sem tudom bepasszintani az esti 6 órási vacsorát. 13 óra körül ebédel, aztán alszik kb.4-ig, utána kér egy kis uzsonnát, majd 8 körül vacsorázik, és alszik reggelig.

Hogyan oldjam meg, higy együtt tudjunk vacsorázni? Fontos alkalom a közös étkezés, egész héten mindenki szanaszét van, legalább napi 1x üljünk közösen az asztalnál.

Ráadásul az is bezavar, hogy uzsi után sétálni szoktunk menni, kb.fél 7-7-re fürdésre érünk haza.

Lenne ötletetek? Azok ne fáradjanak, akik szerint ez nem probléma, vagy hülyeség az egész! Kíváncsi lennék, a családok hogyan és mikor oldják meg a közös étkezéseket.

Köszönöm.


2015. jan. 9. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól még ülhet az asztalnál, hogy nem eszik.


Egyébként a "6 után nem eszek" elég félresiklott diétás próbálkozás, hacsak nem fekszik le nyolckor. A vércukrot fellövi, aztán kb 12 órán át éhezteti a szervezetét. Ez lassítja az anyagcserét. Ha nem akarja visszaszedni később, amit leadott, akkor érdemesebb lenne naponta 6x enni, ebbe pedig egy minimális utóvacsora is benne van lefekvés előtt. Pár szem korpovit keksz, egy kis szelet kenyér sonkával vagy egy kefír, de a lényeg, hogy ne éhezzen, hanem ésszel elosztva legyen meg a napi 6 étkezés. (Három nagy étkezés és három kisebb köztes)

2015. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kértem, hogy üljön legalább az asztalhoz, de azt mondja, hogy kínszenvedés látnia, ahogy mi jóízűen falatozunk. Ezt mondjuk megértem. Azért nem akar enni 6 után, mert a fiunk fürdetése után szokott lemenni futni, és azt mondja, hogy nagyon kellemetlen úgy futni, hogy előtte nem sokkal evett.
2015. jan. 9. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Viszont futás után akkor egyen valami alacsony szénhidráttartalmú ételt, mert így izomból is fogyni fog, no meg kicsinálja az anyagcseréjét.


Vagy a vacsora mennyiségét felezze, fele futás előtt, fele utána.

2015. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerek nem kaphatna addig felkockázott gyümölcsöt? Azzal túl se eszi magát, de mégis olyan, mintha vacsorázna. Vagy bármilyen kis mennyiségű ételt, aztán nyolckor megkapja a maradékot.
2015. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha sportol akkor tényleg fontos ennie. Futás előtt kb. egy órával és futás után közvetlenül. Minimum párolt/sült húst és zöldséget. Igy -ha jól számolom- a pici 8 órási étkezésénél együtt lehet a család.


És szerintem ez fontos. Bár lassan 30 évvel ez előtti időszakról beszélünk, de a mindennapi reggelikre, ahogy anyám előkészíti a hozzávalókat és apám vágja a kenyeret még most is szívesen emlékszem.

2015. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedre szeretnék válaszolni, nem a férjed étkezési "szokásait" kitárgyalni, szerintem ez volt a kérdésed lényege.

Én is a gyümölcsöt javasolnám, hogy adj a fiadnak, csipeget, amíg ti esztek. Nekem a lányom szereti pl. még a kölesgolyót, bulátát, sómentes (tönköly)ropit,aszalt (+ cukormentes)gyümölcsöt, ezek nem telítik el vacsora előtt, de sokáig szöszöl velük, így ti tudtok nyugodtabban enni.

2015. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk 1 éves korától ugyan az a napirend volt mint nálatok leszámítva az estét.

az így nézett ki:

6ra mindig itthon voltunk télen, f7kor ültünk le együtt az asztalhoz enni, gyerek is falatozott, majd fürdés, kis játék és 8kor kapott tápszert. azóta is így néz ki, csak most már kakaót iszik, 5 éves.

tied mit vacsorázik? mert ennyi idősen a dupla vacsi lenne a jó, ha fürdés előtt kapna szilárdat, azt amit ti is esztek és lefekvéshez a tejet. szerintem minden gond nélkül át tudnád így alakítani, egyébként is ez az ajánlás 1 éves kor után :)

2015. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj, de sok jó hasznos komment érkezett. Köszi.

Szval talán az utolsó válaszadó javasolta a dupla vacsorát. Tudom, hogy ez az ajánlás, az én fiam napközben is van, hogy csak tejet kér, szval este nem találtam fontosnak a lefekvés előtti tejivást. A 8 órási vacsorához is tejet vagy kakaót kap.

A gyümölcsös ötlet jó lenne, valószínűleg kipróbáljuk, csak attól tartok, nem fogadná el a gyümölcsöt, ha mi mást eszünk. Imádja a pocakját, biztosan kunyerálna tőlünk.

Esetleg vacsorázna kiadósan velünk 6 órakor, később lefekvés előtt pedig megehetne egy joghurtot vagy kakaót ihatna. Csak félek kakaót adni Neki, nehigy felpörgesse.

Szerintetek?

2015. jan. 9. 18:53
 9/9 A kérdező kommentje:
A férjemnek pedig fel fogom olvasni az étkezésével kapcsolatos kommenteket, mert bár nem ez volt a kérdés, szerintem hasznosak az észrevételeitek. Úgyhogy köszi azokat is!
2015. jan. 9. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!