Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek meglehet élni...

Szerintetek meglehet élni havi 80 ezerből egyedül egy 5éves gyermekkel albérletben?

Figyelt kérdés

egyedül maradok a fiammal,és félidős vagyok a tesóval.

Egyenlőre anyumékhoz költözünk,de utána valahogy remélem sikerül albérletet találni,aki ki is adja egy egyedülálló anyának,előbb 1,majd 2gyerekkel.... Nem szeretném részletezni hogy miért kerültünk ilyen helyzetbe,meg miért nem tudunk anyuméknál maradni...stb,csak érdekelne,hogy szerintetek Megtudunk élni a fiammal egyenlőre 2-en egy albérletben rezsivel..stb együtt 80 ezerből?Úgy,hogy az albérlet max.30ezer ft+rezsi lesz.

Ha megszületik a tesó,akkor max.30 ezer ft jön ehhez,tehát akkor összesen 100-110 ezer ft-unk lesz gyerektartással..mindennel együtt hármunkra.

Ha a kicsi nagyobb lesz,beadom majd bölcsibe hogy tudjak dolgozni,de addig ugye ez lehetetlen.

Köszönöm!


2015. jan. 19. 10:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
Ha találsz egy tényleg olcsó albérletet akkor nehézkesen ugyan, de meg tudtok élni. Mi is albérletben kezdtük, egy 25nm-es kis garzonban. Ez volt 30 plusz rezsi, nyáron 45 körül fizettünk, télen 55-60. A második baba is ide született, majd a harmadik mire megszületett akkor költöztünk nagyobban. Nagyon spórolósan szerintem meg tudtok élni. Menj be az önkormányzatra és kérj segítséget illetve a családsegítőnél. Ők még átmeneti otthont is adnak ha úgy adódik. Nagyon sajnálom a helyzeted, ha beszélgetni szeretnél írj nyugodtan.
2015. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%
Nehézkesen, de biztos, hogy sikerülni fog! Ahogy az első is javasolta, érdemes a védőnőnél ill. önkormányzatnál segítséget kérni. Szinte mindehol van erre lehetőség, csak utána kell járni. Ha 50-55elmegy albérletre+ rezsire, a maradékból szerintem el lehet lenni. Nyilván meg kell szorítani a nadrágot. Kitartást és sok szerencsét!
2015. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkesíteni de szerintem nem igazán.

Ha 30+ rezsi a lakás az is minimum 55 ezer ft(ha van ilyen olcsón persze),utána étkezés,pelenka,ruha,tisztálkodási szerek,esetleg gyógyszer ha vmelyi gyerek beteg,és akkor még nem beszéltünk a váratlan kiadásokról.

2015. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon aranyos vagy!!

Most még nem tudok beszélni erről,mert állandóan rám jön a sirás,akárki hozzám szól,máris bőgök...ezek a fránya hormonok is gondolom.... de ha lesz erőm végre,fogok irni szerintem,köszönöm!!

Milyen lakást tudnak ott adni az önkormányzatnál?Nem hallottam még erről.Ilyen anyaotthonról hallottam,de ilyenbe nem szeretnék menni,főleg 2gyerekkel.Nekem a nagy amúgyis sokat beteg,asztmás,és már előre rettegek hogy a kicsi is az lesz...én is az vagyok.

2015. jan. 19. 11:06
 5/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a többieknek is!

Valahogy muszáj lesz pedig...nem baj ha szűkösen,csak legyen fedél a fejünk felett,és tudjanak mit enni a gyerekek.

30-ért biztosan van albérlet,már nézelődtem,ez Borsod megye,azért ilyen olcsó.... de lehet még 25 ezerért is találnék,még majd úgyis nézelődök.

2015. jan. 19. 11:08
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Én képtelen lennék bevallom. Őszintén sajnàlom a helyzeted. Mondjuk egyet nem értek. Miért vàllaltad a màsodik gyereket? Nem hiszem, hogy négy hónappal ezelőtt derült ki, hogy gàz van köztetek..
2015. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
nem,nem 4hónapja derült ki.De biztunk benne hogy helyre lehet hozni,azért csak 1
2015. jan. 19. 11:37
 8/23 A kérdező kommentje:

azért csak 10éves kapcsolat.

De egyáltalán nem bántam meg a 2.gyereket sem,mindenképp felfogom nevelni,még ha beleszakadok is,olyan nehéz lesz....

2015. jan. 19. 11:38
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok. Mi rosszat írtam hogy le kellett pontozni?
2015. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Megint első vagyok. Kérdező, nem az önkormányzat hanem a családvédelmisek adnak átmeneti lakhatást :) Érdeklődj utána, minimálisat kell fizetni.
2015. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!