Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Irorszagban elunk, itt szulete...

Irorszagban elunk, itt szuletett a kisfiunk. Igenyeltunk neki magyar anyakonyvet es utlevelet a dublini nagykovetsegen. Mar 4 honapja varunk, de semmiTi mennyit vartatok?

Figyelt kérdés

#utlevel babaknak #kulfoldon szuletett anyakonyv
2015. jan. 21. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Átlagban 4-6 hónap, mire megkaptok mindent. Én Angliában élek, még nem indítottam el a magyar anyakönyveztetést, majd Magyarországon fogom, de mikor kérdeztem a konzulátust, ennyi időt mondtak. A barátnőméknek 5 hónap volt. Ha sürgős lenne, akkor hívd fel a BAH -t, a számukat megtalálod a neten.
2015. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi Németországban élünk és 6 hónap telt el mire megkaptuk az útlevelet és az anyakönyvi kivonatot. Én már nagyon türelmetlen voltam és kicsit fel is voltam háborodva hogy miért tart ez ennyi ideig, de nem lehet mit tenni sajnos, ki kell várni...
2015. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én németországból hoztam haza egyszeri kiutazásival a lányomat születése utáni héten és 6 hónapig rohangáltam itthon mire elintéztem mindent és vissza tudtunk menni apához. Ha ezt előre tudom inkább itthon szülök nem kint. Azóta persze már hazaköltöztünk de amilyen állapotok ma Mo-n vannak esélyes hogy visszamegyünk....
2015. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.Telefonalgattam es meg sehol nincs az ugyunk az anyakonyvet majd talan most kezdik el,de meg felmerult egyeb problema is.Valamelyik szulonek kulfoldi cime kell hogy legyen,ha a babanak is azt akarunk.Ehhez ki kell jelentkezni Magyarorszagrol.A nagykovetsegre kell menjunk megint..Kicsit elkeseredtem,hogy mikor lesz ennek vege es mikor utazhatunk vegre haza a csaladhoz.
2015. jan. 23. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem belekötni akarok, de miért nem jó, ha a babának magyar címe lesz egyenlőre? Meggyorsítaná a folyamatot, aztán később ráérnétek a babával együtt mindannyian kijelentkezni, ha akartok. A többség így csinálja amúgy. 1-es voltam.
2015. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen arra is gondoltunk,hogy az otthoni cimre kerjuk.Viszont akkor nem fogjak keresni a babat pl oltas miatt?
2015. jan. 26. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem fogják. Érdemes természetesen jelezni a lakcím szerint illetékes körzeti orvosnak, hogy külföldön éltek, itt megkap mindent, így nem lesz félreértés.
2015. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!