Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férfiaknak kellene...

Ha a férfiaknak kellene szülni, kipusztulna az ember faj?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Több mint valószinű.....
2015. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
szerintem nem kéne ennyire lebecsülni a férfiakat. nyilván mondjuk, hogy húha, milyen kemény, és az is, meg a férfiak nem bírnák ki, de azért csak megtennék ők is ezt... :)
2015. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha rajtam múlna, hogy átpréselek-e egy gyereket a farkamon, akkor köszönöm a bizalmat, de inkább jöjjenek a csimpánzok.
2015. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem. Lehet játszani a kemény nőt, meg azt mondani, hogy úgysem tudnák utánunk csinálni, mert mind csak egy rinyagép. De azért a háborúkba őket küldjük, égő házakba őket küldjük és még sorolhatnánk. Érdemes lenne pár ilyen mi vagyunk a legfrankóbbak és a férfiak csak spermadonorok gondolkodású embereknek megnézni egy világháborúban készült videót. Nem háborús filmet, hanem a csatákat, ütközeteket. Utána átgondolná, hogy mire is képesek a férfiak.
2015. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó!Itt nem háborúról meg társairól volt szó....konkrétan a SZÜLÉSRŐL!!Szerinted hány férfi szülne???...
2015. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha nekik kellene szülniük, akkor a biológia/evolúció/Isten úgy alakította volna ki, hogy megoldanák. Ahogy mi is megoldjuk.
2015. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha nekik kellene szülni, a természet őket alakította volna úgy, hogy el tudják viselni.

Amúgy kipróbálták, hogy műszeresen szülési fájdalmakat generáltak férfinál (vállalkozó kedvű orvos volt). 1 óra után kérte a kéjgázt, a második óra után pedig feladta.

Viszont ettől még nem puhány. Mi nők, ha már elkezdődött, nem mondhatjuk azt, hogy köszi, ennyi elég volt. Vagyis szoktuk mondani, csak éppen nincs rá mód.

A másik meg az, hogy a mi testünk hónapokig készül erre az akcióra, és ott van a tudat is, hogy a bennünk levő baba készülődik kifelé.


Megkérdeztem a férjemet is, ő hogyan látja ezt a kérdést, miután mindkét gyerekünk születésénél végig jelen volt, és azt mondta, ha lenne rá mód, ő is megtenné ugyanezt.

2015. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mivel a nők szülnek, "kárpótlásul" van egy élettani előnyük: magasabb a fájdalomküszöbük, jobban tolerálják a fájdalmat. Ha a férfiak szülnének, számukra lenne adott ez az élettani tulajonság. Ráadásul ma már a szülés fájdalomcsillapítással történik. Korábban nem engedték vallási okokból, mondván az eredendő bűn egyik büntetéseként "fájdalommal szülöd gyermeked".
2015. jan. 24. 18:50
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A sok rizsa mellett igen, azt gondolom, sokat változtat a szülészeti gyakorlaton is már az a tény is, hogy a szülészorvosok nagy része férfi. De lehet, hogy helyre tenne egyet s mást a fejekben, ha tudnák, mit tesznek, miről beszélnek. Nem ártana, ha megérezhetnék, milyen egy kézzel tágítás, mennyire sértő a nemtörődöm beszólogatás arról, milyen lassan tágul az ember, stb. SZívesen állnék egy vajúdó nőgyógyász orvos felett és tükrözném vissza a rutinszerű magatartásukat. Aztán elbeszélgetnénk arról, hogy mennyire volt jó élmény.
2015. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. A magasabb fájdalomküszöb nem feltétlenül jellemző a nőkre, sőt sokuké kimondottan alacsony.

Néhány éve pungálták a térdemet, azt hittem elpusztulok. A doki meg ott humorkodott, hogy ez pedig a szüléshez képest kutyafülé. Alapból igaza is volt, csak éppen a szülés más, ott kódolva van, hogy bírni kell.

A másik az, hogy a hazai szülészeti gyakorlatra nem igazán jellemző a fájdalomcsillapítás.

2015. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!