Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom aláiratni a...

Hogyan tudom aláiratni a családi adókedvezményes papírt?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok gyeden a 15 hónapos kislányommal, és be kène mennem a munkahelyemre aláiratni a családi adókedvezmènyes papírt. Ezzel csak az a probléma, hogy mikor a munkaügyet felhívtam azt mondták,h nem vihetem be a gyereket magammal. De napközben nem tudom megoldani azt,h valaki vigyázzon rá. Kint meg nyílván nem hagyjatom egyedül.

2015. jan. 15. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor postázzák ki ha ennyire k@cs@ögök! Miért nem lehet arra a 3 percre bevinni a gyereket? Nem üzembe mész hanem irodába!
2015. jan. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem lehet a gyereket bevinni, mert ahhoz, hogy az irodába feljussak, be kell menni a portán, lecsekkolni (kártyával, hogy ki lépett be, nyilván a gyereknek nincs) és az üzemen keresztül lehet felmenni az irodába.

De nálunk van portaszolgálat, így ott lehet hagyni mindenféle papírt borítékban, névvel, így az irodából is szoktak otthagyni dolgozónak "levelet", és fordítva is.

Ha nálatok is van ilyen, akkor hívd fel őket, hogy a portára a neveddel juttassák már le a papírokat, te bemész, aláírod és otthagyod szintén a munkaügyes nevével.

Vagy postázzák ki, bár nálunk január 16-ig lehet leadni, nálatok nem tudom, hogy milyen határidő van, hogy postán nem lesz-e késő.

2015. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
ekkora bunkósságot én se hallottam még, hogy arra a fél percre míg aláírják nem viheted be.. nem dolgozni mész vele... vidd csak be magaddal! nem fogják azt mondani, hogy hagyd kint az utcán...
2015. jan. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig levelezek a munkahelyemmel. Amíg tőlem 25 km-re voltak addig nem volt gond. De elköltöztek, 5 óra lenne oda-vissza tömegközlekedve, így erről lemondok. Elsőbbségivel adom mindig fel a leveleket, másnapra ott van, semmi gond nem volt ebből eddig.

Tényleg, hol dolgozok, hogy ennyire szigorúan veszik a gyerek bevitelét?

2015. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem valami gyerekbarát a munkahelyed. Nem értem, hogy arra a 2 percre miért ne vihetnéd a gyereket? Másban is ilyen "segítőkészek"? Mert esetleg a portán maradnál gyerekestül, amíg elintézik a nyilatkozattal kapcsolatos teendőket. Minden szükséges adatot megadsz a nyilatkozaton, ha Te veszed igénybe apa pecsételtesse le a munkahelyén, mielőtt bemennél.

Illetve, mi van, ha apa menne intézkedni?

Nálunk simán bemehetek gyerekestül, pedig elég szigorú beléptetés van, de mégis a férjemmel intéztettem el a családi kedvezményes papírt. Itthon letöltöttem és kitöltöttem a nyilatkozatot (nálunk a férjem veszi igénybe), a férjem bement a munkahelyemre (mondjuk útba is esik neki) lepecsételtette, majd a munkahelyén le is adta.

A postával az a gond most már, hogy a januári kedvezményt már nem biztos, hogy tudnád érvényesíteni, azt jövőre visszaigényelheted. Viszont ha ez nem gond, akkor ajánlott küldeményként intézheted postán is.

2015. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg nem engedik, h bevigyem a gyereket. Így valahogy csak megoldom. Az a baj,h az én papiromat ki se küldték még. Csak a páromé van nálam.
2015. jan. 17. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!