Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem egy lakcímen vagyunk a...

Ha nem egy lakcímen vagyunk a párommal abba bele köthetnek? Együtt élünk.

Figyelt kérdés

Érdekes felfogású a család a ház a nevemen van de anyám a haszonélvező. Be akarunk jelentkezni de nem tudom majd h reagál rá.

Beleköthetnek? Kismama vagyok


2015. jan. 25. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

kik??? a családod? igen, bele. ha anyukád a haszonélvező, az erősebb, tehát téged, a tulajdonost is kiteheti ha nem akarja, hogy ott lakjatok.

vagy az állam? őt pont nem érdekli hol laksz és hova vagy bejelentve

2015. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
A babalakcíme az anya lakcíme lesz, automatikusan. A gyermekkel azonos lakcímen élő szülő jogosult családipótlékra. A bejelentkezéshez a tulajdonos hozzájárulása kell.
2015. jan. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen értem. A tulajdonos én vagyok. Haszonélvező van a házon. Itt lakunk már 2 éve de nem vagyunk bejelentkezve. Ha esetleg anyám nem írja a páromnak alá akkor nem kötnek bele?
2015. jan. 25. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
senki nem fogja nézni h a párod hova van bejelentve
2015. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, a tulajdonod a ház, akkor jelentkezel be, amikor akarsz...
2015. jan. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem egy címen vagytok, akkor a párod csak a gyerek apja, nem élettárs....

ennyi különbség van.

apasági nyilatkozat mindkét esetben kell ha nem vagytok házasok, hogy a baba az ő vezeték nevét kaphassa. A családi pótlékot, adókedvezményt pedig te igényelheted.

2015. jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen enyém a ház. De mivel van haszonélvező kell az aláírása
2015. jan. 26. 08:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi sem egy lakcimen vagyunk. Senki nem kötött bele. A fiam automatikusan az én bejelentett lakcímemre került, apa címére a kutya nem volt kiváncsi.
2015. jan. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem tudom miért kell lepontozni?!

Nálunk a párom nincs ide bejelentve és a kutyát nem érdekelte h ki hova van bejelentve már 1 éves a fiam és még mindig tojnak rá h az apa ide van bejelentve vagy sem.

ha tied a lakás te bejelentkezhetsz és a párod is nem kell a haszonélvező hozzá csak a kijelentésnél.(legalábbis nálunk így volt. remélem ezért is lepontoztok.)

2015. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!