Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mik az ideális...

Szerintetek mik az ideális feltételek a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Anyagiakra gondolok elsősorban.

2015. jan. 15. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Két szülő, lóvé, saját kecó, szeretet és béke. Kb ennyi.
2015. jan. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Én csak azt tudom elmondani, h nekünk mi volt az ideális, amit összeszedtünk, mielőtt bevállaltuk a gyereket.


Nekünk kellett a saját lakás, szóba se jöhetett albérletbe szülés, több okból sem, ezekre nem térek ki, mert nem a témához kapcsolódik.

30 éves korunkig nem volt kocsink, most muszáj lesz vennünk, mire megszületik a baba, ennek is nyomós oka van.

Magánorvoshoz járok terhesgondozásra, erre is kellett pénz, aztán vitaminokra, kombi tesztre, stb.

A babának mindent meg kell vennünk, nem fogunk semmit kapni máshonnan. Fontos, h legyenek szép terhesruháim, hogy jól érezzem magam. Nekem nem opció az, amit írt valaki régen, h ő nem vett terhesnadrágot, mert drága, inkább kigombolva hordta a farmert vagy a gombra befőttesgumit tett.


Mi úgy éreztük, szükségünk van a babvállalás előtt 2M ft tartalékra, h bele merjünk vágni, és aki esetleg most húzott a száján egyet, annak elmondom, h lombikoznunk kellett, szóval jól jött az előrelátásunk. Elsőre sikerült, megmaradt a pénzünk is :)

2015. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár ettől konkrétabb dolgokra gondoltak, de én vagyok a hibás nem fogalmaztam meg elég pontosan a kérdést. Szóval a saját ház alatt hitelmentesen sajátot értesz, vagy sajátot nem baj ha van rajta hitel, nyilván ha tudjuk fizetni. Mennyi félretett pénzt? Illetve stabil munkahelyet, milyen keresettel mindkét részről? Stb.. ilyesmire gondolok.
2015. jan. 15. 16:13
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második választ ez már elég konkrét volt :) Még annyi, hogy van-e hitel a saját házon?

Illetve várom a további válaszokat.

2015. jan. 15. 16:16
 5/17 A kérdező kommentje:
Könyörgöm.... Ki írtam egy kérdést, ami úgy kezdődik "szerintetek" vagyis véleményekre vagyok kíváncsi, erre sikerült a második válaszolót 2 perc alatt lepontozni. Én kérdeztem a véleményét ő leírta. Mi ezen a nem hasznos? Szerintem vannak, akik összekeverik a kezecskéket, egy közösségi oldal "like" gombjával, talán a hasonló ikonok miatt....
2015. jan. 15. 16:21
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
1-es vagyok. Nyilván az az ideális, ha nincs hitel a lakáson, de ezt mindenki maga tudja mi fér bele. A stabil munkahely pedig.....hát sok sikert :)
2015. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi 2hónapja költöztünk saját lakásba, amin van hitel de sok önerőnk volt és így csak 5 évig van rajta hitel és nem sok a havi törlesztő sem. Mindkettőnknek van munkája szerintem elég jól keresünk. Nálam itt kimerült a feltétel mert a gyermek akarása már rég megvan, már nagyon várjuk, minden feltétel adott mostmár a saját lakás nekünk is feltétel volt. Közel 30-ak vagyunk így ideje is lenne a babónak, csak nem jön :(
2015. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Az az egyéni igényektől függ hogy ki milyen anyagiakkal vállal gyereket. Én nem vállaltam volna pl ha már előre azon kell gondolkodnom mennyi lesz a gyes, gyed összege. Még most sem tudom pedig hétfőre vagyok kiírva. Nekem fontos volt hogy nagyszülőkhöz semmiképp nem szülnék, bármi más jobb még az albérlet is. Nem ragaszkodtunk a külön babaszobához így elvagyunk egy kisebb lakásban is ideiglenesen, míg nagyon pici úgyis minden percet vele akarok majd lenni, addig meg van pár hónap gondolkodni hogy hogyan tovább. De van olyan ismerősöm aki ragaszkodott hozzá hogy a baba külön szobába kerüljön és ők is külön szoba plusz nappali. Én erről egyelőre lemondtam, a lakás egyébként saját, hitelmentes, mindketten 30-on felül vagyunk azért azt hozzátenném. Amíg minden rendben megy a terhességgel és a babával addig nem is annyira lényeges a tartalék, hanem ha jön valami amire kell a pénz. Én eredetileg sztk-ba jártam volna terhesgondozásra de másfél hónapot kellett volna várnom míg időpontot kapok ami felháborító, addigra már több mint 9 hetes lettem volna. Így elmentem magánba, és fizetek. De azért jó érzés hogy nem kell emiatt aggódnom. Tehát az ideális feltételek anyagilag terén ha felméred az igényeidet majd megszorzod kettővel. Így lesz egy kis tartalékod is. Ki lehet hozni kevésből is de ha Te minden nap azon keseregsz hogy miért nincs pénzed a különböző vizsgálatokra (amik lehet nem is kellenének de téged megnyugtatna) vagy babamozira, várandós fotózásra, menő sport babakocsira, vagy épp csak terhesvitaminra, akkor ha ilyeneken sokat sopánkodsz az lehet hogy rosszul hat az egész terhességedre. Tudd mit akarsz, mire van szükséged, legyél tisztában a lehetőségeiddel és fogadd el a saját döntésed!
2015. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Sztenderd választ nem hiszem hogy fogsz kapni, mert elég egyéni tud lenni a helyzet.

