Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van "ideális" időpont a...

Van "ideális" időpont a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

Amikor nem jön közbe semmi, se hitel, van hol lakni, van hozzá társ, jó munkahely...érdemes ezekre várni? Ha igen meddig?

A párom idén lesz 36 éves, nagyon sokszor szóba kerül a gyerek kérdés és nagyon szeretnénk, de még nem érzem az anyagi biztonságot. Ha "becsúszna" ezer%, hogy megtartanánk.


2011. okt. 26. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek soha nem jön jókor.

Mert mindig van valami, amit nem szeretnél feladni: éppen szuper a munkahely, vagy a baráti társasággal vannak remek közös programok, vagy élvezed a frissen vásárolt kertes házat, stb. Vagy fordítva: egyszer a lakás hitelrészlete nő meg, aztán a kocsira kell rákölteni több havi fizetést.

36 évesen már ne sokat teketóriázzatok. Szerintem.

2011. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, hacsak a párod vezetékneve nem Rotchild, vagy a tiéd Hilton, vagy a kezedben a lottó 5-ös szelvény.


Nem megfelelő helyzeteknél sem mindegy, hogy az milyen.

Pl. akik épp a végrehajtót várják, a számlákkal sakkoznak hogy mit ne kapcsoljanak ki épp, a férj több hónapja munkanélküli, a feleség épp végez valamilyen vacak fősuli használhatatlan büfé-ruhatárszakán, azok még várjanak.


Akik nem nagylábon, de megélek, van esetleg segítő háttér (szülők akik gyerekfelügyeletet vállalnak, nagymami aki tud varrni), talán egy nemrég szült barátnő/testvér tud kölcsönadni cuccokat, akkor érdemes belevágni.

2011. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni mint az előtem szóló.Nincs jókor vagy nem jókor jövő baba,mert mindig talál vki valamit benne.Én 21 évesen szültem a mára (épp ma!:)2 éves és 4 hónapos fiamat.Akkor se lakásom,hiteles autóm volt,de csak 3 hónap munkaviszonyom.De megtartottam.

Most van azóta házam(igaz hiteles de forint alapú!!!,autóm lecsengett azon nincs hitel.Munkám meg nincs:(((De örülök hogy fiatalon szültem.

36 évesen tényleg ne sokat gondolkozzatok,mert(félre ne érts nem észt akarok osztani)de nem megy ám már az olyan könnyen.Van ismerősünk ők 33 és 34 évesek de már 3 éve próbálkoznak babvalholott azóta már dokik milliói vizsgálták me őket és egyiknél sem találtak hibát ami miatt nem lehetne.Csak hát parancsra nem megy és ha rágörcsöl az ember akkor az megnt nem jó.Ne tűzzél ki napot meg semmit,csak tegyétek a dolgotokat.amint olvasom nem nyomorba szülitek azt a csöpséget hanem van egy normális életkörülményetek.Nem azt mondom hogy mindenki úgy szüljön ahogy én hogy hiteles autó a nyaká,anyóséknál lakás 2 évig meg csak párom fizuja(aki szerencsére jól keres mondjuk mihez képest...)de én bevállaltam mert osztotam szoroztam és kijött az eredmény hogy nem halunk éhen van hol laknunk.Jah és semmi de smmit nem kaptunk ajándékba(se ruha,se babakocsi)hozzáteszem.Sok sikert és mielőbbi babvárást kívánok.

2011. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok:vagyis azt akartam írni amit a legelső:))
2011. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen szültem a fiam.A történet lényege,hogy még nem tudtuk,hogy terhes vagyok jött a főbérlő és mondta,hogy költöznünk kell van 1 hónapunk,hogy kiköltözzünk.Rá 3 napra kiderült,hogy 4 hetes terhes vagyok.Örültünk nagyon a babának és nem volt kérdés,hogy megtartjuk-e.

A legnagyobb hiba amit elkövettünk ez után jött,hogy lakáshitelt vettünk fel (devizahitel).Mint ahogy az egyik válaszoló is írta, a mi helyzetünk pont olyan,hogy még a számlákat sem tudjuk fizetni mostmár....valószínű,hogy a lakáshitelünket is felmondják a napokban....eszünkbe sincs második gyereket vállalni.Semmi értelme előre tervezni.Pl terhességem előtt én 95-100 ezer forintot kerestem havonta férjem meg 160 ezret hozott haza.Mind a ketten ugyanazon a helyen dolgozunk és most én kapok 64000 forintot férjem pedig 90 ezret....na erről nem mi tehetünk....brutálisan lecsökkentették a fizukat.És ezt 3 évvel ezelőtt nem is gondoltuk volna.Tehát teljesen felesleges előre tervezni.

Én például személy szerint bánom,hogy nem 21 éves korom körül szültem.Rettenetesen öregnek érzem most a 29 évemmel magam egy gyerekhez.

A kérdésedre a válaszom: nincs ideális időpont a gyerekvállaláshoz.

2011. okt. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,ennél jobb kérdést fel se tudtál volna tenni mivel én is ezen gondolkoztam egészen egy héttel korábban. Sajnos mindig lesz valami amire az ember nem számol,és mindig kell új cipő,új ruha, és mindig lesznek programok amin kötelező megjelenni és ha nincs elég pénze az embernek mindig lesznek hitelek, de ezek a dolgok jönnek és mennek, megoldódnak.De egy gyerek az örök és én úgy gondolom,hogy ha jókor ha rosszkor a gyerek egy örök boldogság így én úgy döntöttem,hogy anya szeretnék lenni.Bár még csak az első hónap, hogy próbálkozunk de a döntés megszületett!És azt ne felejtsük el,hogy hiába születik egy döntés nálunk a baba jövetelét ne mi döntjük el, hanem a kis lélek.....:)
2011. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban az a kérdé, h Te hány éves vagy? mert ha a párod 36 az egyáltalán nem vészes! Mo-n a legtöbb férfi 30-35 között vállal gyereket! A te korod a meghatározó!
2011. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Én még 30 alatt vagyok, van még idő.
2011. okt. 28. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!