Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés előtti szabadság?

Szülés előtti szabadság?

Figyelt kérdés
Szerintetek az szabályos, ha márciusban nem TGYÁSON vagy táppénzen lennék, hanem kivenném az éves összes szabimat előre? Amíg otthon leszek, úgyis csak gyűlik a szabadság évekig. Jár idénre 2 nap szabi, ami éppen elég lenne. Valaki csinálta már így?
2010. febr. 8. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Például én. Több, mint egy hónapig voltam szabin (az összes napot egyszerre vettem ki a 33. héttől, majd a szülés előtt 28 nappal elkezdtem a TGYÁS-t. Így nem kellett egy percig sem táppénzen lennem félpénzért. A munkáltató nem kötött bele, örültek, hogy nem kell százfelé számfejteni, és végig dolgoztam.
2010. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam 23 nap szabi jár.
2010. febr. 8. 15:55
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én úgy szeretném, hogy az utolsó hónapban lennék szabin. A TGYÁST csak szülés után venném igénybe.

Ezek szerint csak a munkáltatón múlik a dolog és semmi törvényi akadálya nincsen?

2010. febr. 8. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Konkrét törvényi akadálya nincs. A szabadságról azonban tudni kell, hogy a jogszabályok értelmében a munkáltató csak az egynegyedét köteles a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kiadni, a többi napot akkor engedélyezi, amikor akarja. (Ilyen például, amikor mondjuk egy gyárban mindenkinek tartalékolni kell "X" napot év végén a két ünnep között, mert akkor leállnak a munkával. Ez teljesen törvényes.) De ilyen esetben, mint a Tiéd, nem tartom valószínűnek, hogy ne vehetnéd ki az összes tárgyévi napodat. Én egyébként köztisztviselő vagyok, nálunk is érvényes a fenti szabály, viszont van év elején szabadság ütemterv is, amiben fél évvel előtte bejegyeztem, hogy mikortól nem leszek. Szerintem kérdezz rá időben, de biztos nem nesz akadálya.
2010. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nesz=lesz
2010. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én így csináltam, 2008-ban. A 36 nap éves szabadságomból február-márciusban előre kivettem 31 napot, azaz a terhesség 8. hónapja egy részében és 9. hónapjában csak rendes szabadságon voltam. (Táppénzen egyáltalán nem voltam, a terhességi-gyermekágyi segélyt pedig a szülés napjától kezdve vettem igénybe.) Szóval teljesen szabályos. Annyi, hogy ha majd visszamész dolgozni, akkor kevesebb szabival kezdesz. Én most tartok itt.
2010. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!