Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én látom felelőtlenségek...

Csak én látom felelőtlenségek a gyerekvállalást egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, 3 gyerekük van. Ma összefutottam vele, és nagy lelkesen mesélni kezdte, hogy szeretnének 4. gyereket, úgyhogy most nagyon kell szurkolni, hogy ne jöjjön meg neki...

Nincs is azzal semmi gond, hogy 4 gyereket akarnának, de egy szobában élnek öten, az anyósánál. Azaz egyik szobában anyós, másik szobában anya, apa, meg a 3 gyerek. Saját bevallása szerint az összbevételük havi 200 ezer körül van, ez nyilván szülés után nőni fog a gyes, meg a 4. gyerek után járó családi pótlék összegével, de 6 főre még így sem egy álomösszeg. De nem is a pénz, hanem hogy egy szobában 6-an! Csak én érzem úgy, hogy ez baromira gáz? Nem mondom, hogy kacsalábon forgó palota kell feltétlenül, meg milliós fizetések, hogy felneveljen valaki tisztességesen 4 gyereket, de egy szobában mindenki?

Nem mintha bele akarnék szólni, jogom sincs hozzá, meg nyilván az ő életük, de... egyszerűen felelőtlennek tartom őket. Szerintetek?


2015. jan. 21. 13:52
 1/7 A kérdező kommentje:
*felelőtlenségnek
2015. jan. 21. 13:53
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is az.

Már az eleve, hogy a 2-3-4 gyerek úgy "készült" hogy a többi is ott szuszogott a szobában. Meg amúgy hogy gondolják a 10 év múlva, amikor a gyerekek tinik lesznek? Majd ott alszik az udvarló is?

2015. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* szóval 2. 3. 4. gyerek. Bocs.
2015. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felelotlenseg.Sot fogalmam sincs hogy lehet ennyi bevetelbol akar a jelen helyzetukben is megelni.

Masreszt valoszinuleg megszokas kerdese is hogy kinek mekkora terre van szuksege,de hogy fer el egyaltalan ennyi agy egy szobaban?

2015. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Uhh ez durva. Emlekszem mi anno atmenetileg amig nem tudtuk eladni a videki hazunkat, a budapesti 1 szobas lakasba nyomorogtunk 4-en (szuleim meg tesom). Es borzalmas volt. El nem tudom kepzelni, hogy ezt tartosan hogy lehet kibirni.. Ez eleg nagy felelotlenseg szerintem. Mi 1,5 szoba plusz galerias lakasban lakunk 4en egyelore de a harmadik baba tervezese miatt mar szervezzuk az elkoltozest.

Vedono nem szolt semmit mikor szulettek a gyerekek? Ez azert fura.

2015. jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha jól értettem, akkor galériás megoldással, fent a 3 gyerek, lent a szülők, de az attól még egy légtér, és én is azt gondolom, hogy nagyon gáz úgy házaséletet élni, hogy azt a tizenéves gyerekek végighallhatják... Jajj, én nem is hiszem, hogy képes lennék így...

Hogy hogyan élnek meg? Komolyan fogalmam sincs, ennyire nem vagyunk jóban, hogy ilyesmikre rá merjek kérdezni.

2015. jan. 21. 14:18
 7/7 Julie S ***** válasza:
Ha megelnek a penzukbol es van fedel a fejuk felett, akkor nem felelotlenseg, max kenyelmetlen.
2015. jan. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!