Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincs munkám, de terhes...

Nincs munkám, de terhes vagyok. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és édesanyámék kivettek az iskolából,mert terhes vagyok.

Gazdag családban nőttem föl,de én nem szeretnék anyámékkal élni,mindenbe beleszólnak.


A páromnak van lakása,dolgozik,én nem dolgoztam,nem tudom mi fog így történni.


Mire vagyok jogosult?Tb-t eddig nem kellett fizetnem,így hogyan tovább?


Vizsgálatokat kell fizetnem?Vagy szülésnél majd kell valamit fizetnem?Ellátásokat?

Hol tudom ezeket elintézni?



2015. jan. 12. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért vettek ki a suliból? Simán lehet mellette iskolába járni és érettségizni.

Amúgy a szüleiddel jó lenne jóban lenni mert nem lesz könnyű.

Tb-d van amíg terhes vagy és amíg a gyerek után kapod a GYES-t.

Doki: Érdemes fogadni egy dokit és hozzájárni rendszeresen ez kb alkalmanként 10.000 a szülés változó de többnyire nem kell (Te döntesz, hogy fizetsz-e)

Én azért javaslom a választott orvot mert a Te korodban nem fognak túl szépen bánni Veled, ha van választott orvosod már más a helyzet.

Amúgy meg az Anyukádnak az a dolga, hogy mindenbe beleszóljon. De hidd el ha kint lesz a pocaklakó hálás leszel a segítségéért.


20 éves anyuka 5hós picikével :)

2015. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nagy felelőtlenség volt teherbe esned. Tipikusan az az elkényeztetett kislány vagy, aki a szülei nyakára szüli a gyerekét. Csak Neked legalább nem lesznek anyagi gondjaid a gazdag szüleid révén.

Fogsz kapni hideget-meleget.

2015. jan. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ezt nem biztos hogy itt kéne megkérdezni. Se a párod se a család nem segít? egymást közt szólva úgy tűnik, hogy nem. A sulit befejezni, kicsire vigyázni, családdal, párral kapcsolatot fenntartani. ezek a legfontosabb feladatok most.


Gyesre jogosult vagy, vizsgálatokra kötelező járni (dokit érdemes választani), ha választott dokid van, ami nagon ajánlott akkor fizetni is kell. A babát anyakönyvezned kell, de általában minden egy helyen történik, leginkább a kormány(okmány)hivatalban és a kórházban. A net tele van ezzel:


[link]

2015. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Boglárka0820


Mert ők nem akarják azt hogy róluk beszéljenek,hogy ilyen fiatalon szül az ő kicsi lányuk.

Nagyon kise akarnak engedni.

Én szeretnék jóba lenni velük,de ők nem hallgatnak meg.

Azt mondták van lehetőségem,vagy elvetetem és átiratnak másik suliba.

Vagy megszülhetem,de akkor ők nevelik addig fől ameddig nem látják,hogy felnőttem.


A párom anyukája sokat segít már most,ő nem olyan mint az anyukám.

Igaz ők nem gazdagok,ezért se akarnak velük találkozni.



Mint mondtam nem az anyukámék nyakára szülném,az apuka velem van és a családja is.

A pici apukája dolgozik,van lakása,oda költözznék.

Az apukája nagyon boldog,én is raktam félre pénzt.

Így meglesz a picinek minden,anyukámék segítsége nélkül,amit apámnál kerestem.(mellette dolgoztam)


Igen gondoltam,hogy valaki úgy is fog ilyet írni.

De nem érdekell,igen mindent megkaptam,de felelősség teljes vagyok.

Köszönöm válaszod!!!!


Leírtam utolsó,hogy a pici apukája és családja mellettem van.

De köszönöm az oldalt.

2015. jan. 12. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Az hogy félretettél pénz szép és jó, de el kell, hogy keserítselek semmire se elég, ha nem milliókról beszélünk. Miután megszülted a picit az állam kb. havi 35000,-Ft ad a nevelésére... ( Na de a pici eszik, öltözik, pelenkát hord!) és akkor még nem adtál meg neki semmit csak a létminimumot. Vegyünk egy példát nem tudsz szoptatni - elég gyakori manapság- a tápszer 4500 Ft Na ebből egy hónapban legalább kell 5-6, pelenka 50-60 Ft/db, napi 4-6db... érted már?

A szüleidnek nincs joga sajátjaként nevelni, de mivel nem töltötted be a 18-at Ők döntenek még egy évig. A pároddal intézzétek ez az TELJESKÖRŰ APAI ELISMERŐ NYILATKOZAT-ot (apasági néven fut) Így hivatalosan is Ő az apa és ha Ő nagykorú - feltételezem, hogy az- akkor a szüleidnek semmi beleszólása a gyereketek életébe.

Akkor menj át másik suliba de érettségiz, mert hidd el ha ott lesz a poronty iszonyú nehéz lesz (nekem segítséggel se könnyű az egyetem)

Kitartást! Szóllj ha van kérdésed szívesen segítek!

2015. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Boglárka 0820


Tudom,hogy nem sok ha nem milliókról beszélünk,tudom mennyit eszik egy gyerek,mennyi pelenka,ruha,ez meg az kell egy gyereknek,láttam a hugomat és az öcsémet felnőni.

És tudom ez se nagy segítség,de van egy nagyon jó ismerősöm,aki szinte a keresztszüleim,ők mindenbe segítettek eddig,van nekik is két gyerekük.

Mondták,hogy kapok mindent,és most is kaptam tőlük,pelenkázó szekrényt,kiságyat,babakocsit,pelenkázót,pelusokat,hipp babakajákat és ruhácskákat,mi is vettünk sokmindent és a párom családjától is kaptunk sok mindent.

Az apaságit intézzük,tudom hogy kell suli.

De köszönöm,mert segítesz.

2015. jan. 18. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!