Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős voltál, amikor...

Mennyi idős voltál, amikor megszületett az első gyermeked? Mi az ideális kor a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Gondolom kisgyerekes szülőknek egész más a véleményük, mint a terheseknek vagy a kisbabásoknak. :o)
2011. ápr. 6. 11:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia,


23 éves voltam, amikor megszületett a fiunk. tervezett baba volt, én szerettem volna fiatalon szülni :) igaz ehhez kellett, hogy párom 30 volt már ekkor (férfi létére is elég érett :), saját lakásunk, autónk van, jó állásunk.

számomra nem a kor volt a kérdés, amikor úgy döntöttem jöhet a baba. akkor vállaltam be, amikor minden reggel azzal keltem és esténként azzal feküdtem, hogy babát szeretnék :) nem hiszem, hogy kor függvénye az, hogy megértél e az anyaságra.


Ági

2011. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24 éves voltam, nem bántam meg sőt mindig fiatalon akartam gyereket. a pici nő, mi meg a férjemmel ha úgy tartja kedvünk elmegyünk ide-oda kettesben is, nem maradunk le semmiről. szerintem 24-30 között már illik családot alapítani. arra számolj hogy kb.22 év mire kiröppen a gyerek és utána még élhetsz. de mindig attól függ ki mennyire érett az anyaságra és pláne anyagilag hogy áll.felelőtlenül nem érdemes csak mert mindenkinek van már gyereke.
2011. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 27 éves voltam, nekem ez volt ideális.

Ez olyan "középkategória".

De különben akkor kell babát vállalni, amikor úgy érzed, hogy eljött az ideje, szeretnél gyereket. Ez lehet korábban is, később is. Nincs rá recept.

2011. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28 voltam,nem terveztük,de örültünk neki :)
2011. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én 25 éves voltam, teljesen ideálisnak érzem. Viszont tapasztaltam, hogy a korom miatt lenéztek, felelőtlennek tituláltak. Pedig 10 éve vagyunk együtt a párommal (2 éves a kicsi), terveztük, van lakásunk, nincsenek anyagi gondjaink hála az égnek, de sokan úgy gondolják, felelőtlenség fiatalon szülni. Ugyanakkor azt is lenézik, felelőtlennek titulálják, aki 35 fölött szül. Ezért voltam kíváncsi arra, ti, hogy gondoljátok. Szerintem a 25-30 év az ideális első babánál, ha persze a körülmények is adottak hozzá.
2011. ápr. 6. 11:45
 6/15 anonim ***** válasza:
24 évesen szültem, tervezett baba volt. Most vagyok 26. Én ezt abszolút ideálisnak érzem most is. Fiatal vagyok és ez fontos. Jól bírtam mind a terhességet, mind a szülést és a gyereknevelést is. Mikor terhes lettem, már megértem arra, hogy ne csak a saját magam számára szerzés legyen fontos. Mióta anya vagyok a kisfiamnak imádok a legjhobban vásárolni. Közhely, de így van, valahogy sokkal boldogabbá tesz, mint ha magamnak vásárolok, pedig azt is nagyon szeretek! És jó tudni, ha a másodikat szülöm, még mindig fiatal leszek. :-)
2011. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

sajnos ezt én is tapasztaltam, még a családban is :( lekezeltek, néha a gondozóban is úgy néztek rám, hogy na ez is "lány fejjel" úgy maradt... de nem érdekelt!! csak az számított, hogy mi boldogok voltunk :) nyáron töltöm a 26-ot, a kis ördögfiókám novemberben a hármat. a tesó 30 előtt van betervezve, nem kell sietnem semmivel. imádok anyának lenni, élvezem minden pillanatát!! soha nem bánnám meg, hogy "fiatalon" szültem!!


Ági

2011. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

28 voltam, bár még nem terveztük, becsúszott

Ideálisnak mondanám 30 +/- 5 év.

Számomra 25 alatt semmképpen.

2011. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

előző

A második 37 éves koromban született(2 éve9, sokkal jobb, hogy nem 15-20 éves gyerekeim vannak!!!!

Valahogy lélekben most sem érzem magam többnek 30 évesnél.


Oylan meg NINCS HOGY X életkorban ILLIK születnie!!

Micsoda baromság.

2011. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

22 voltam, és tervezett baba volt.


5 éve voltam együtt a párommal, és abban az évben vettünk saját lakást.


24 voltam, amikor a 2. megszületett. Szeretnénk harmadikat is, ha összejönk, akkor 26 leszek.


Szerintem egyénfüggő, hogy kinek mikor ideális. Testileg ugye huszonévesen lenne ideális, akkor a legtermékenyebb a nő, kisebb a fejlődési rendellenességek kockázata...stb. De van, aki csak hamincon túl érik meg rá, és arról ne is beszéljünk, hogy milyen nehéz a mai férfiak között társat találni... (tesómon látom, aki harminc lesz, vágyna már gyerekre, de nem talál társat magának :( )

Szóval összességében ideális kor szerintem nincs. Vagyis hogy mindenkinek más.

Nekem a fiatalon szülés jött be, semmit nem csinálnék másképpen :)

2011. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!