Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet bánni a gyerekvállal...

Meg lehet bánni a gyerekvállalást? Nektek nem hiányzik az az életetek, ami a baba előtt volt?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,nem terveztük,és fogalmam sincs mit csináljak. Akarom is,meg nem is.
2015. jan. 9. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Neked kár volt vállalni. Neked csak a tv meg a buli való.
2015. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
20%
Hát pedig azt szokták mondani, hogyha nincs gyerek, nincs család.
2015. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell túlstresszelned, tucatnyi nőt ismerek, aki egy kaktuszról sem tudott gondoskodni addig, amíg meg nem szülte a gyerekét. Majd pár hónap múlva ha világra hozod, máshogy fogod látni hidd el.
2015. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk is meglepetés baba bolt a fiunk. Nem bántuk meg,.hogy megtartottuk. 5 hónaposan éreztük először, hogy de jó lenne egy kicsit visszakapni a régi életünket. Ekkor megkértük a szüleimet, hogy vigyázzanak rá, amíg mi elmegyünk étterembe. Ha nagyon besokallunk, akkor élünk a lehetőséggel, hogy a nagyszülők szívesen unokáznak. Mi azt hittük, hogy nehezebb lesz a gyereknevelés, de pozitívan csalódtunk, pedig a fiunk nem egyszerű eset, hasfájós volt, egy éves elmúlt, de még mindig kel éjszaka, megviseli a fogzás, elkapott egy húgyúti fertőzést is, így kórházban is voltunk. De mégis szeretünk szülők lenni, és persze imádjuk a fiunkat.
2015. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem rá kell hangolódnod, van akinél rövidebb, van akinél hosszabb folyamat, pláne, ha "nem tervezett" 9 hónap hosszú idő, a babát fogod várni és nem fog más hiányozni! Persze gondolni fogsz rá, mennnyivel másabb volt a korábbi élet, de egy gyermekkel, minden szépségével nem ér fel a nehéségek ellenére sem a korábbi. Més élet kezdődik, amikor Ő lesz a fontos, nem holmi bulik stb:) Kívánom, hogy így legyen 2 gyermekes boldog anyuka)
2015. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
utolsó vagyok, a 4. válaszolónak van igaza, időnként vissza kell kóstolgatni a régi világotokba, a nagyszülők örömmel fogják vállalni, de az már nem lesz ugyanaz valószínű, mert várni fogod, hogy újra együtt lehessetek a Picivel és minden godondolatotok Ő lesz-vajon eszik-e rendesen, alszik-e már stb:)
2015. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Hát sok tapasztalatom nincs még, mert 21 napja szültem,de azt sem tudom milyen volt a kislányom előtt/nélkül:) olyan természetes,hogy most itt van velünk:) Nem csak természetes hanem csodálatos is:) Nekem nem hiányzik.. Olyan jó érzés,hogy van egy gyermekem akiről gondoskodhatunk,alig várom már,hogy picit nagyobb legyen és aktív/aktívabb részese legyen a kis életünknek.:)

Ne aggódj,ahogy nő a pocakod,érzed őt majd mocorogni,és megszülöd huhuuu.. Minden át értékelődik majd benned. Vagyis nálam így volt:) Bár nem vagyunk egyformák...

2015. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi tervezzük a babát, nagyon várjuk, de mégis gondolok rá, hogy hiányozni fog a nyugis, laza, móka-kacagás életünk. Mert most az... teljesen kiegyensúlyozottak vagyunk, harmóiában, nyugisan élünk, szórakozunk, lustálkodunk, utazunk, élvezzük az életet, eltekintve csekély, alkalmi munkahelyi stressztől egy szál gondunk sincs. De, tudjuk, hogy itt van az idő, hogy változzon ez, akármilyen jó. Tudod ez olyan, minthogy jó a gimiben is, de nem tarthat örökké, jön az egyetem, ami szintén jó, aztán annak is vége, jön a munkahely, ami nehezebb, nagyobb felelősség, de mégis jobb. Ugyanígy a párkapcsolatokkal, jó otthon lakni a szülőkkel, felelősség és gond nélkül, de mégis jobb saját háztartásban a párunkkal, mégha néha nehezebb is. Biztos nehezebb lesz babával, de emelett sokkal jobb is, olyan, amit nem lehet a régi életedhez hasonlítani:)

Úgyhogy nyugi, belerázódtok, csak kicsit kell ízlelgetni a gondolatot, de ez természetes még annak is, aki nagyon akarja a babát, hát még ha nem tervezett:)

Boldog babavárást!

Fanni

2015. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek mindent megváltoztat. Nyilván vannak, akik megbánják, aminek rengeteg oka lehet. Bárhogy is van, te vagy az anyja, már most is csak rád számíthat. A gyerekkel való törődés, foglalkozás az egyik legnehezebb dolog a világon, ha az ember lelkiismeretesen végzi, vagy legalább is megtesz mindent, amit tud. Természetes, hogy ez nem minden alkalommal sikerül majd. Ha gyereked van, akkor tudod meg igazán, hogy milyen ember is vagy valójában, hogy milyen igazi értékeid vannak. Az elején biztos nem lesz könnyű neked, de ahogy nőni fog, olyan természetes lesz, hogy veled van, mintha mindig így lett volna. A gyerekednél hűségesebb, ragaszkodóbb senki nem lesz hozzád, ha körül veszed azzal a szeretettel, amit csak te adhatsz meg neki. Nem mindenkinek egyforma a "régi élete", lehet, valakinek több mindenről le kell mondania, másnak kevesebbről. Ez első 1-2 év után újra adódnak majd alkalmak, a régi életre. De az első három év a legmeghatározóbb egy gyerek életében, ez határozza meg, hogy később is milyen lesz a viszonya hozzád és a világhoz. Sok nőnek a gyereke az élete értelme, a legnagyobb boldogság, amikor a párkapcsolatában vagy a munkahelyén is csalódások, kudarcok élik. Szerintem próbálj meg ráhangolódni, erősítsd azokat az érzéseket, gondolatokat, amik miatt akarod a gyereket. A kisbabád már most érzi, hogyan viszonyulsz hozzá.
2015. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk sem volt tervezett baba. Ugy. Nem tervezett hogy minden héten teszteltem volna hogy terhes vagyok -e . Nem védekeztünk igy esélyes volt hogy bármikor jöhet és ez igy volt jó. Párom nagyot nézett mikor odaadtam neki a pozi tesztet :) most 14 honapos a lanyunk . És nagyon boldogok vagyunk. Nem kell azt hinni hogy ha van egy gyereked vége az életnek ... Én nagyon nagyon szeretem a lanyunk at párom pedig egyenesen szerelmes belé :D imádni való , rengeteget nevetünk vele egyutt és rajta is . Imádnivaló mikor magyaráz , mikor forog körbe körbe majd el szédül es leül stb annyi boldogság van benne hogy fel sem lehet sorolni . Ne legyél megijedve :)
2015. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!