Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi jár és meddig, ha augusztus...

Mi jár és meddig, ha augusztusban megszünt a munkám és szeptemberbe terhes lettem? Csak a GYES?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A terhesség előtt mennyi időt dolgoztál?
2009. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
másfél évet
2009. febr. 22. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy most kapsz-e munkanélküli ellátást. Ha igen akkor TGYÁS járhat és bizonyos feltételek teljesülés esetén GYED is, de ahhoz trükközni kell. Ha nem leszel már jogosult munkanélküli ellátásra szüléskor akkor csak GYES járhat.
2009. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Másfél évvel már jogosult vagy a TGYÁS-ra, és a GYED-re is.
2009. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi h válaszolsz,leirom bővebben:

tehát:

-2007 aug a melom megszünik

-2007 szep terhes leszek

-2008 jan febr márc kapok munkanélkülit(3 honapot)

-2008 jun megszületik a picikém

2009. febr. 22. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor vagy jogosult ellátásokra, hogyha a szülés előtt max 45 nappal még biztosítotti jogviszonyban állsz. Ha nem, akkor csak a GYES jár alanyi jogon + a családi pótlék + az egyszeri anyasági segély. Én így tudom.
2009. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy évvel elírtad a dátumokat, de a lényeg szempontjából mindegy. TGYÁS-ra akkor leszel csak jogosult, ha a munkanélküli megszűnésétől számított 42 napon belül szülsz. A GYED meg sajnos így biztosan nem fog járni.
2009. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.

Igen kaptam az egyszerit,most pedig a gyest és családit.

Csak az egyik anyuka mondta h járt volna a többi is,ezért érdeklődtem.

Még1szer köszönöm

2009. febr. 22. 13:57
 9/9 A kérdező kommentje:

Jók a dátumok,már megszületett a kisszerelmünk.

Csak most mondta nekem ezt az egyik anyuka, aki ezek szerint nem jól tudta és félre informált.

2009. febr. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!