Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi családi pótlékot...

Mennyi családi pótlékot kapnak? Milyen ellátásra lesz jogosult? Ha GYES-t, akkor mennyit? Ilyen esetben hogy megy az elbírálás?

Figyelt kérdés
Ha egy családban van egy 10 éven aluli tartósan beteg gyerek,aki után GYES-t és emelt szintű családi pótlékot kap az anyuka, és jelenleg terhes a másodikkal, akkor hogy alakul a második gyerek születése után az ellátás összege? Az anyuka nem dolgozik, mert nem talált munkát sehol.
2010. febr. 7. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyest fog kapni, szimpla összegben továbbra is. A családi pótlék összege is egyszerű, egyszer emelt szintű a beteg gyerek után és egy kétgyerekes családra megfelelő családi a másik gyerek után. Esetleg ha egyedül neveli őket, akor emelt összegben a normálhoz képest.

Tehát egy szimpla családival nő a bevétel a szülés után.

És majd természetesen az egyszeri anyasági támogatás, 60-egynehányezer Ft, ha teljesíti a feltételeket.

2010. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző megint.

Nincs mit elbírálni, a gyes csak egyszeresen kapható (kivéve ikrek esetében, itt erről nincs szó), segélyről van szó és alanyi jogon jár a megszületett gyerek után, vagy a tartósan beteg gyerek után. Talán arra a gyerekre célszerű kérni, aki után tovább jár. Tehát csak akkor érdemes az újszülöttre igényelni, ha utána tovább járna.

2010. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden marad így ahogy vagy, jön hozzá még 13.300,- Ft a második gyerek utáni csp. Elbírálás nincs, alanyi jogon jár. Szülés után még lehet jár az egyszeri anyasági (64,000,-) de lehet ahhoz kell biztosított viszony, ebben nem vagyok biztos..
2010. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem, alanyi jogon jár, tehát megkapjátok az anyaságit:

[link]

2010. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is ezt a választ adtam, de nem voltam benne 100°-ig biztos.
2010. febr. 8. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!