Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hónapos tápszeres babánál...

9 hónapos tápszeres babánál normális, hogy éjszaka még mindig felébred enni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 21:39
1 2
 1/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Igen, az! :) Bár sokak szerint nem az, de én úgy gondolom, hogy nincs ezzel semmi gond. Az én kicsim 18 hónapos és még mindig kel éjszaka enni. Majd később nem azért fog kelni, hogy egyen, hanem hogy igyon! ;)
2015. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
18 hónaposan még mindig felkel? Hát most nem vigasztaltál meg :D . Már nagyon szeretnék aludni. Mindenki azt mondja, hogy már végig kéne aludni az éjszakát. Volt is amikor végig aludt, de egy-két hónapja megint felkel.
2015. jan. 23. 22:32
 3/11 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem hánykor kel?



csak az én babámhoz hasonlítva újsülött kortól, először a hajnal 1 óra körülit hagyta el, később a este 10-eset, legvégén a hajnal 3-as kitolódott 4-re, 5-re, utána reggel lett belőle, kb 4 hónaposan már kezdett átaludni


de én úgy csináltam a hajnal 3 órási etetésekkel, meg későbbivel, hogy magam mellé fektettem az ágyba, ő szopizott, én aludtam, de úgy, hogy reggel még meg is lepett, hogy mit keres mellettem a gyerek :D

2015. jan. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1 körül szokott felkelni enni. Aztán olyan 6 körül megint eszik és alszik fél 9-ig. Volt egy időszak amikor nem kelt fel. Két hónapja van ez megint.
2015. jan. 24. 07:51
 5/11 anonim ***** válasza:
az utolsó evés hánykor van? lehet növelni kellene a tápszer adagot csak alvás előtt, olyankor én babóm is többet megiszik.
2015. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az én 9 hónaposom is felébredt pár hete arra, hogy éhes, pedig 2 hónapos korától átaludta az éjszakát, én azzal oldottam meg, hogy fürdés előtt kap még tejpépet, fürdés után tápszer és így most megint végigalussza az éjszakát :) nem írtad, mikor mit eszik, lehet nálatok is megoldást jelentene a problémára :)
2015. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Leírom a napi evészetét


Hajnali 6 körül tápszer 180 gramm

reggeli 180 gramm tápszer

tízórai grízpép, rizspép, vagy kása gyümivel 130 gramm

ebéd főzi 160 gramm

uzsi gyümi megint valami péppel 130 gramm

vacsi főzi megint 150 gramm (védőnő mondta iktassak be még egy főzit, hátha nem ébred fel)

vacsi extra :) 210 gramm tápszer


Tejpépeket nem ehetünk, mert tejérzékeny. Ezek helyett kapja a grízt, rizst, zabkását. Laktózmentes tápszert iszunk.


Mindig mindenből grammra ugyanannyit eszik szinte, nem tudok adagot emelni, mert meghagyja.

Nem hiszem, hogy ennyi kaja után még éhes. Tuti, hogy nem fogzunk és nem fáj semmi. Próbáltam itatni, hátha csak szomjas, de addig nem hajlandó elaludni, amíg nem lesz tele a pocak.

2015. jan. 24. 19:50
 8/11 anonim ***** válasza:

de hol van ebben az éjszakai?

ez így teljes normális nap, ahogy leírtad, mondhatni tökéletes


lehet nem is enni ébred, hanem szeles, a tápszer amúgy is okoz

kipróbálhatnád egyik elalvás előtt, adsz Espumisant neki (nem gyógyszer, májat nem terheli, nem kell tőle félni)

csak mert nálunk ha ébredés van..., szinte nem is volt mástól csak bélgáztól.



megkérdezhetném milyen tünetei voltak a laktóérzékenységének, mikor jött elő?

2015. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*ja, az 1 órási, bocsi elvesztettem a fonalat..


érdekes, hogy szabályos időben ébred, szóval ált mindig ugyanakkor.., mennyit eszik akkor?

2015. jan. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval ennyit eszik egy nap és még ezen felül kel fel éjszaka 1-2 óra között és megint eszik. De pl ma felkelt éjfélkor evett, nem aludt vissza és fent volt két és fél órát. Megint evett és úgy aludt vissza. Nagyon hasfájós volt, biogaiat és espumisant kapott 3 hónapos koráig. Van amikor fáj a hasa, de akkor egyből tudom, hogy az a probléma. Most meg csak sír keservesen. Nem tudom visszaaltatni, míg nem kap enni. Éjszaka most még úgyse sikerült. Ment a tápszertől a hasa, és mivel a férjem egész családja tejérzékeny, ezért doki nem is firtatta tovább, egyből laktózmentes tápszerre váltottunk. Már arra is gondoltam, hogy mi van ha nem elég kalóriadús neki a tápszer és ez okozza a problémát. Teljes tanácstalanság. Főleg azért nem értem, mert azt mondják a tápszeres babák átalusszák az éjszakát, az anyatejes babákra jellemző, hogy éjszaka ébrednek enni.
2015. jan. 25. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!