Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül álló vagyok e ha...

Mosomedvecske kérdése:

Egyedül álló vagyok e ha apámmal és nővéremmel egy állandó lakcímen és egy háztartásban élek a 3 gyermekemmel? Jogosult vagyok e egyedül állóknak járó családira és gyermekvédelmire?

Figyelt kérdés

2014. márc. 22. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem élsz együtt a gyerekek apjával, akkor igen, egyedülálló vagy!
2014. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, amennyiben valóban a gyerekek apjával nem élsz együtt, akkor függetlennek számítasz a szüleidtől.

Aki már nem tanköteles korú és nem jár iskolába, az külön háztartásba számít függetlenül attól, hogy még éppen a szüleivel él egy lakcím alatt. Te meg már úgy pláne.

2014. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Két család él egy fedél alatt, egy háztartásban, tehát a lakhely azonos: az egyik család a szüleid a nővéreddel, a másik a te családod (Te és a gyermekeid).


Jár a családi pótlék (ha a hatóság megítéli az egyedülálló szülőnek járó bármely más támogatás is) és köteles a férjed fizetni a gyerektartást.

2014. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem élsz együtt a gyerekek apjával vagy más férfival akkor persze, hogy jár az egyedülálló családi. Gyerekvédelmit meg nem lehet megmondani, ennyiből. Azt ki kell számolni, te kereseted, gyerektartás, adókedvezményt családi,mindent összeadni és elosztani 4 fővel és ha az nem éri el a 39900Ft-t akkor jár csak.
2014. márc. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!