Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki fogamzásgát...

Van itt olyan, aki fogamzásgátló tabletta mellett lett terhes és megtartotta? Milyen volt a terhesség? Babuci egészséges?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
én annyit olvastam erről, hogy inkább fogamzásgátló mellett teherbe esni, mint abbahagyás után 3 hónaposn belül, utóbbi esetben nagyobb az esélye a beteg gyereknek.
2015. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Az nem igaz, hogy három hónapon belül nem lehet teherbeesni, mert baja lesz a babának. A mai fogamzásgátlók 3-4 nap alatt kiürülnek a szervezetből mindenféle maradandó hatás nélkül. Amikor terveztük a fiamat, elég sok orvost megkérdeztem, azt mondta mindegyik, hogy már nem áll fenn ez a három hónapos intervallum elég régen. Nyugodtan lehet próbálkozni a babával azonnal. Én így is tettem, meg is fogant az első hónapban a kisfiam, aki egészségesen született. Kérdező! pont a napokban olvastam erről egy fórumon. Most nem találom, de ha meglesz, akkor belinkelem. Elvileg semmi problémát nem okoz, vagyis a fórumon írták, hogy egészséges lett a pici, de érdemes orvossal is egyeztetned.
2015. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

A mai fogamzásgátló szerek alacsony hormontartalmúak, hamar kiürülnek a szervezetből. Olyannyira, hogy én egyetlen be nem vett szem miatt lettem újból terhes. Babuci köszöni szépen jól van, igazi kis vasgyúró.

Ha abbahagytad a gyógyszerszedést, ne aggódj a 3 hónap miatt, nyoma sincs már.

2015. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Én Mercilon mellett lettem várandós, és többször voltunk genetikai tanácsadáson és vizsgálaton is, de NEM a fogigátlós fogantatás miatt, hanem mert a lányunk egy enyhe rendellenességgel született és ezért a tesókára fokozottabban odafigyeltek. Több genetikus szakembert is megkérdeztem az esetleges gyógyszerártalomról, és egyöntetűen azt mondták, hogy pont amiatt jöhet létre a fogantatás, mert alacsony a hormontartalom és ez az alacsony szint az, ami miatt nem valószínűsíthető a rendellenesség! Nyilván kizárni semmit sem tudnak, mert alacsony a valósan vizsgálható esetek száma. Az egyikük annyit fűzött méghozzá, hogy egyes kutatások szerint csupán egy bizonyos szívfejlődési rendellenesség kockázatát növelheti, és csakis akkor, ha az anyai génállományban megvan az erre hajalmosító mutáció és akkor sem minden esetben fejlődik ki, csak nagyobb a valószínűsége. Semmi másra nincs kimutatható kutatási eredményük!

A fiammal egyébként minden teljesen rendben volt a várandósság alatt, már 5 éves okos-ügyes nagyfiú. Enyhe oxigénhiánnyal született, túlmozgásos és figyelemzavaros lett emiatt, de ez ugye nem öröklött, hanem szerzett idegrendszeri károsodás, semmi köze a gyógyszerekhez vagy a magzati fejlődéshez.


Szerintem nem aggódj emiatt túlzottan, de önmagad megnyugtatása miatt akár el is mehetsz egy szakemberhez.

2015. jan. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

első vagyok "Az nem igaz, hogy három hónapon belül nem lehet teherbeesni, mert baja lesz a babának. A mai fogamzásgátlók 3-4 nap alatt kiürülnek a szervezetből mindenféle maradandó hatás nélkül. "


nem azt írtam, hogy nem lehet teherbeesni, hanem nagyobb az esély beteg babára.

a másik, igen kiürül, a baj nem itt van, hanem a női felborult hormonrendszerrel, ahhoz meg hónap kell.


és eddig bírtam olvasni a válaszokat..

2015. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*3 hónap
2015. jan. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!