Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős gyerekkel lehet...

Mennyi idős gyerekkel lehet külföldre utazni, akár egy hétre, vagy évre az általa nem ismert rokonaihoz?

Figyelt kérdés

vagy látogtás célból (700 km-es autóút odavissza - jelenleg vendégségben nem tud elaludni, nagyon sajnálom olyankor, mert nagyon szenved, óriásiakat sír, amiket soha egyébként-9hós)


vagy kint maradni, hogy kint dolgozzak, bölcsi, óvoda..


2015. febr. 3. 00:08
 1/8 A kérdező kommentje:
*700 km oda - 700 vissza
2015. febr. 3. 00:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egy évessel voltam karácsonykor 2 hétig külföldön. Repülővel mentünk, nem volt semmi probléma vele, ugyan úgy tartottuk a napirendet mint itthon. Igaz olyan 3 hónapos kora óta megyünk minden felé, aludt máshol is többször.

Mennyi ideig maradtatok a vendégségben? Lehet csak az első nap nehezebb, ha érzi hogy ott vagy vele és biztonságban van, meg fog nyugodni. Te se stresszelj rá, mert megérzik és egyből nyügösebbek lesznek.

2015. febr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

kisebb korában gond nélkül elaludt, lehetett tartani a napirenddet annak kivételével, hogy észre vettem magam, hogy kevesebbet szoptattam, inkább tápszereztem, szóval én nem tudtam teljesen ráhangolódni.

kb 5 hósan volt először az, hogy valakire elsírja magát, erre itt írták, hogy ilyenkor fedezik fel, hogy ki idegen-ki nem, stb

8 hósan meg a szeparációs szorongás féle van rajta, a doktornőnél nemhogy sír, ha meghallgatja a tödejét, hanem szabályosan remeg, úgy kapazkodik belém mint egy kismakimajmocska :) a doktornőnek amúgy rosszul esik..mert ő meg oly kedves

és való igaz, 1 napokat vagyunk csak máshol(éjszaka nem)de napközben semmi alvás, felváltva foglalkozunk vele, hogy bírjuk, de amikor nem voltam ott, meg úgy sírt, mint akit baleset ért, majdnem szívinfarktus kaptam, nem tudom mit csinálhattak vele, és nem is egyszer amikor nem láttam


nemtudom melyik érzelmileg stabil időszak nekik, esetleg a bölcsis kor...

amúgy autóval mennénk, anyagiak nem engedik a repcsit sajnos

2015. febr. 3. 00:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak, akik állandóan mozognak a gyerekkel és akkor az azt szokja meg. Van, akik meg helyhez kötöttebbek, persze ott nagyobb esemény egy utazás. Fél éves kor alatt még tényleg könnyebb, aztán ahogy kezdi igényelni az egyre több saját mozgást az ölbababaság mellett, lesz egyre macerásabb utazni, majd jön a fogzás és a szeparációs szorongás, aztán talán (de mozgásfejlődéstől és hisztisségtől is függ), lehet egy pár hónap nyugi (de ekkor is ugye még mindent lenyel vagy kétpercenként orraesik vagy napi több váltóruhát elhasznál), majd két és két és fél éves kora között tetőzik a dackorszak. Úgyhogy szinte bármikor mehetsz, minden korszaknak meg lesz a "szépsége" :) - talán majd 3-4 éves kor között lesz egyszerűbb velük, akkor (viszonylag) jobban lekötik magukat már és kommunikálni is könnyebb velük.
2015. febr. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs korbeli megkötés, akkor mész, amikor akarsz.
2015. febr. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem gyerekfüggő teljesen. Kor miatt te is írtad, hogy kisebb korában jobban bírta.

Ha bírja, bármennyit lehet utazni bármilyen korú babával.

Gondolom azért nem alszik vendégségben, ert sok az inger, részt akar venni az eseményekben, csak elfárad. Ez szerintem azért beáll, ha nem csak 1-2-3 órára mentek. Ha napokra, hetekre mentek az teljesen más.


Mi pl rengedeteg megyünk, külföldön még nem voltunk, de hétvégente biztosan megyünk 200-600km-t minden hétvégén 3 hetes kora óta. Hetekre is többször egy évben és ezt szokta meg, bárhol elalszik. Ha épp akkor álmos, a lábfejére dőlve aludt el a múltkor a főnököm irodájában, amikor meglátogattam... Teljesen gyerekfüggő.

2015. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kicsi 11 hónapos volt, amikor először nyaralni mentünk, 1100 km-t autóztunk. Őt borzasztóan nem zavarta, h 10 nap alatt 3 féle ágyban aludt, még az itthon szokásos napirendet se tudtuk tartani. Napközben aludt ahol éppen sikerült. Estére meg ott volt a kedvenc plédje, az alvósállatai, mi az apjával meg a tesója, így semmi nem zavarta. Nem tudhatod előre, mire hogy reagál.
2015. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4 éves lányomal 12 órás autoutat jol bírta ,vitük már balcsihoz és vitük a hegyekbe is kirándulni.viszünk mese könyveket,és a kedvenc állatát is .
2015. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!