Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha GYED-en vagyok, és vissza...

Ha GYED-en vagyok, és vissza megyek dolgozni, akkor apa elmehet GYED-re, úgyértem felválthat, vagy akkor Ő már csak GYES-re meghet? 1 éves múlt a picink. Még járna GYED 2 éves koráig.

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Elmehet a párod gyed-re, de ugyanúgy meg kell felelnie a jogosultsági feltételeknek, mint neked.
2010. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, azerintem megfelel, egyéni vállalkozó. Köszönöm a választ!
2010. jún. 6. 11:18
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi, azerintem= szerintem
2010. jún. 6. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
GYED-en az lehet, aki nem dolgozik. Tehát ha a párod nem dolgozik, akkor felválthat. Ha dolgozik, akkor már csak a GYES jár, de azt bármelyikőtök igényelheti.
2010. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg dolgozik, de cserélnénk. Én megyek vissza dolgozni, ő pedig itthon marad a kisfiunkkal. Majd hivatalosan is intézzük, előtte csak itt puhatolózok, hátha tudja valaki, hogy csak gyes-re mehet, vagy esetleg még gyed-re is, mert nekem a kicsi 2 éves koráig járna még a gyed.
2010. júl. 5. 14:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat!!!!!!! ;-)
2010. júl. 5. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Mekkora baromságokat írtok!!!

GYED-re kizárólag az anya mehet!!!!!

2010. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy baromságozol, de talán esetleg utánanézhetnél a törvénynek, mielőtt másokat leszólva butaságokat beszélsz. Az anyai kizárólagos juttatás a tgyás.

Nem értem, minek érzed szükségét, hogy olyan dologba szólj bele, amihez lövésed sincs.

Csak tájékoztatásul:

42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult

a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,

b) a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt megszűnt, feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt, és a gyermeket saját háztartásában neveli.

(2) A 39. § (3)-(5) bekezdése, valamint az (1) bekezdés a) pontjának alkalmazásakor szülő alatt érteni kell

a) a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, továbbá a szülővel együtt élő házastársat,

b) azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni, és az erre irányuló eljárás már folyamatban van,

c) a gyámot.


Remélem így már tiszta, gondolom a bocsánatkéréssel nem fogod fárasztani magad, de a reakciód alapján nem is leszek meglepve.

2010. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 26. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!