Mi nem akartunk még gyereket, de mégis besikerült (pls ne ragadjatok le a felelőtlen sztereotípiájánál, nem volt arról szó)

Mi azért döntöttünk mégis úgy hogy megtartjuk, mert egy: a saját lakás biztosítva van, hiteles, de sok önerő volt benne, és alacsony a törlesztője is

kettő: a családom és a párom családja is tud segíteni, az enyém inkább babaholmikkal, kisággyal babakocsival stb (nagy családom van, sok tesóm túl van már a babázás eme részein :) az ő családja viszont közel lakik tehát felügyelni is tudnak rá ha úgy adódik

három: a páromnak régóta állandó munkahelye van. Nem keresi halálra magát, de mindig megvan minden ami kell. Én egyetemista vagyok, sokat dolgoztam diákmunkán, és mivel messze a családom hamar kirepültem, hamar megtanultam hogy fontos félrerakni, a havi 10-20e ből amit félreraktam már laza 450 ami tartalékként van.

A diákmunka nekem kiesik a terhesség alatt, de rendszeres árva járadékot kapok apukám halála óta (52e), és mivel meglesz a két teljesített félév így egy évig diplomás gyedet is kapok(71e).

Nyilván sokkal jobb lett volna 27 felett szülni, egy biztos bejáratott élettel, stabil munkahellyel nekem is stb, de tulajdonképpen amit felsoroltam azt végigvettük akkor is amikor kiderült hogy lesz, és nem tudtam azt mondani hogy ha úgy nézzük nincs meg minden ami kell.

2015. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

2-es vagyok



Köszi kérdező, kedves vagy, de nem érdekel, ha -100%-ig lepontoznak, nekünk akkor is ezek kellettek a babavállaláshoz, hogy biztonságban érezzük magunkat,nekünk ez nagyon fontos!


A lakásunkon van hitel, persze nem svájci frankos, hanem csak egy forint alapú. Mivel volt önerőnk, normális feltételekkel kaptunk hitelt. Annyi a havi törl., mint a korábbi albérleti díjunk. Mivel azt tudtuk fizetni gond nélkül, ezt is tudjuk és a végén (ha lejár a 15 év)lesz egy saját tulajdonunk, ahonnan nem rakhatnak ki, amit a kedvünkre alakíthatunk, amit megörököl(nek) a gyerek(ek. Ez a tudat nekünk megér pár évnyi csekkfizetést. egyébként én is, a férjem is szereti bebiztosítani a jövőt, (amennyire tudjuk) mivel mi tényleg senkire nem számíthatunk, csak magunkra. Nincs szülői segítség, se bébiszittelés, se anyagi.

2015. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!