Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnak is kevesebb a GYED-e...

Másnak is kevesebb a GYED-e mint a múlt hónapban?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem.4ezer forinttal kevesebb a gyed-em mint a múlt hónapban.Nem arról volt szó hogy mivel kevesebb adót vonnak ezért több lesz a gyed is és a fizetés is?Vagy elszámolhattak valamit a cégnél ahol dolgoztam?Ja és nem kértem az adójóváírást de azt eddig sem kértem úgyhogy nem azért kevesebb.
2010. febr. 9. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem még több is lett.Nem lehet hogy tavaly még kérted az alkalmazotti adókedvezményt?mennyivel kevesebb?
2010. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs nem olvastam el az alsó részt....
2010. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig 69890 ft volt és most csak 65425ft.Tudom hogy nem olyan sok pénz ez de nekem igen.Minden esetre holnap bemegyek a munkahelyemre és megkérdezem.Meg elintézem az adójóváírást mivel nekem egyáltalán nem mondták hogy ezt lehet gyed alatt kérni amikor intéztem a gyed-et akkor sem mondta az ügyintéző.
2010. febr. 9. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugi,én majd 15ezerrel!!!! kevesebbet kaptam:((
2010. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok.Nekem majd 6 hónapon keresztül vonták a 12000.-utánna csak az az OEP-nek küldtem egy levelet hogy az alkalmazotti adókedvezményt igenybe szeretném venni .köv.hónaptól teljes összeget kaptam.Én nem a munkáltatómmal beszéltem,neki teljesen mindegy hogy mennyit kapsz.hívd fel az OEP-et.
2010. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szuperbruttósítás okozhatja. Azt jelenti, hogy a GYED-et is felszorozzák 1,27-tel és ebből vonják az adót (de csak az adót a nyugdíjjárulékot nem). Ha nem kérted az adójóváírást akkor ez elég sok (az adójóváírás havi 15.100,- Ft).

Kérjed a munkáltatódtól (vagy OEP-től) az adójóváírás érvényesítését.

2010. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is kevesebbett kaptam majdnem 4 ezerrel. Szuperbruttósítás miatt. Nesze Neketek magyar anyák, így szüljetek gyereket.

Már bocsi, de én is nagyon kiakadtam, elmennek a fenébe a hülye törvényekkel, megint az járt jól, aki több százezret keres havonta, aki meg gyereket nevel és növelné némileg a népességet az halljon éhen. Rohadt egy világ ez.

2010. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!